Емота

  • 32 691
  • 178
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 25 916

Не ! не съм казал такова нещо .. казах че просто не трява да викате на децата си а да говорите с тях с разбиране .. знам какво е родителите ти да не те разбират .. НИКОГА .. аз съм такъв .. прецакан .. ии да скоро мисля да се режа и да слагам край на живота си .. това е ..

Лигльо!  Sick
Ако си мислиш, че другите се чувстват много разбрани от родителите си... Винаги, всяко поколение минава през такова усещане и това е пътят да пораснеш и да поемеш живота си в ръце. Мама и тати няма да са вечно до теб да ти цункат раничките по коленцата. Ако искаш да се отнасят към теб като човек, дръж се като такъв. Щом предпочиташ фазата на хленчещо бебе, не хвърляй къчове, че не те зачитат за личност. Уважението на другите, включително и това на родителите, трябва да се заслужи. Да, те те обичат, независимо колко отричаш това, но не са длъжни да те харесват и уважават. Ти си този, който трябва да спечели и одобрението, и уважението. Ама това с хленчене и рязане на вени не става. Иска се да се бориш. Да, ама за да се бориш, трябва да имаш и топки в гащите...  Mr. Green

# 136
На мен най-добрата ми приятелка иска да стане Емо.Заради прическите,дрехите,черепчетата. alert smile3516 smile3515 newsm11

# 137
  • Мнения: 25 916
Ако е само заради дрехите и прическата, няма какво да се притесняваш. Важното е да не реши да се прави на интересна с рязане на вени като образа по-горе.  Grinning

# 138
 Преди 20-тина години не беше задължително да си в определена групичка, за да се чувстваш онеправдан, наранен и да искаш да избягаш от света и от онези, които те тормозят. Аз не правя такова изключение. На 15 години се опитах да се самоубия, не за да подражавам на някого, а просто защото се чувствах ужасно наранена. Баща ми ме биеше много - ако му противореча, ако не правя това което ми казва... Биеше ме с ръка, с юмруци, с кожения си колан, чупил ми е носа. Проблемите започнаха откакто влязох в пубертета и вече не бях сладкото и послушно момиченце на татко.
 Тогава през онези години единствените, с които можех да споделя бяха приятелките ми - тинейджърки със свои проблеми / сега поне има телефонни линии и психолози, с които можеш да поговориш анонимно/. А у дома всички знаеха, но никой нищо не можеше или не искаше и да направи. Само баба ми се опитваше да го вразуми, но неуспешно. Чувствах се толкова сама и толкова неразбрана, че един следобед просто реших да се предам. Може би съм искала да им дам урок, може би подсъзнателно не съм искала да умирам, но избрах онзи начин, който да е най-безболезнен за мен и при който ако се хване навреме, нещата са обратими.
 Този ден родителите ми се върнали по-рано от работа / странно съвпадение/, видели ме и ме завели в болницата. Три дни бях на системи. Видях колко уплашени бяха нашите / и сега от позицията на майка съзнавам колко много всъщност/ и си казах, че съм по-силна и че мога да се справя. Че няма да позволя на баща ми да ме пречупи и ще бъда над всичко и над всички. Станах ужасно дебелокожа. Вече не приемах нещата толкова навътре. Баща ми се промени, побоите спряха, но обидите и крясъците продължиха, макар и рядко / не казвам, че бях лесен тийн, но нито съм залитала към дрогата, нито съм спала с всеки срещнат, нито съм пушила и т.н. обвинения, които чувах често/. След няколко месеца ме изнасилиха. Бях на 16г. Най-ужасното нещо в живота ми. Бях съсипана, затворих се в себе си, не излизах, страхувах се от всеки непознат. Майка ми разбра, че има нещо и реши да поговори с мен. Когато и споделих за станалото ми каза - "Сама си си виновна! Никой не те е карал да ходиш на дискотека." . Не го очаквах и реших да не казвам на никой друг. Озлобих се и станах още по-дебелокожа. Намразих ги и двамата, исках да им го върна. Вече не исках да наранявам себе си, да отнемам живота си. Исках да избягам от това "семейство".
 След година в мен се влюби един страхотен мъж, когото познавах от доста време, но той не ме забелязваше, защото бях по-малка от него. Забременях, омъжих се, приеха ме да уча право и избягах от кошмара. Радвам се, че в онзи следобед ме спасиха, радвам се че не умрях заради глупостта си. Всеки проблем може да бъде преодолян. Не казвам, че аз го направих по най правилния начин, но поне съм тук и съм щастлива с двете си прекрасни момченца и с мъжа до себе си.
 Сега се разбирам много добре с родителите ми. Продължавам да тая не особено приятни чувства към баща ми, но се опитва да ми помага както може и да се реваншира за старите грешки / които между другото не си признава открито/. С майка ми смея да твърдя, че станахме дори приятелки. Тя най-после се научи да говори с мен. Открих че всъщност ужасно много приличам на нея.
  Защо го разказах това. Защото винаги ще има свръх емоционални деца, които тежко да приемат това което им се случва. Винаги в пубертета децата ще се чувстват отблъснати и неразбрани, необичани. Понякога колкото и да говорим с тях, няма да споделят, но трябва да знаят че сме до тях и ги обичаме независимо от всичко. А за тези, които четат тук и се чувстват така / визирам x_desperatesoul_x  / - нищо не е непреодолимо! Иска се голяма смелост за да извършиш самоубийство, но това показва само колко си слаб, защото се иска много повече смелост, за да живееш и да преодоляваш всичко което ти се изпречи на пътя! Вярвай ми, един ден ще има неща в живота ти, заради които си струва да живееш. Ще си толкова щастлив, че няма да искаш живота да свърши!

# 139
  • Мнения: 398
Някои ще ми каже ли към кои принадлежат следните :
*Усмихнати и позитивни.Казват,че живота е карма и ако си добър и другите ще са добри с теб но тъй като в природата има баланс се случват и лоши неща на които не трябва да обръщаш внимание
*Максималисти във всяко отношение-в училище трябва да имат най високите резултати,на улицата да са в крак с последната мода...
*Слушат музика с отвратителни вулгарни текстове и това ги успокоява
*Петък е ден за напиване.Който не е пиян не е интересен.Друг е въпроса,че някой се напиват и от половин бира.
*Всички в групата уважават родителите си и не казват на приятеля си,че е втора категория ако не го пуснат на партито.Дори напротив,успокояват го или и те не ходят за да не се развали цялостта на компанията.

Хем добри деца,хем не особенно лесни за контролиране.

Що е то?

# 140
  • Мнения: 25 916

Хем добри деца,хем не особенно лесни за контролиране.

Що е то?


Не знам, но нещо не ме кефят.  Laughing

# 141
  • Мнения: 24 467

Някои не много емоционално устойчиви ще да са. Което не ги ползва особено. Нито ползва някой друг.

# 142
  • Мнения: 398
" Което не ги ползва особено. Нито ползва някой друг."

Какво означава това? Кой кого ползва и какво ползва  Embarassed newsm78

# 143
  • Мнения: 24 467
Eмоционалната лабилност, която се толерира изкуствено. Второто и третото изречение произлизат от първото- буквално го тълкувай.
Прекомерно извадената навън емоция е за мен несъществуваща реално или най- малкото пресилена.

# 144
  • вкъщи
  • Мнения: 704
четох силно се надявам да не станат такива

# 145
  • Мнения: 60
Преди 2 години си направих емо прическа просто защото ми хареса, а в града ми тръгна слух , че съм се  hahaha рязала вените  Joy
Моят дух пише от компюютъъъраааа аааз съъъм мъъъртвааа !
Довечера ще ви посетяяя  smile3508

# 146
  • Мнения: 15
 ..iskam da kaja 4e sum na 15 ii sum EMO Wink ne sum se otrqkla ot jivota...6tastliva sum... Wink na vas ne vi pravi vpe4atlenie samo na4ina na obli4ane i  pri4eskite...a haraktera na pove4eto emota..iam 4ustvoto 4e ne vsqko emocialnalno dete 6te lepnete zna4ka EMO Close nqmam dumi..ne sum si rqzala venite no stana ne6to..padnah vurho stuklo i taka si prerqzah venite Tired gadno e ama edno e da ne si go iskal i suvsem drugo e da si go napravil umi6leno Wink 6 vi pomolq za ne6ty ne ni gledaite na ulicata kato idioti ok ne vi haresva kakvi sme ama produljavaite napred ne se obru6taite da gledate koi kakuv e a vijte sebe si Wink stavate sme6ni prosto ni ostavete ;] i ako o6te se 4udite za6to nqkoi mrazqt jivota..mi zaradi takiva kato vas 6toty ne se sprqhte..az sum realistka ne vi obru6tam vnimanie Simple Smile

# 147
  • Мнения: 15
..iskam da kaja 4e sum na 15 ii sum EMO Wink ne sum se otrqkla ot jivota...6tastliva sum... Wink na vas ne vi pravi vpe4atlenie samo na4ina na obli4ane i  pri4eskite...a haraktera na pove4eto emota..iam 4ustvoto 4e ne vsqko emocialnalno dete 6te lepnete zna4ka EMO Close nqmam dumi..ne sum si rqzala venite no stana ne6to..padnah vurho stuklo i taka si prerqzah venite Tired gadno e ama edno e da ne si go iskal i suvsem drugo e da si go napravil umi6leno Wink 6 vi pomolq za ne6ty ne ni gledaite na ulicata kato idioti ok ne vi haresva kakvi sme ama produljavaite napred ne se obru6taite da gledate koi kakuv e a vijte sebe si Wink stavate sme6ni prosto ni ostavete ;] i ako o6te se 4udite za6to nqkoi mrazqt jivota..mi zaradi takiva kato vas 6toty ne se sprqhte..az sum realistka ne vi obru6tam vnimanie Simple Smile
Ти на нас не обръщай внимание ,а на уроците по български език.Ако всички от твоето поколение бяха неграмотни като теб..... ooooh!Не ми се мисли! Sad

# 148
  • Мнения: 87
Лично аз мразя емота !
А защо ги мразиш? Не може  да се мрази някой, просто защото бил емо, или метал, или някой друг, различен от теб и твоите виждания.  А дали наистина е такъв или само изглежда по този начин? Познаваш ли отблизо емо, познаваш ли характера му, обкръжението, проблемите му?  newsm78 Споделял ли е с теб?  newsm78Има ли промяна в личността му от преди това и сега? Или ти ги мразиш по принцип и заради принципа?
Мисля, че обобщението, което си направил е доста крайно. И се чудя що за човек би мразил цяла група други хора заради принципа.

# 149
  • Мнения: 15
mi ok....iam gre6ki kuf ti e problema..i vii ne ni obru6taite vnimanie Wink

Общи условия

Активация на акаунт