Синът ми боледува за трети път от скарлатина...

  • 8 217
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Големия ми син (11г.) също е боледувал 3 пъти от скарлатина, но не през толкова кратки интервали  newsm78. След втория път имаше усложнения, частична глухота, която  Praynig, коригирахме навреме.

# 16
  • Мнения: 5 531
mamanagogo  махнахме ги миналият октомври. Мария беше на 5г. И да си призная честно, бях много притеснена и ми беше много съвестно правилно ли постъпвам или не. Но сега съм абсолютно убедена че сме постъпили правилни. Подобрението в цялостното и състояни е видимо.

# 17
  • Мнения: 529
Вчера научих, че в яслената група на сина ми има случай със скарлатина. Много се притесних  Confused
Педиатърката ми каза, че би трябвало да направят на всички деца от групата изследване на гърлен секрет. Във вашите случаи направиха ли го и ако не, как мога да принудя 30 родители да изследват децата си, за да се разбере дали няма здрав заразоносител сред децата  ooooh!
Моля ви, споделете вашия опит!

# 18
  • Мнения: 1 984
Вчера научих, че в яслената група на сина ми има случай със скарлатина. Много се притесних  Confused
Педиатърката ми каза, че би трябвало да направят на всички деца от групата изследване на гърлен секрет. Във вашите случаи направиха ли го и ако не, как мога да принудя 30 родители да изследват децата си, за да се разбере дали няма здрав заразоносител сред децата  ooooh!
Моля ви, споделете вашия опит!

аз за пореден път да кажа мястото на малките деца е у дома ! не в ясла! иначе единствения вариант е ПРЕВЕНАР!

# 19
  • Мнения: 5 531
Вчера научих, че в яслената група на сина ми има случай със скарлатина. Много се притесних  Confused
Педиатърката ми каза, че би трябвало да направят на всички деца от групата изследване на гърлен секрет. Във вашите случаи направиха ли го и ако не, как мога да принудя 30 родители да изследват децата си, за да се разбере дали няма здрав заразоносител сред децата  ooooh!
Моля ви, споделете вашия опит!

Да трябва в яслата да вземат секрет на децата от групата. При нас го пряват сестрите в градината - взимат секрет на всички деца от съответната група.

# 20
  • Мнения: 529
Благодаря много за отговорите.
tonev, разбира се, че е у дома, но как през седмица да обяснявам на работодателя ми, че мястото ми не е на работното ми място (пък и по-начесто), и че освен в случаите, когато ми е болно детето поради поредния вирус, се налага да оставам вкъщи с него и превантивно, а в същото време той да ми плаща заплатата, защото седенето вкъщи няма да ми плати лекарствата, парното и другите консумативи  Confused 

# 21
  • Мнения: 20
Да, това е другата страна на проблема. Не стигат тревогите за здравето на детето, ами и факта, че напоследък почти не ходя на работа допълнително усложнява нещата. Освен това си мисля, че е важно децата да ходят на детска градина. В противен случай в първи клас ще са неподготвени за сблъсъка със "социото" както казва съпругът ми.

# 22
  • Мнения: 1 984
Благодаря много за отговорите.
tonev, разбира се, че е у дома, но как през седмица да обяснявам на работодателя ми, че мястото ми не е на работното ми място (пък и по-начесто), и че освен в случаите, когато ми е болно детето поради поредния вирус, се налага да оставам вкъщи с него и превантивно, а в същото време той да ми плаща заплатата, защото седенето вкъщи няма да ми плати лекарствата, парното и другите консумативи  Confused 

аз имам 2. и двамата работим.

# 23
  • Мнения: 1 984
Да, това е другата страна на проблема. Не стигат тревогите за здравето на детето, ами и факта, че напоследък почти не ходя на работа допълнително усложнява нещата. Освен това си мисля, че е важно децата да ходят на детска градина. В противен случай в първи клас ще са неподготвени за сблъсъка със "социото" както казва съпругът ми.
това изобщо не е вярно... освен това имате задължителна предучилищна. каката ми е ходила на градина 3 дни! и е в 1 - ви клас, отличничка... аз също съм бил така... просто трябват компромиси от страна на единия родител. намира работа с удобно работно време и се оправяте. 2 деца сме изгледали така... едно е да ходи на училище /предучилищна/ градина на 5г. съвсем друго на ясла на 1г и 2 м.

Общи условия

Активация на акаунт