Емота

  • 32 694
  • 178
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 724
 ПС: Българската , Английската и Френската ми граматика са отли4ни , поне това показват уценките ми от летния ми курс във франция и оценките ми от миналата година , тай4е моля да не ми правиж забележки пък то4но за тях!


  ooooh!Не е зле да уточниш къде си карал /а /този курс ,за да не пращаме там нашите тийнейджъри .
Каква ли оценка биха ти сложили за това изречение?! Shocked

# 91
Та като чета и тук се замислям, че е изключително здравословно вместо да оставиш хлапето да се шляе и виси с часове пред компа да го натовариш с ясни задачи и работа, съобразена с това, което може и което би му било полезно. Нито ще има време да разсъждава над несъществуващи проблеми и да си ги създава само, нито ще се откъсне от реалния свят, напротив- най- вероятно ще се усети наистина полезно и ще развие нещо у себе си. Гледам, че най- често се дразнят и най- чувствителни са разглезените и/или хората без работа.
И едва ли ще им дойде на акъла да ми се разкрещят, че ги дразня /Боже мой, в собствения ми дом- едва ли ще го допусна./.


Е то оставаше и да ти се разкрещят , като си ги отгледала по на4ин , наподобяваш конц-лагерите едно време ...

И да за разглезено бих се съгласил , за мързеливо не бих, защото при мен е малко по разли4но , аз съм у4енолюбив , и съм 4увствителен от малък , и като станах емо , просто ми стана каде каде по лесно , мога да бъда искрен със мойте приятели , и повярваите ми , няма по лесен на4ин да излезе6 от една депресия , от емовския на4ин Simple Smile

ПС: не виждам какво лошо има в това със родителите си да се скарвате , и да си крещите от време на време , това винаги е признак за откровенност един към друг и не прикрите емоций.. повярвай ми , ако детето го е страх да ти каже и гък , то ще си го изкарва на някой в у4илище... Както стана с един близък приятел на една моя позната , американка , не българка... Мом4ето се самоуби преди няколко дена , и предполагат 4е е станало защото са го тормозели адски много в у4илище , и познай какви деца са го правели ...хора който са имали родители като теб... нима не си спомнящ "смешните" филмови сцени по телевизията , когато големия побойник пулни гащите пред майка си/баща си... или може да стане още по зле , като прителката на друг мой познат , отново от америка.... мом4ето сядало на една маса със зайците , и заговаряло вси4ки моми4ета освен едно , докато един ден- БАМ! въпросното моми4е се удушило със колан , във гардероба си ... никой незнае защо...ами извинявай но ако тя е нау4ена да прикрива емоцийте си и да не е искрена със никой , дори със собствените си родители... Помисли върху думите ми , и ми кажи , не съм ли прав?

# 92
ПС: Българската , Английската и Френската ми граматика са отли4ни , поне това показват уценките ми от летния ми курс във франция и оценките ми от миналата година , тай4е моля да не ми правиж забележки пък то4но за тях!


  ooooh!Не е зле да уточниш къде си карал /а /този курс ,за да не пращаме там нашите тийнейджъри .
Каква ли оценка биха ти сложили за това изречение?! Shocked

1. Пиша на "BP"
2.Курсът беше по френски , нау4и са да 4ете6
3.Свикнал съм да пи6а на латиница на клавиатурата си!
4.А особено когато съм ядосан , не правя ни най-малко усилие да гледам грешките си!

# 93
  • Мнения: 25 916

ПС: Българската , Английската и Френската ми граматика са отли4ни , поне това показват уценките ми от летния ми курс във франция и оценките ми от миналата година , тай4е моля да не ми правиж забележки пък то4но за тях!


 ooooh!
Моля те, кажи, че се шегуваш!   Shocked
Ако не, напиши името на учителя, постяващ "отли4ни уценки"  на такова писане, та да знаят останалите родители да си пазят децата от него!  Praynig

Относно подигравките - не съм казала, че не позволявам на хората да ми се подиграват, а че гледам да не допускам поводи да го правят. Схващаш ли разликата или депресията ти пречи и да мислиш, освен да пишеш?  Thinking
А проблемите на днешните тийнове много добре ги знам - както по-горе казаха, по една мотика в ръцете ще ви избие всякакви депресии и бръмбари в главата, както и ще породи малко уважение към тези, които осигуряват благинките ви.

# 94
  • София
  • Мнения: 62 595
Черна боичке,

Като ти чета правописа и начина на изразяване, нещо бъркаш книжовния език с жаргона. А за правописа изобщо не искам да говоря, че той се вижда от километри. Такъв правопис и изразяване за мен е губене не време и прочетох точно 3 изречения от първия ти пост. Това ми беше достатъчно. Дори и най-мъдрите мисли на света да имаш, опаковката ги проваля.
 Хайде, като се научиш да пишеш грамотно, тогава да се върнеш в този форум и в тази тема.

# 95
  • Мнения: 2 724
Ще си задам по -точно въпроса :Къде във Франция си карал летния курс?
Всъщност изобщо не ме интересува, прекратявам всякакви коментари, свързани с теб .
Не искам да ми тежиш на съвестта, /ако разбираш какво имам предвид/.

# 96
Ама вий хора сте страшно тъпи ве! Пурво ви казах 4е не си правя каквото и усилие 4еда пиша грамотно , второ седнах тук да пи6а , за6тото никой няма6е понятие за това какво е Емо , и какво става дума във самия стил, а вие ме нападате , и то беспри4инно, и както ве4е казах , никакви усилия не си правя да си поправям правописа за6тото няма да седя , цял ден един пост да формулирам , и да си го доизглаждам , и ходих във Ница , сиг представа си нямаш каде е това , след като си толкова задръстена и ограни4ена от каквото и друго да било , освен граматиката и заяждането със другите , но ето какво полу4авам като запо4вам да обяснявам на хората за стила , който е наъ-мразен и най-оби4ан в цял свят , мразен от вси4ки извън него , и оби4ан от свойте последователи , еми само мога да ви кажа да си натикате мотиката в путките и да си я разклащате цял ден , ДГД и НМЗ.

PS:NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOBS!!!

# 97
  • София
  • Мнения: 62 595
Да те светна, брато, за правописа и писането изобщо. Ако веднъж човек е усвоил правописа на един език, което става до четвърти-пети клас, просто няма как недавайки си зор и нестараейки се да го обърка. Причина - правилата на езика толкова дълбоко се вписват в уменията на индивида, че се стига до автоматизъм, което специално за теб обяснено означава, че човек не се замисля как пише, защото вече се е научил да пише. Следователно, ако на теб ти се налага да се стараеш, за да пишеш грамотно означава, че не само не си усвоил усвоил правописа до пети клас, но и до завършването на гимназия. Do you understand?

# 98
# 99
  • Мнения: 25 916
Ако това са ему..., пардон, емо-тата, то много се радвам, че синът ми не принадлежи към тази субкултура. (Простете, че включих в едно изречение думите "емо" и "култура"...  Blush).
А всъщност стилът им ми е много симпатичен, но... Май не мога да кажа същото за българските им имитатори.  Thinking

# 100
Black Dye, толкова ли е трудно да осъзнаеш, че тук не разговаряш със свои връстници? Дори и да пропуснем правописа, трябва да се съобразяваш с речевата ситуация и езиковата среда. Тук говориш на хора, които са по-възрастни от теб, които е нормални и не им е нужно да знаят какво е емо и емокор, ако наистина искаш да им обясниш нещо, се опитай да го направиш така, че да те разберат. Не да обиждаш и да казваш колко са тъпи като не разбират тинейджърските термини като теб и твоите връстници. Тинейджъри да обиждат големи хора е просто грозно. И не се обиждай за правописа, а сядай да учиш...  Peace

# 101
  • Мнения: 673
  А аз искам да допълня , че човек в депресия Wink не се държи така обикновено. Не нарича другите тъпи и прости, а самият той се счита за такъв,от  което пък излиза , че теорията за позьорството май ще се окаже наистина вярна. Thinking
   Вземи се стегни, малкия! Морето не е до коленете ти и туко виж наистина си взел да потъваш. Колкото по-рано осъзнаеш кое наистина е важно, толкова по-добре за теб.

# 102
  • Smallville
  • Мнения: 994
Боже,колко мъка има на този свят,Боже ooooh! ooooh! ooooh!

# 103
  • Мнения: 24 467
Детенце, недей така нервно, идея нямаш как си гледаме децата, всеки един от нас.  Laughing Едно е сигурно- моите поне лигави не са и няма да станат, което няма нищо общо с концлагера. Това, че сипеш квалификации навред, без да си наясно с конкретната ситуацията, проявявайки безпочвени емоции, е само част от причините да виждаш необективно света около себе си, Black Dye, предимно в "черно", предполагам /забележи- не го пиша с увереност/.
На доста деца им липсва изключително много определяне на ясни правила, които да спазват, а животът е низ от такива правила. Когато го научат по- късно от нормалното /а нормалното е това да стане в семейството още преди 7 годишната им възраст/ определено ще бъдат повече наранени, отколкото ако родителите им си свършат работата навреме и качествено.
Лично аз, напр., не смятам родителите си за "задръстени", тъй като оценявам факта, че са поработили както трябва на това си поприще. Общувам с тях и сега съвсем нормално, както и навремето, когато и аз бях хлапе. И в крещенето не намирам нищо нормално, още по- малко хубаво, след като има по- ползотворни начини за общуване, да не говорим за по- възпитани и необиждащи околните. Или някои тийнове смятат, че само те имат чувства или само техните чувства заслужават уважение и съобразяване? Това е груба грешка, за която животът един ден ще предложи адекватна санкция. Да спазваш нормално поведение въобще не означава, че прикриваш емоции или не изпитваш такива. Последните можеш да изразиш и по друг, по- приемлив начин, стига да си научен навреме на това, родителите ти да са комуникирали с теб качествено и пълноценно.
Мислила съм върху много други идеи, не само върху тези, имам доста богат житейски опит зад гърба си, не само проживяни години.
Лично аз също намирам за губене на време идеята да комуникирам по такъв начин и с деца, сипещи епитети от типа на "Ама вий хора сте страшно тъпи ве!", "...задръстена и ограни4ена ..." и тем подобни. Лично аз така не говоря и със собствените си деца, така че идеята за домашен концлагер отпада, поне за моя дом. Виж, за твоя не съм убедена, след като излизат под твоята клавиатура.  Wink
Дори не ти правя забележки за граматиката- тя е нещо много по- несъществено, основните ти проблеми с общуването са на чисто психическо и емоционално ниво, а според мен произхождат основно от несвършена възпитателна работа. Аз не съм ти майка, нито лекар, последните са тези, които определено следва да се ангажират с решаването на тези проблеми.
Как' Сийка, не смятам, че това е "субкултура", т.е. това няма нищо общо с "културата"... Laughing Познавам хлапета, които дори със собствените си връстници не разговарят /пардон, това не е разговор/ по такъв начин, независимо към какви групи смятат, че се числят или се числят в действителност.
radivdani, може наистина да не е в депресия човекът, а да страда от маниакално- депресивен синдром, зависи коя фаза е налице в момента. И пак се застраховам, това е само предположение.  Laughing
Това участие ми прилича действително повече на поза и на поведение от типа на "Сега ще им се полигавя малко, да им погледам сеира."- спокойно, дете, минавали сме вече от там, няма да ни изненадаш особено.
Дано това ми предположение да е вярно, защото ако не е остава мисълта за синдрома...

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 10:14 от Judy

# 104
Най-сетне истински емокор концерт в България.

Френската емо банда Sugartown Cabaret ще посети Варна на 3 ноември  Hug

Клуб "Area 51" (до office one superstore)
20:00 ч.
вход: 5 лв

http://www.sugartowncabaret.com/
http://myspace.com/sugartowncabaret

Общи условия

Активация на акаунт