Бебешка близнашка тема VI

  • 16 315
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 895
Не съм забравила срещата аз, но мислех да изчакаме края на месеца, за да се стабилизира времето. По-скоро мислех за последния уикенд на май, защото по 24 май може и да има пътуващи.

# 256
  • Мнения: 1 165
Не съм забравила срещата аз, но мислех да изчакаме края на месеца, за да се стабилизира времето. По-скоро мислех за последния уикенд на май, защото по 24 май може и да има пътуващи.

 Peace Супер! Това означава 31 май или 1 юни!? Втората дата е по-неудобна, заради празника на децата.  newsm78

# 257
  • София
  • Мнения: 415
Нашият тати работи всяка събота до края на месеца, така че ако е събота няма да можем да дойдем  Sad

# 258
  • София
  • Мнения: 1 845
muckata, ако питаш за дъждобран в София, аз си купих от Бебе маркет на ABC Design, има и чантичка, струваше към 30 лв.

Деси, гледам в списъчето на първа страница, ми доста бебета са се родили, друг е въпросът, че мамите едва ли имат време да пишат. Сега се сетих, че преди няколко седмици в Южния парк се запознах със Слончетка и нейните сладури  Grinning

За срещата - отдавна ме сърбят ръцете да пиша, но си имам една сенна хрема, наследство от бременността ми със Сани и чакам всеки момент да ме хване  Cry

# 259
  • София
  • Мнения: 1 727
Даа, 31 май е добре.
Каси, 17-ти е работен ден и повечето татковци шофьори ще са на тръстиката, предполагам.

# 260
  • Мнения: 1 165
Даа, 31 май е добре.
Каси, 17-ти е работен ден и повечето татковци шофьори ще са на тръстиката, предполагам.

Ммм, така де, аз затова казвам, че остава 31 или 1. И нашият ще отработва тая събота  Close.

Да се оплача, мами. На Хриси определено му е малък памперс 5, стяга го, реже му дебелите бедра Wink, кво да го правя. Хем пише че е до 25кг., 5-и номер.  newsm78 Само Памперс имат номер 6, нали? Ама то хубаво, ама след някой месец и 6 номер ще му отеснее.

Кога и как въведохте глутена. Извинявам се ако е обсъждано, но вече и аз не помня.  Embarassed
Питам, защото мисля след 2-3 седмици да им давам попара за закуска, за да не ядат толкова мляко, а попарата се прави със сухари, та трябва да съм въвела глутена, нали  newsm78?!

Кога може да се даде череша? Една приятелка мисли да дава на нейното детенце на 9 месеца, не е ли рано  Rolling Eyes.

Успешна седмица от мен, здрави и весели дечица и майки.





# 261
  • София
  • Мнения: 3 414
Не е рано за череши но разхлабват,глутен след 6месец,сирене въведе ли?

# 262
  • Мнения: 1 165
Не е рано за череши но разхлабват,глутен след 6месец,сирене въведе ли?

Сирене не, как въведе ти!? С попара или в зеленчуковото пюре по-малко?
А глутена с каша ли да го въведа или с пюре, то едва ли има такова значение, нали?
Благодаря ти, Гоца.  Hug

# 263
  • Мнения: 405
Здравейте Hug
Касси,сирене ще давам днес за първи път в зеленчуковото пюре на обяд.Обезсолих го от вечерта.Глутен ще въведа,но по-късно.Мисля да е под формата на фиде или бисквити Плазмон.Аз захранвам по-късно.

Момичета,на вълна съм лятна почивка. LaughingМоля,споделете как мислите да прекарате лятото и дали ще пътувате някъде с малките!?Нашите са доста палави не зная как бихме се справили,но много искам да отидем някъде 4-та.Море?Сандански?Велинград?..... newsm78Дали да не пусна и отделна тема,да кажат и ветераните в отбора LaughingРових и в другия форум,но там почти не пишат близнашки майки,а все пак сме с две Grinning

# 264
  • Мнения: 1 165
liddi, а бисквитите в АМ ли ще сложиш?! Има бисквити на прах на Плазмон, но без глутен.

Май ще дам първо сирене в зеленчуковото пюре, и после попарата. Какъв вид сирене купувате, марка?

liddi, ако искаш пусни отделна темичка за тези въпроси, интересно ще е, и полезно. И ние умуваме къде да ги заведем малките лятото. На море няма да ходим с тях тази година.

# 265
  • София
  • Мнения: 1 727
Каси, аз честно казано май съм въвела глутена без да разбера. СРАМ! Вече ядат и попара, супа с фиде. Каши не им давам, че и без това са кат козунаци станали.
Сирене купувам от средно скъпото - към 5-6 лева което е. Гледай да е по-твърдо, то е по-узряло. И го обезсолявам малко. Иначе почнах да го давам със зеленчуковото пюре още към 7-мия месец .

Лидди, аз планирам море началото на юни. За няколко дни. Мислех в Созопол, но там е яка тесла тази година и предполагам, че ще се спрем на Царево. Само се чуда с леглата как да процедурам, щото в някои хотели давт кошара, но в други не.

# 266
  • Мнения: 405
Касси,още не съм решила ,но ако започна с бисквита ще е в АМ.Има и кус-кус на Плазмон ,може и с него ,с 1-2 лъжички за закуска.Сирене купих на ЕлБи.Отзивите за него са добри,както и за Роса

Благодаря за отговорите!Ще гледам да пусна отделна тема.

# 267
  • София
  • Мнения: 415
Тези теми и мен ме интересуват, защото до края на седмицата мисля да дам каша, масло и сирене.

Какво трябва да е сиренето- краве, козе или ? За морката се колебая между Роса и Маджаров. Знам само, че трябва да го обезсоля.
Аз ще го давам във зеленчуковото пюре на обяд. Кашата смятам да я дам вместо вечерно хранене.
Бихте ли препоръчали подходяща за захранване.
Относно глутена, аз мисля първо да им дам от бисквитките Плазмон- целите имат глутен. Може да се сложат в млякото, или направо да си ги гризкат. 
В тази връзка да се похваля, че на Цецко му се показа и 1 горен зъб, а  Ани вече има първо зъбче отдолу  tooth
Съвсем се озъбиха и са доста кисели от това.


# 268
  • София
  • Мнения: 1 711
Здравейте и от мен. lorraine, четити ви зъбчета  tooth Дани днес също се озъби  tooth следобяда го видях едното и докато се наканя да ви пиша и преди малко видях че и другия се е показал. Направо ме смая, аз мислех че Лора ще е първа, защото венците й са страшно надути, ама то какаво стана  Joy

Сега да кажа и аз за бисквитите. От 3 дена ядем бисквити на плазмон, по 2 слагам в млякото вечер и сутрин ако не са само на кърма. Много им харесват и сутрин спят по-докъсно, сигурно се засищат по-добре. Попара ще дам по-нанатък, а също им правих онзи ден грис, сложих му малко настъргана ябълка за да им е по-вкусно. Утре ще правя крем нишесте. Това означава че вече съм дала глутен. За сиренето обаче си нямам и идея какво трябва да е, преполагам че по-добре е да е козе или биволско  newsm78 ние вкъщи ядем биволско и много ми харесва, преполагам че такова ще има дам.
Като бяхме на консултация миналата седмица, питайх и за жълтъка и док каза че след годинка. Аз мислех че даже се дава преди месото... Вие давате ли вече?

# 269
  • София
  • Мнения: 1 727
Хъм, странна работа казваш за жълтъка. Да нямате някаква фамилна обремененост от алергии, за да ви забраняват преди 1 годинка. Нашата док каза след 6 месеца до го въвеждаме - първо по четвърт, после по половин. Даже на някои мами около мен са им казали от 10 месеца и по цял да дават.
Ако не се лъжа за сиринето четох, че трябва да е предимно краве. Ше разтърся из списанията и ще кажа какво пишат.

Иначе и ние имаме сефте днес - момците ядоха кухня. Много им хареса, и аз опитах, мнооого вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт