Емота

  • 32 689
  • 178
  •   1
Отговори
# 105
kakvo moga da kaja za emotata Thinking ima nqkolko via mladeji koito izpovqdvat tozi stil:
1. tova sa tipi4nite poziori, koito nqmat predstava kakvo vsu6nost e emo stila a prosto se kefatna cvetnite dre6ki i 6antavite pri4eski az li4no nenavijdam tozi tip hora Sick
2. drugi puk  sa oburkani teens 4uli za stila i poneje o6te ne sa naqsno sus sebe si kakvi sa re6avat 4e nai lesno e da budat "sami sre6tu sveta, nerazbrani, o6teteni, samotni"i estestveno sled kato sa si nabili v glavite 4e nqma smisul da jiveqt re6avat 4e trqbva i da umrat  Close za sujalenie otkakto trugna vulnata emo v B-q mn moi priqteli stanaha to4no takiva i vs den po 10000 puti mi kazvat kak im e pisnalo ot jivota |-(
3iq tip sa mladejite koito prosto se kefat na muzikalniq stil emocore ili punk rock (te sa shodni) i 4esno da kaja te sa moje bi nai svestnite opr pod prozvi6teto "emö" tipi4ni emocore grupi sa: Fall out boy, The used, Saosin, Matchbook Romance, Funeral for a friend, My chemical romance, Bullet for my valentine i tn... no v posledno vreme sum zabelqzala 4e i dr grupi NE emocore zapo4naha da pi6AT pesni za samotata i oburkanite mladeji za da se podkrepq 6te dam 1 primer: Simple plan - welcome to my life http://vbox7.com/play:006ae518/
4tite sa istinskite emota hora koito ne se vodqt po moda ili muzika tqh gi e imalo mnoogo predi da vuznikne oficiqlno emocora ili emo decata tova sa hora koito prosto sa si emocionalni lesno se palqt i lesno bivat naranqvani
kato cqlo tova sa emotata a otnosno stila im toi ne e koi znae kakvo kato se ima predvid 4e e subiratelen ot dr stiloveq 4esno da si kaja krali sa ot vsqkude po malko i taka se e polu4il tolkova moderniq za dne6nite tineidjuri stil 6te dam i primer: 6antavite pri4eski sa zapazena marka za punka mnogoto grim i surditite fizionomii sa otkradnati ot gotika, grivnite s 6ipove puk sa tipi4ni za metulite a dr 6areni grivni4ki 4orapki i kecove sa ot retro modata.
nai sme6noto e 4e tezi emota pove4eto ot tqh ako spre6 da gi popita6 koq im e lubimata emocore grupa te 6te te zqpnat s nedoumenie povqrvaite znam ot li4en opit
a ako decata vi tolkova iskat da budat 6antavi i raznocvetni po dobre gi naso4ete kum stila scene  - podoben na emo e (otnovo 6antavi drehi i pri4eski), no te sa veseli ne sa depresirani a i ne iskat da slagat krai na jivota si Wink e tova moga da kaja az nadqvam se da sum pomognala

# 106
  • Мнения: 25 916
Аууу, може ли превод на български, моля?  Blush
Благодаря!

# 107
# 108
  • София
  • Мнения: 62 595
пиши на кирилица, че латиницата трудно се чете и се губи интерес към съдържанието на съобщението.

# 109
A otnosno Black die или там както беше...
човек недей да се правиш на интересен от километри ти личи че нито си емо нито нищо...а относно възрастните да обясня това че пише неграмотно също е нова мода главно позьорите говорят така Sick

# 110
к ще го имам предвид Simple Smile

# 111
А и само още нещо! Може малко да шокира, все пак сте родители... В България в повечето градове и квартали се оформят емо клубове. В тях се събират тийнейджъри увлечени по емо стила и доколкото знам си дават идиеи и съвети за пиърсинги и белези...От един друг форум бях прочела следното съобщение на 1 момиче което иска да членува в такъв клуб "Здравейте в моя град има емо клуб и аз много искам да съм в него, но има 1 условие трябва да имам минимум 12 белега, а за сега аз имам само 1" 

# 112
а и ето ви преведено на кирилица първото ми съобщение  Simple Smile

"какво да кажа за емотата  Thinking има няколко вида младежи, които изповядвад този стил:
1 това са типичните позьори, които нямат представа какво всъщност е емо стила, а просто се кефат на цветните дрешки и шантавите прически, лично аз мразя този тип хора  Sick
2 др пък са объркани тийнейджъри чули за стила и понеже още не са наясно със себе си решават че най лесно е да бъдат "сами срещу света, неразбрани, ощетени, самотни" и естествено след като са си набили в главите че няма смисъл да живеят, решават че и трябва и да умрат  Close  За съжаление откакто тръгна вълната на емота в България мн мои приятели станаха точно такива и всеки ден по 10 000 пъти ми казват как им е писнало от живота
3тия тип са младежите, които просто се кефат на музикалния стил емокор или пък на пънк рока (те са сходни) и чесно да кажа те са може би най свестните опредаляни под прозвището "емо" типични емокор групи са: Fall out boy, The used, Saosin, Matchbook Romance, Funeral for a friend, My chemical romance, Bullet for my valentine и тн, но в последно време съм забелязала че и други НЕ емокор групи започнаха да пишат песни за самотата и обърканите младежи, за да се подкрепя ще дам пример: Simple plan - welcome to my life http://vbox7.com/play:006ae518/
4тите са си истниските емота - не се водят по мода и музика ! Тях ги е имало мнооого преди възникването официялно на емокора или емо децата! Това са хора, които просто са си емоционални . лесно се палят и лесно биват наранявани
като цяло това са емотата, а относно стила им той не е  кой знае какво като се има предвид че есъбирателен от други стилове направо са крали от всякъде по малко и така се получил толкова модерния за днешните младежи стил! Ще дам и пример: шантавите им прически са запазена марка за пънка, многото грим и сърдите физиономии са откраднати от готика, гривните с шипове пък са типични за метълите, а др шарени гривнички, чорапки и кецове са от ретро модата
най смешното е че повечето от тези емота, ако ги попиташ коя им е любимата емокор група, те ще те зяпат с недоумение, повярвайте знам от личен опит
а ако децата ви толкова искат да са шантави и разноцветни по добре ги насочете към стила scene  - подобен на емо е (отново шантави дрехи и прически), но те са весели, не са депресирани и не искат да слагат край на живота си, оттам и идва наименованието им - че просто искат да привличат внимание  Wink е това мога да кажа аз надявам се да съм помогнала  "

# 113
  • Мнения: 2 139
Незнам, но има една пикла в класа на дъщеря ми, която от Германия си купила едни лепенки.Имитират рязано с бръснарско ножче.Отишла на др. ден така с "нарязани ръце" и класната ни направо й прилошало.Наистина!Какъв разговор после е провела с класа, незнам, но след този случай думичката беше забранена.Все пак сме 4клас, но някой с по-големите батковци и каки са наясно с ЕМОтата.Аз като четох материала за тях направо ми настръхна косата.За мен това си е секта Rolling Eyes

# 114
  • Мнения: 304
 Peaceи аз така мисля-това е някаква секта

# 115
  • Мнения: 25 916
А на какво казвате "секта", че май не говорим на един и същи език?  Laughing

# 116
  • София
  • Мнения: 3 614
Мале,потресох се Shocked.Като  си помисля,че тепърва ще ми навлизат децата във всякакви такива подобни моди,течения,провокации и какво ли още не и ми се иска да ги заключа в къщи Mr. GreenОще повече,че големия ми син и сега е вечно хленчещ и недоволен и все е онеправдано горкото,защото слънцето не е изгряло само за него Stop и просто не ми се мисли ако попадне в такава среда,дано ни подмине PraynigА като чета изказванията на младежите,по темата и не само... #Crazy,явно много съм остаряла,преждевременно.

# 117
  • Мнения: 2 386
И тук са ужасно популярни. Аз им се радвам, че изразяват индивидуалност някаква, но трябва да знаят границата.. А тя определено не е в ''кухнята, ножа.. '' и т.н. Мен ме ужасиха коментарите на едно 13 годишно момиче под новината, което пише за вече мъртвия си приятел, при когото искала да иде.. Как е възможно? И аз бях метълче и пиех водка, и аз на 15 смятах живота за несправедлив и ала-бала, но не съм си и помисляла да сложа край на живота си заради това. Тези деца са с лабилна психика и ЕМО течението не е причината  - имаше ги и като умря Кърт Кобейн, и като препиваха с китарите по градинките, има ги и сега, но ги наричат ийму-та. Въпросът е защо ги има и какво им носи моделът на поведение и подражание?

# 118
  • Мнения: 115
Имо, емо, явно е, че се взимат насериозно и не харесват да ги критикуваш. Излиза, че не ги разбираш изобщо!
Затова ви предлагам малко смях на тази тема.

http://izkustvoto.com/content/view/170/202

Моля имотата, които се разпознаят, да не се засягат...

# 119
  • Мнения: 2 724
И това ти е смешно?!

Общи условия

Активация на акаунт