А какво НЕ ви харесва там кьдето живеете?

  • 31 421
  • 423
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 988
dezita, аз ходих в Германия при фризьор българин.  Peace

Tatjana, аз бях във Франкфурт и сме обикаляли из Таунус доста. Права си, че няма алеи за велосипедисти навсякъде.  Peace За табели честно казано не знам. Просто си помислих, че точно в Германия няма как да не е уредено.  newsm78
Но все пак, ако човек живее в района и пътува всеки ден, че и по два пъти, то след не много време, ще е наясно с трафика.  Peace

# 376
  • Мнения: 7 605
Кюбит, може ли координатите на фриzьора?  Blush Ходих аz във Вийzбаден, уж Топ Стайлист, но не съм във въzторг  Confused

# 377
  • Мнения: 117
Едно нещо не ми харесва и това са фризьорите - ужасно некадърни!!!!
Особено тези на село Joy
Пьк движението по пьтищата в БГ и ДЕ вьобще не подлежи на сравнение...все едно да сравняваш свинска пьржола с торта Гараж Sad. А селската толерантност по пьтищата е пословична ( аферим булка, машаала  Wink ), всички си правим пьт, махаме си, светкаме си, почти като в оня виц "След Вас сьр, не след Вас сьр" Hug
Сега се сетих друга особеност, която за мен си е жива опасност-не мога да разбера защо всички германци като карат в дясната лента на магистрала, когато решат да минат в лявата лента, да изпреварят демек този пред тях, просто дават мигач и бам у лево newsm78. Ама има ли някой в ляво, няма ли...все тая. А както си знаете като се движиш най-вляво не е много приятно да набиеш спирачка при 180 км.ч. например. Ей това някой ако ми го обЯсни newsm78. Но иначе като влизаш в магистралата са много ларж и ти правят пьт Mr. Green

# 378
  • Мнения: 3 988
Tatjana, пратих на лична.  Peace

синя´гарга, ако свинската пържола е трафика в БГ, а тортата ГараШ е трафика в ДЕ, дори няма нужда да сравнявам. Вегетарианка съм.  Wink
Мисля, че сравнението в случая е напълно уместно. Все пак става дума за нещо, което НЕ ни харесва на мястото, в което живеем. Автоматично предполагам, че ти е харесвало повече на предишното място.
Различното не прави едно нещо по-лошо.  Peace

# 379
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Това за предимството на велосипедистите в Холандия и мъжът ми го е споделял. Не като оплакване, по-скоро като забележителност, която го е хвърлила в чуденка как да се движи по пътищата  Grinning

Да ви попитам - има ли застраховка гражданска отговорност за колелата? Ако колело причини катастрофа и съответните щети, как се оправят?

И за Германия ме очудихте с тези фризьори  Thinking аз съм останала с добри впечатления от прическите на германките, косите им изглеждат поддържани...

По темата - днес три неща ме разстроиха/ядосаха/раздразниха ...

1) Тежко е да си в чужбина, когато твои близки боледуват или страдат от нещо...  Cry  Не е оплакване от държавата, в която живея, а по-скоро бремето на емигранти, които са оставили близки в родината...  Sad

2) Изолация на къщите - тук това понятие не съществува. Отдавна се каня да премеря колко е тънка стената на къщата ни - на друго място такова нещо не съм виждала. Като пуснеш отопление всъщност топлиш и градината, с климатика вкъщи охлаждаме иначе горещия летен въздух в Израел. Crazy

3) Рекламите по пощите и т. нар. флайери - такова разточителство на хартия! Както и да е, важното е, че в моята пощенска кутия не исках подобни хартийки и сложих лепенка (2 бр.), която получих от пропагандните рекламки на Зелената партия (също пуснати в моята поща - сума ти ненужно използвани хартийки). И какво от това - пощата ми отново е пълна с реклами, едва намирам истинските писма!
Сложила съм кошче до пощенската кутия, поне да не вкарвам вкъщи всички тези боклуци и така вече 2 години си карам!  ooooh!

# 380
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ооо и къде е този фризьор - близо ли е до Дюселдорф  Flutter Flutter Praynig

# 381
  • Мнения: 3 988
Франкфурт.  Wink

# 382
  • Мнения: 1 550
Това за предимството на велосипедистите в Холандия и мъжът ми го е споделял. Не като оплакване, по-скоро като забележителност, която го е хвърлила в чуденка как да се движи по пътищата  Grinning

Да ви попитам - има ли застраховка гражданска отговорност за колелата? Ако колело причини катастрофа и съответните щети, как се оправят?
Mentha, шофьорът е винаги виновен, независимо дали ПТП е било предизвикано от велосипедиста.
Аз съм и шофьор и карам и колело. Живея и на село Mr. Green Нищо не е в състояние да ме изкара повече от търпение, както един велосипедист, който ми изскача пред колата изневиделица ooooh! Доста често ми се е случвало и сега съм развила една фобия да не карам с повече от 40 км/ч в селото.
Като съм на колелото спирам дори, когато имам предимство, щото пък съм наплашена от България (кола ме блъсна, докато карах колело) ooooh!
Половинката ми направи застраховка живот Mr. Green

# 383
  • Мнения: 1 550
О, да и за фризьорите- класика в жанра Mr. Green За толкова време един читав не нацелих Crossing Arms
Добре, че ми казаха за една българка- фразьорка и сега цялото семейство сме и клиенти Flutter

# 384
  • Мнения: 117
Ооо и къде е този фризьор - близо ли е до Дюселдорф  Flutter Flutter Praynig

Ей кьде е Франкфурт, на няколко дни пьт с колело от Дюселдорф Wink Peace

# 385
  • Мнения: 3 988
Ооо и къде е този фризьор - близо ли е до Дюселдорф  Flutter Flutter Praynig

Ей кьде е Франкфурт, на няколко дни пьт с колело от Дюселдорф Wink Peace

Ти смяташ да си купуваш колело ли? И да ставаш учасник от върха на транспортната пирамида?  Wink

# 386
  • Мнения: 117


Ти смяташ да си купуваш колело ли? И да ставаш учасник от върха на транспортната пирамида?  Wink

Сакьн, нИдей така Wink. Като ме загризе екосьвестта, отивам да покарам колело.....в гората, кьдето най-много да попреча на друг колелоездач Grinning.
Ще ни бият да знаеш, много спам, много нещо Laughing. И като ни подгонят ще е по-добре на 4 колела да избягаме отколкото на 2 Wink Peace

# 387
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ох смейте се вие - ама всеки извади по един фризьор българин  пък ние тук в Дюселдорв ни един  smile3511 Представете си колко е зле тука положението с фризьорите щом ми е минавало през ума да накарам мъжа ми да ми вземе връхчета под мое ръководство  ooooh! ooooh! ooooh!

# 388
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз пък тъкмо си намерих свестен фризьор и се преместихме.
оня ден се самобоядисах.
след ужасния резултат ми влезе дяволска идея - да накарам мъж ми да ме закара при любимия фризьор, който е на 550 км от тук.
мисля, че ще успея да го убедя.

# 389
  • Мнения: 1 550
О'Хара, мъж ти не изяви ли желание той да я върши тази дейност Thinking?

Общи условия

Активация на акаунт