Ужасни детски приказки

  • 26 312
  • 186
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14 654
Историите за Франклин наистина са много тъпи, но илюстрациите пък са прекрасни, което е рядкост в доста от съвременните издания. Аз съм купувала и от тях, понеже детето ми ги харесваше, както и списание Мечо Пух- за него мнението ми е същото.

# 76
  • Мнения: 1 909
Аз пък си мечтая да попадна на такива приказки, от които децата ми да се вълнуват истински - да изпитват съчувствие, омраза, дори страх... просто истински емоции, дори и историите да са явно измислени и фантастични. В днешно време поради всичката огромна телевизионна и друга информация, като че ли нищо не се осмисля, само ефектите впечатляват, а историята, характерите - нищо не остава от тях.   Thinking
 

# 77
  • Мнения: 468
Приказките са историята на морала и нравите. Аз продължавам да чета приказки за собствено удоволствие, чета и на детето си. Внимателно подбирам какво ще и прочета и след това разговаряме. Любими в момента са и "Трите прасенца", "Пепеляшка", "Малката русалка" и "Грозното патенце".
P.S. Аз харесвам "Франклин".

# 78
  • Мнения: 547
Напълно съм съгласна с написаното от baibibi. Приказките, както и другите класически произведения за деца са богатсво и всяко дете трябва да се докосне до тях.
Аз много обичах да ги чета и на сина ми много му чета, но да си призная и аз променям някой неща, а приказка като Хензел и Гретел скоро няма да му прочета...
Знам ли, може би в днешно време сме заобиколени с прекалено много насилие и агресия и това в приказките ми идва вповече. Илюстрациите към някой приказки също са потресаващи ...

# 79
  • София
  • Мнения: 7 673
знам я тази книжка- нескопосан опит да съкратят приказката е довел до издаването на този абсурд. писах на издателството, без резултат. яд ме е за двата лева.
Точно днес я купих и аз - ама че съвпадение  newsm78 Наистина от съкращаването е станала белята. Аз пък я досъкратих по случая и не четох точно тези гадни подробности, за които е споделил авторът на темата - премълчах ги някак. Книгата вече е скрита дълбоко, да не се заблудят баба и дядо да я прочетат на детето с всичко в  нея. Следващато стъпка е към боклука Crossing Arms

# 80
На нас това ни беше любима приказка - сега поразгърнах и кокошката беше на момчето...

# 81
  • София
  • Мнения: 7 673
На нас това ни беше любима приказка - сега поразгърнах и кокошката беше на момчето...
Мдааа...и великанът беше лош, а тук излиза жертва #2gunfire

# 82
  • Мнения: 3 500
Не забравяйте, че и ние сме израсли с повечето от тези приказки. Всъщност винаги съм се чудела кое е по-малкото зло - да "предпазваш" детето си от всичко лошо, което така или иначе ни заобикаля /реалността не е само розова/ или пък да го "сблъскаш" с тази реалност такава, каквато е с доброто и лошото, случващо се в нея.

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много ми е тъжно, когато чувам  изказвания, които обругават приказките.

Моля ви, недейте така елементарно и опростенчески да тълкувате световни шедьоври, дошли при нас от древността. Дори и да не ги разбирате, позволете на децата си да се докоснат до това световно богатство, може би те ще ги разберат, оценят и харесат.
  202uu

# 84
  • София
  • Мнения: 7 673
Приказките по принцип са си хубаво нещо и са нужни но децата, дори и с лошите си моменти.
За конкретната книга, както коментирахме по-горе, проблемът е, че е съкратена ужасно нескопосано и смисълът й е променен много в лоша насока. И не е единствената! Sad Редктират и съкращават класическите приказки всякакви драскачи и некадърници Twisted Evil

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
Значи опираме до качеството на книгата откъм редактор и издател, а не откъм идея. И аз много съм си патила от такива простотии, че на всичко отгоре пълни с правописни (не печатни) грешки. Колкото и страшна или лоша да е една история, ако е разказана добре и с подходящите думи ще се възприеме добре.

# 86
  • Мнения: 9 990
И поради тази причина  и аз написах по-горе-разлистете бе, огледайте, а не кат видите заглавието-хайде, щото имате детски спомен за въпросната приказка примерно.Ми то и аз виждам разликата-Червената шапчица пък толкова да не помните, че да не ви направи впечатление като купувате-де да ви знам...

# 87
  • Мнения: 3 268
И аз от скоро много се шашкам от приказки,дето ги знам от дете и съм израстнала с тях,но сего по друг начин ми звучат.Скоро например четох за Малечко Палечко,то направо филм на ужасите.Как великана отрязал гърлата на дъщерите си без да иска,как жена му при тази глетка припаднала,как Малечко Палечко накрая излъгва жената на великана и открадва цялото им богатство,все хубави работи изобщо.А в една книжка от моето детство края на приказката за Снежанка е направо потресаващ.Царицата като отишла на сватбата на Снежанка и принца я разобличили,сложили на краката й железни обувка,нажежени на огън и я накари да танцува с тях.Тя паднала и умряла от болка. Sick

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, то така си е било по онова време - Инквизиция и прочее методи на правосъдие. Такива са били нещата - всяка седмица публична екзекуция на площада като екстремно забавление на населението и възпитателна мярка. Да не мислите, че децата са били затваряни вкъщи по това време? Ходели са и са усвоявали правилата - ако откраднеш или убиеш, хайде на дръвника.
Какво толкова се шашкате? Ако мислите, че една приказка не е подходяща като съдържание за конкретната възраст не я четете на детето, а изчакайте да порасне и само да си я прочете.

# 89
  • Мнения: 148
Ами, аз като се позамисля ,
И аз от скоро много се шашкам от приказки,дето ги знам от дете и съм израстнала с тях,но сего по друг начин ми звучат.Скоро например четох за Малечко Палечко,то направо филм на ужасите.Как великана отрязал гърлата на дъщерите си без да иска,как жена му при тази глетка припаднала,как Малечко Палечко накрая излъгва жената на великана и открадва цялото им богатство,все хубави работи изобщо.А в една книжка от моето детство края на приказката за Снежанка е направо потресаващ.Царицата като отишла на сватбата на Снежанка и принца я разобличили,сложили на краката й железни обувка,нажежени на огън и я накари да танцува с тях.Тя паднала и умряла от болка. Sick
Ами, аз като се позамисля , те лошите все умираха /или поне бяха жестоко наказвани/. Но това не ме е хвърляло в потрес . Смятах , че е нормално лошото да се накаже.
 В детските очи нещата изглеждат по друг начин. Децата имат друго възприятие за света.  Те си тълкуват приказките , а и не само тях, по-различно от нас възрастните . Пак ви казвам : Имайте повече доверие на децата си! smile3503

Общи условия

Активация на акаунт