Вечното отрицание!

  • 1 912
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 818
Методът е да задаваш въпроси, чиито отговор не може да бъде 'не' или 'да'. Пример: "Банан ли искаш или ябълка?" , "Сам ли ще тръгнеш от парка или да те влача?", "Бонбони ли искаш или бой?" - последния ми е любим  Joy
Дъщеря ми нямаше такъв период, точно поради тази причина. Винаги се опитвам да й дам право на избор, дори когато изборът всъщност е неприемлив за нея. Примерно взема 3-4 играчки за градина. Казвам й да вземе само една, а другите да остави. Тя започва да се тръшка, че иска всички. Давам й право на избор: Избери една или нито една.  Mr. Green

Хаха, да, това е и моят метод, много добра работа върши. Или пък я питам "В коя купичка да ти сложа супата?" и тя започва да мисли за купичката и забравя иска ли супа или не Laughing  Въпроси, на които може да се отговори с да или не задавам само, когато отговорът няма голямо значение за мен Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Пробвала съм отдавна, но не работи. Намира начин да опонира на всичко. Ако питам:"Банан или ябълка искаш?", отговорът е: "Кюфте!" И оттам ще последва една...
Непрекъснато трябва да прилагам разни хитрости и дълбоки стратегии, което много ме изтощава.

Стратегии и аз прилагам непрекъснато. Въпросът е да имаш твърда линия на поведение. Понякога не се усещам как ме плъзва, друг път сама се оставям от умора или нещо подобно, но ако съм готова за бой  Mr. Green не се предавам.

"Кюфте - няма.", Тя: "Исаааам кюфтееееее." Повтарям отново: "Има банан и ябълка - кое искаш?" , "Искам кюфте." , Аз: "Или банан или ябълка... ако не избереш оставаш без нищо...", отговор - рев, викове кюфте и подобни... Аз: "Броя до три. Ако докато кажа три не си избрала - оставаш без нищо... едно... /поне 20 сек./ две.../още 5 сек./ ...." Тя обикновено: "Банан" Ако кажа "три" я оставям без нищо напълно сериозно и обяснявам защо се е получило така. След един-два пъти схващат причинно-следствената връзка и избират на 'две'  Mr. Green

По-трудно нещо от това да отглеждаш дете няма - ей Богу  ooooh!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
...и тя започва да мисли за купичката и забравя иска ли супа или не Laughing  ....

И не че не ти обяснява как все в 'погрешната' купичка й я слагаш супата де...  Whistling

# 18
  • Мнения: 185
... Или пък я питам "В коя купичка да ти сложа супата?" и тя започва да мисли за купичката и забравя иска ли супа или не Laughing  Въпроси, на които може да се отговори с да или не задавам само, когато отговорът няма голямо значение за мен Wink
Ей това май не съм го прилагала - отвличане на вниманието Simple Smile чудна идея, мерсиии Fairy

Хей Isa благодарности за свежите коментари Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 2 211
Пробвала съм отдавна, но не работи. Намира начин да опонира на всичко. Ако питам:"Банан или ябълка искаш?", отговорът е: "Кюфте!" И оттам ще последва една...
Непрекъснато трябва да прилагам разни хитрости и дълбоки стратегии, което много ме изтощава.

Стратегии и аз прилагам непрекъснато. Въпросът е да имаш твърда линия на поведение. Понякога не се усещам как ме плъзва, друг път сама се оставям от умора или нещо подобно, но ако съм готова за бой  Mr. Green не се предавам.

"Кюфте - няма.", Тя: "Исаааам кюфтееееее." Повтарям отново: "Има банан и ябълка - кое искаш?" , "Искам кюфте." , Аз: "Или банан или ябълка... ако не избереш оставаш без нищо...", отговор - рев, викове кюфте и подобни... Аз: "Броя до три. Ако докато кажа три не си избрала - оставаш без нищо... едно... /поне 20 сек./ две.../още 5 сек./ ...." Тя обикновено: "Банан" Ако кажа "три" я оставям без нищо напълно сериозно и обяснявам защо се е получило така. След един-два пъти схващат причинно-следствената връзка и избират на 'две'  Mr. Green

По-трудно нещо от това да отглеждаш дете няма - ей Богу  ooooh!
Иса, златно ти е детето! Даваш ли я за снаха?

# 20
  • Мнения: 1 032
... Аз: "Броя до три. Ако докато кажа три не си избрала - оставаш без нищо... едно... /поне 20 сек./ две.../още 5 сек./ ...." Тя обикновено: "Банан" Ако кажа "три" я оставям без нищо напълно сериозно и обяснявам защо се е получило така. След един-два пъти схващат причинно-следствената връзка и избират на 'две'  Mr. Green

От както и аз се научих да броя до три животът ми стана къде къде по- лесен.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Иса, златно ти е детето! Даваш ли я за снаха?

Давам я, но ако поискаш да я върнеш после - не я вземам обратно  Joy

gigio, моят също Simple Smile Чат-пат броя до 5 или до 10 ...ей така за разнообразие  Joy

# 22
  • Мнения: 4 399
Методът е да задаваш въпроси, чиито отговор не може да бъде 'не' или 'да'. Пример: "Банан ли искаш или ябълка?" , "Сам ли ще тръгнеш от парка или да те влача?", "Бонбони ли искаш или бой?" - последния ми е любим  Joy


А, грешиш, и на тези въпроси може да се отговаря с 'ДА' и 'НЕ'.  Mr. Green На подобни въпроси аз получавам винаги отговора 'ДА'. По принцип моята дъщеря е много по-склонна да отговаря с ДА и ако не знае какво да каже казва ДА. Говори страшно много и твори невероятни изречения, но на въпрос започваш със 'Защо?', отговорът е задължително ДА. Същото е и ако има възможност за избор. Аз пък мотая въпросите така че да няма избор и да няма 'Защо?'. Например казва ми че Матиас е лош. Ако я попитам защо, ще ми отговори с 'ДА'. Ако я попитам какво е направил Матиас, ще ми каже че и е счупил колата. Детска работа... Laughing

# 23
  • Мнения: 363
И аз знам, че е период. Като искам нещо му казвам на обратното и засега върши това което искам. Незнам докога тази хитринка ще действа, защото понякога се усеща и не ми прихваща. Но е вбесяващо това инатене и вечно НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

# 24
  • Мнения: 104
И аз мисля, че е приод. Трябва ни само турпение за да премине. И все пак мисля, че мога да скратя този период, като използвам въпроси от вида " искаш ли това или онова". Когато изброявах, се получаваше диалог от вида:
-Искаш ли банан
-НЕ
-Искаш ли ябълка
-НЕ
-Искаш ли ....
-ВСИЧКО НЕ  (много ми е умничка, нали  )

А когато я карам да направи нещо, което не иска (пр. да си прибере играчките) отговора е цитирам "НЕ, НЯМА, НЕИСКАМ, НЕМОГА, НЕДЕЙ  ". Винаги са в тази последователност, не променя реда Simple Smile . Понякога и аз и отговарам така и на нея и става много забавно. И като се посмеем и май све по-радко започва да го казва (а може и само така да ми се иска ...).

Отрицанието го преживявам накак си, но тръшкането и лягането на земята ... ми е много трудно да преборя.

# 25
  • Мнения: 2 211
...Давам я, но ако поискаш да я върнеш после - не я вземам обратно  Joy

Няма, няма да я връщам  Laughing

# 26
  • Мнения: 606
  Мислех, че само Марти е такъв. Не, та не.

# 27
  • Мнения: 8 999
Всеки човек минава през няколко периода на отрицание. Първият е около 2-3 г. Ще отмине, не се притеснявай - този е най-безобидният. После идва отрицанието на ранния пубертет, отрицанието на късния пубертет, отрицанието на зрелия млад човек, отрицанието на презрелия млад човек и т.н. .... до отрицанието на преклонната възраст.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 038
"НЕ"  и "НЯМА" - това са му любимите думички. Не мисля, че е период, защото при нас е така...вече не помня от кога. По принцип действам като Isa, понякога има ефект, понякога - рев, тръшкане  ooooh!. Като започна да броя, аз казвам две, а малкият се хили нагличко и ми казва "Три" , а е съвсем наясно, че започнала ли съм да броя, защото съм поставила някакво условие, няма да отстъпя при никакви ситуации. В последните една-две седмици му обясних, че както той ми казва за всичко "НЕ" и се пазари с мен и аз ще действам по същият начин, когато той поиска нещо. Иска книжка, играчка, игра - аз ще казвам "НЕ" и за всяко нещо ще трябва да ми се моли, убеждава, заплашва  Mr. Green и т.н. методи, които аз използвам при него. Като започне да иска, го подсещам как преди малко той ми е отказвал и за това сега и аз отказвам, следват сълзи, обещания "Аз повече няма..." и т.н. Ще видя дали ще има някакъв ефект.

# 29
  • Мнения: 1 783
Ооф, хубаво тогава, казвам едно, две, три, давам избор, ама ако не е въпрос на избор ситуацията, как се справяте? Например, крещене и ритане по средата на магазин, защото е искал нещо е не сме го взели или бързаме да излизаме, започвам да го обличам и той започва да се тръшка, че не иска да се облича? Не мога да му дам избор, защото той е направо в истерия. Това изпъването, като струна, крещене биене,  ooooh!

Кажете още, как наказвате, когато удря други? За добро или лошо, живеем с баба му и дядо му, баща му не е при нас в момента и аз съм нумеро уно, дори единствена, в списъка с любими хора, другите не ги иска. Понякога удря баба си и дядо си и то само в мое присъствие, сигурно да си покаже предпочитанието, не знам. Как да го наказвам в такива случаи??

Общи условия

Активация на акаунт