За захранването-рано ли е за сокчета?

  • 2 360
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 745
Това със соковете е от старите теории при захранването,въпреки,че много майки дават сок.

# 16
  • Мнения: 1 062
Рано е, аз сега ще започвам да давам сок и то разреден. Но ако решиш да дадеш - ябълка или морков.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 249
Да допълня - не само че е безкрайно рано за сок, но и сокът е тежка храна за бебешкия организъм и се препоръчва да се въведе, след като са дадени успешно другите основни групи храни: плодове, зеленчуци, зърнени храни, месо. Peace

# 18
  • Мнения: 1 428
Аз давам сок от 2-я месец и нямаме колики. Joyприготвям го от морков,ябълка или смесен.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 506
Днес се изказвах в една подобна тема:
Според всички съвременни концепции за захранването соковете се дават доста по-късно. Пресни плодове се дават най-рано 7-ми месец, а сокът е дори по-агресивен от пресния плод - концентрирани са плодовите киселини, няма ги баластните вещества на плода. Витамини имат много, но те не се считат за необходими на тази възраст (необходими са само тези от кърмата/АМ).
Има доста антигени, които биха могли да преминат през все още незрялата чревна лигавица и да предизвикат алергии.

Естествено, става въпрос за по-висок риск просто, а не за сигурен негативен ефект от сокчетата. Но според мен поемането на този риск е излишно.


# 20
  • София
  • Мнения: 3 524
Мили мами и татковци!Имам едно малко въпросче. Чудя се дали е рано да започвам да давам сокчета и ако не е от какво трябва да са те.Засега сме само на кърма + АМ и по малко чайче ХИП за коликите.
хм теми по въпроса колкото щеш- ти преценяваш Peace аз дадох сок доста по-късно на 7 месеца и не мисля че е изгубил нещо от това. Peace

# 21
  • Мнения: 3 926
По повод ябълката и морковът - всъщност изобщо не са най-безобидните плод и зеленчук.
Ако изобщо решиш да даваш сокове (което момичетата са обяснили, че не е препоръчително) много по-добре  да са от грозде, круша, череша или сливи.
И към ябълка, и към моркови силно алергичните деца реагират. При това от опит мога да твърдя, че реагират ужасяващо Confused До ден днешен дъщеря ми не с справя с яденето на купени ябълки. От половин (яде ги винаги с кората. не дава да ги беля) се изприщва цялата около устата, а понякога и леко се подува.
Като цяло соковете и за възрастни не са полезни, какво остава за деца. В пъти по-добре е да се яде суров плод Peace

# 22
  • Мнения: 29
наистина добре са те посъветвали всички - да изчакаш и то доста със даването на пресни сокове. И аз като тях от опит казавам да изчакаш и да не го даваш когато те посъветва твоят педиатър, а сама да се довериш на детето си и засега млякото му е напълно достатъчно, а и никъде не е казано и прието захранването да се започва задължително със сокове , тази заблуда я има само при старите лекари. Захранете се с нещо като пюрета когато му дойде времето -след 6 м. и не бързай това е което мога да ти кажа.Аз изчаках доста с въвеждането на сока и съм доволна - нямали сме колики и други стомашни неразположения.ЧАО и успех с отглеждането PeaceА ако все пак решиш аз споделям мнението на майката преди мен- круша, грозде и сливи, но по малко само 1-2 л.

# 23
  • Мнения: 9 973
рано ви е Peace

# 24
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Рано е .
Събери малко повече информация,почти никои вече не захранва със сокчета.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Не можах да разбера колко е голямо бебето. Синът ми се запозна със плодивите сокове на 2 месеца, с плодовите пюрета - на 3. Още с първия сок затруднението при акане, което имаше, изчезна. Никакви колили не е получавал от плод - било то сок от суров плод или после от пюре. Яде всичко (е, всичко, което му давам), има чудесен апетит (всъщност, малко е лаком), няма нищо против зеленчуците, които въведох след плодовете.

# 26
  • Мнения: 33
и аз мисля че е много рано , а и не захранвай със сокове , по-добре пюрета .Ние сме на 6 месеца , но сок мисля да му дам 8-9 месеца и то не с особено желание , може и да не дам до годинка

# 27
  • Мнения: 4 784
Доста ви е раничко още. Не прецаквай работата. Кърмете се, хранете се и това да е, още доста време  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 574
Аз дадох сок на Емо ,гогато беше на 2,5 мес.и от 2 л-чки такива силни колики получи милото....Като навърши 4 мес./беше захранен с зеленч.пюре/му дадох сок от круша и морков,разреден с малко вода,понесе му добре.Сега му правя всеки ден сок 150 г.от грозде ябълка,морков и круша.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 679
Сок чак като НАПЪЛНО отшумят коликите!!!!
Аз лично дадох след 3- я месец... ябълка,морков,грозде....

Общи условия

Активация на акаунт