За капките SAB Simplex

  • 8 981
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 164
и САБ съм давала и еспумизан но нищо нямаше особен ефект трябва ти само тарпение!! newsm77

# 16
  • Мнения: 103
Аз давах и бях доволна Peace
Давах така както пише на опаковката е не преди всяко хранене, но преди вечерните със сигурност.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
Не помня по колко давах, но май нямаше голям ефект.

# 18
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Давала съм и САБ и Еспумизан и Бейбинос и какви ли не. Нищо не й помогна за коликите. По 15 капки, три пъти на ден. Слагах й ги във водата или млякото, правех опити и с лъжичка. Може на 3 седмично бебе, ние започнахме от по- рано даже.

# 19
  • Мнения: 1 193
Аз и на двете деца съм давала, само "САБ симплекса", по 10-15 капки във всяко шише с кърма. Не сме имали проблеми, и съм се консултирала с педката  Grinning

# 20
  • Мнения: 959
Аз и на двете деца съм давала, само "САБ симплекса", по 10-15 капки във всяко шише с кърма. Не сме имали проблеми, и съм се консултирала с педката  Grinning

Тъкмо и аз, щях да напиша че, се дават със всяко хранене иначе ефекта е нулев. Мисля че, и в листовката така си пише.
А, иначе съм пробвала и всички до тук изброени. Останах доволна от SAB Simplex и Еспумизан.

# 21
  • Мнения: 89
Започнахме със Саб симплекса още от петия ден, тогава ни тръгнаха коликите, по 15 капки преди всяко хранене с лъжичка. Нямаше резултат и минахме на Еспумизан след 1 седмица. Ама и той толкова ни помогна. Донесоха ни от Гърция Инфаколик (понеже у нас не се продава). Облекчаваше бебо или просто на нас така ни се искаше, но всяка вечер продължаваше да си реве и извива. 1 път пробвахме и Бейбинос, но педито каза, че са на спиртна основа и допълнително дразни стомахчето. Та в крайна сметка май най много помага гушкането и носенето на ръце - твоята топлина го успокоява и лека-полека го отпуска.
А, не знам дали ще ти помогне, но на нас ни действаше - сутрин и вечер му масажирах коремчето с кремче Бейбинос. Мирише на анасон и затопляше коремчето при масажа.

# 22
  • Мнения: 523
Голямата имаше много силни колики и съм давала САБ на 2 седмична възраст . Нищо не помага .....................идеше ми да се #2gunfire

# 23
  • София
  • Мнения: 1 603
Може да ги даваш, не е рано. За дозировката, разбира се, е по-добре да да прочетеш листовката, а не да разчиташ на спомените на другите мами.  Саб май бяха по 15 капки преди ядене, а Еспумизан по 25.
Стискам ти палци коликите минат бързо.

# 24
  • Мнения: 18
Давах Саб Симплекс. По 15 капки. Аз ги давах преди хранене ,  с лъжичка, за да съм сигурна, че ги изпива всичките. Но при нас нямаше кой знае какъв ефект. Донякъде действаше само Еспумизан. Може да се дава на триседмично бебе.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз давах и на двамата SAB Simplex сутрин на гладно с лъжичка по 15 капки.Нямаха колики  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 302
Давах Саб на всяко хранене по 20-25 капки и във водата по 10, ако пиеше... Но имай в предвид,че запичат малко

# 27
  • Мнения: 1 240
Аз давах 15-20 капки преди хранене. Нямаше кой знае какъв ефект, но слава богу не се запече.

# 28
  • Мнения: 679
Да, ползвала съм ги за сина си. Могат да се дават на 3-седмично бебе. Капват се по 10-15 капки в млякото или кърмата.
Ефект срещу коликите-никакъв, но често предизвикват запичане при бебетата.
Между другото коликите отшумяват сами с времето, а родителите остават доволни от последното приложено лекарство, като вярват, че именно то е помогнало.
Много търпение и здрави нерви и много гушкане на бебока, докато отмине този период.Това е.

Много точно казано  Peace Алекс сигурно е изпил 5 или 6 шишенца от тези капки, ама докато не го пуснаха коликите не стана по-добре положението ...

# 29
  • София
  • Мнения: 1 185
Могат!  Peace по 15 капки преди всяко хранене. Единствения ефект при нас беше - ЗАПЕК!

Общи условия

Активация на акаунт