До каква възраст се дава витамин D?

  • 8 974
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 928
Аз все още давам по 1 капка  Peace
И аз, по препоръка на педиатърката  Peace

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 558
И аз давам по 1 капка,но средата на април спирам Peace

# 17
  • Мнения: 2 131
Вече не давам по съвет на педитатърката!

# 18
  • Мнения: 1 031
Давах до 8-9 месеца

# 19
  • Мнения: 2 910
Давах до навършване на 1г. по съвет на педиатърката.

# 20
  • Мнения: 4 621
Давах до 1 годинка Peace

# 21
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Реших да не давам. По повод на множеството теми напоследък - давате ли еди к'во си на децата си? - не ми се струва удачно да давам каквото и да било, освен храна, пълноценна и безвредна, на едно здраво дете. И въздух, слънце, вода и обич Simple Smile.

# 22
  • Мнения: 331
От този месец вече не давам - педиатърката ми каза да го спирам вече - сигурно защото се започва с големите разходки  smile3508 При всяко дете обаче е индивидулано, зависи от това как се затваря фонтанелата, предполагам, а и как се развива детето като цяло (хранене, наддаване и т.н.). Запиши си да попиташ като идете другия път на консултация.

# 23
  • Мнения: 1 477
Все още давам.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 185
На нас педито каза до 1 годинка  Peace

# 25
  • Мнения: 530
Давах 1 месец след раждането и това беше. Сега сме на 1г.2м. и фонтанелата ни е затворена, имаме 9 зъба.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Зависи от това как се затваря фонтанелата. Лекарят ще ти каже до кога.

# 27
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Има и един такъв момент, че фонтанелата при децата се затваря различно, както има други различия между хората. При някои - например при дъщеря ми - тя се затваря по-бавничко, но това не е заболяване опасно някакво, а генетика.

# 28
  • Мнения: 4 784
Мила, да се включа и аз в твоята тема  Wink Wink
Индивидуално. Зависи от фонтанелата. На Коко спрях да му давам, по съвет с докито естествено, в 6 месец.

# 29
  • Мнения: 569
   Благодаря на всички за отговорите!
   Просто на последната консултация пропуснах да попитам и се зачудих , дали не сме прекалили-ще се консултирам -остават ни няколко дни до консултация.
   И интересно ми беше, какво препоръчват и другите педиатри.
   Явно , обаче има разлика в самата добавка/медикамент- ние ползваме One- Alpha drops- 2mcg/ml и дозата ни е 5 капки???
    Това е голяма разлика с дозата , която вие споменавате- 1 капка?
     Някой дали е ползвал същия медикамент?
    Благодаря!
    

  
  

Общи условия

Активация на акаунт