Не правете като мен или ...

  • 3 003
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Докладвам,че котлона работи нормално,вече два пъти готвих от тогава. Laughing

Все пак тъпо и упорито направих въпросния сладкиш,но този с тиква,но без карамел разбира се.
Почерпих си мъжът ,че той свърши черната работа.Освен да ходя да питам в Готварския в какво точно си карамелизират захарта. Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 6 088
Аз мога и тук да ти отговоря, за захарта и маслото в ябълковия сладкиш - стопявам я в дъно на електрическа тенджера...

# 17
  • Мнения: 2 891
Информацията за йената ми свърши чудна работа!

# 18
  • Мнения: 3 830
ужас, добре, че се е разминало леко.

Карамелизирам захар в купичка от алпака или друг подходящ метален съд, но нашата печка не е  с плот, а с два обикновени и два газови котлона Peace

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Голям екшън е било  Laughing

Аз си карамелизирам захар в специалните метални съдове за такива плотове, и като разсипя карамела по чашките, веднага накисвам съда, и после няма досадно търкане, нито опасност от взрив и "карамелизиране" на кухнята.  Laughing

# 20
  • гр. София
  • Мнения: 1 887


Аз си карамелизирам захар в специалните метални съдове за такива плотове, и като разсипя карамела по чашките, веднага накисвам съда, и после няма досадно търкане, нито опасност от взрив и "карамелизиране" на кухнята.  Laughing

Абе аз си знам,че така е най-безопасно примерно в някоя касерола,но винаги остава по стените на съда и реших за по бързо и я свърших една... #Cussing out

# 21
  • Мнения: 1 187
като сте почнали темата за керамични плотове, как ги чистите, моите са вече с особен цвят, покритието ли се развалило, не знам, иначе си работят все още( вече 3 години)

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Това за захарта и аз го знам.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 088
като сте почнали темата за керамични плотове, как ги чистите, моите са вече с особен цвят, покритието ли се развалило, не знам, иначе си работят все още( вече 3 години)
Някои препоръчваха Циф крем.

# 24
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Аз лично не се сещам за по-голяма беля от моята.Та почистването стана с Циф и обезмаслител редувайки ги и разбира се с помощта на шпатулата.

# 25
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
  Ние така взривихме една "иенска тенджера". Тя издържа на топлина, но не и ако я нагряваш само отдолу твърде бързо. Това предизвиква различно разширение горе и долу и направо се взривява с гръм. Добре, че не бяхме в кухнята през това време, защото щеше да стане някоя драма.

Хе, хе, и аз така видях сметката на една йенска тенджерка. Само че тъкмо беше готово яденето и от фурната директно я сложих върху мокра дървена дъска. После можехме да си ядем вечерята направо от масата със стъклени парчета из нея.

Обаче най-големият ми фурор беше, когато забравих тенджера с олио на котлона и я бях покрила с капак за да се стопли по-бързо олиото.
Когато махнах капака изведнъж олиото се запали с едни големи пламъци, и аз съвсем първосигнално го залях с чаша вода. Ефекта беше направо зашеметяващ. Олиото се разпръска навсякъде - по печката, по плота, по земята, горейки още по-силно...

# 26
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
[Обаче най-големият ми фурор беше, когато забравих тенджера с олио на котлона и я бях покрила с капак за да се стопли по-бързо олиото.
Когато махнах капака изведнъж олиото се запали с едни големи пламъци, и аз съвсем първосигнално го залях с чаша вода. Ефекта беше направо зашеметяващ. Олиото се разпръска навсякъде - по печката, по плота, по земята, горейки още по-силно...

Е,  ти просто изби рибата. Hug
Имаше ли някакви поражения по теб?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз лично не се сещам за по-голяма беля от моята.Та почистването стана с Циф и обезмаслител редувайки ги и разбира се с помощта на шпатулата.

Какъв е този обезмаслител?

# 28
  • Мнения: 9 483
Разтваря мазнини, обикновено е в опаковки като препаратите за почистване на прозорци.

# 29
  • Мнения: 9 483
Апропо-мн е добър при почистване на фритюрници Peace

Общи условия

Активация на акаунт