Захранване - каша или зеленчуково пюре?

  • 3 333
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 147
Млечно-зеленчуково пюре.

Защо? В смисъл, опитвам се да разбера логиката.

Много благодаря на всички за отговорите, полезни са ми много...
Тя проблеми с отделянето няма, не ми се ще и да има, т.е. ако кашата запича, това може да е проблем. Приключихме с коликите преди около месец, така че това не е проблем също..
Определено не искам да започвам с плодови пюрета, за да не свиква с този вкус първо.
Има доста еднокомпонентни зеленчукови пюрета за първа храна, това не ме притеснява. Мога и да правя също, не е проблем, ако преценя, че е по-добре домашно, а не готово..


Отново, благодаря на всички за отговорите.

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Каквото избереш! Аз захраних със зеленчуково пюре!  Peace

# 17
  • Мнения: 1 008
Захраних с плодово пюре.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
Захраних със зеленчуково пюре. За мен това е най-добрият вариант. Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
За "+" и "-" не мога да направя коментар, тъй като според мен за всяко дете е индивидуално Peace . Опитах захранване с плодово пюре, забелязах слуз в изпражненията на бебка и спрях пюрето. Предположих, че и дразни стомахчето и реших да пробвам с оризова каша  Peace . Понесе я много добре, за разлика от пюрето. После дадох зел. пюре и пак го прие добре. Мисля, че само тиквата не я понесе добре, макар че тя  също се води щадяща за стомахчето (плод или зеленчук е, аз лично не мога да определя). Плодовите пюрета ги оставих за другия месец. Така за нас е най добрия вариант. Та от всичко написано до тук, извода е, че трябва просто да следиш детето как понася новата храна и ако има някакво неразположение или да отложиш или да опиташ да захраниш с нещо друго. Според мен това е най-правилното  Wink Успех   bouquet

ПП: Само да допълня за кашата, че при нас не оказа никакво влияние върху килограмите. Според мен не се наддава повече от кашата. А това че е по тежка храна, незнам защо, но дъщеря ми я усвоява много бързо и бързо огладнява след каша  newsm78 А я правя дори по гъста от колкото е препоръчаното количество на опаковката.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 296
Оризова каша, плодово пюре или зеленчуково - и трите са правилни. Избира майката. Аз избрах плодовото.  Peace
Peace  Съгласна съм с Блонди.
Аз също захраних с плодово пюре.

# 21
  • София
  • Мнения: 15 220
Млечно-зеленчуково пюре.

Защо? В смисъл, опитвам се да разбера логиката.


Както са писали по-горе-плодово пюре, зеленчуково пюре или каша-въпрос на избор е. Стига захранването да започне в правилна възраст, няма съществено значение на какво ще се спреш.
Моето предложение е зеленчуково пюре. А млечно-зеленчуково-по няколко причини. Първо, защото смятам, че до навършване на 1 година е добре бебето да приема мляко при всяко хранене. Млякото е основната храна на бебето. Освен това, само зеленчуково, пюрето не е достатъчно пълноценна храна. Моето бебе чисти зеленчуци не е яло. Правех домашни пюрета и винаги пасирах зеленчуците с кърма или АМ.
Съветът на педиатърката ми беше в началото на захранването пюрето да е с консистенция на гъста боза-разреждах с повече кърма. Има бебета, които не харесват вкуса на чистите зеленчуци-с добавена кърма или АМ вкусът става по-мек и по-приятен. Това са съвети, които понякога давам на майки, които споделят, че срещат трудности в началото на захранването.
Много майки споделят и че след плодовото пюре, бебето, което е свикнало със сладкия вкус на плодовете, не харесва зеленчуковите пюрета. Това е още една причина аз лично да не препоръчвам плодовите пюрета като първи в захранването.
Аз въведох храните така: зеленчуково пюре-плодово пюре-каша. Оказа се, че моето бебе не харесва кашите чисти, а ги яде само ако в тях има добавен плод-суров пасиран или плодово пюре. Ако преди кашите не бях захранила с плодови пюрета, щях да реша, че не ги обича и толкова и съответно-да ги спра. Има и такива бебета-не харесват каши. Но при положение,че вече бях захранила с плодове, смесвах кашите с плод и така Иво ги ядеше с желание.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 524
Колкото и да четеш, пак няма да стигнеш да конкретен извод, защото всеки е започнал различно. Просто трябва да вземеш някакво решение за себе си и да започнеш. Още повече, че това, с какво да започнеш, зависи от нуждите и особеностите на детето. ...
не изключвай възможносттта детето ти да не пожелае нито каша, нито зеленчук, а плодово пюре Peace и общо взето, въоръжи се с търпение и разбиране Peace
аз лично започнах с оризова каша с рожкови на нестле, като му я правех с вода по съвет на педиатърката, а 15тина дни след кашата му дадох картофче.

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
започнах с плодово пюре, после въведох кашата и чак тогава зеленчуковото пюре

# 24
  • Мнения: 686
Каката захраних с плодово пюре,сега се чудя малкия с какво да захраня,като че ли съм за кашата.

# 25
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз съм решила да захранвам с каша,след 5 месец.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Плодово. Да свикне да яде твърда храна, с къжичка, с нещо вкусно, да го очаква с нетърпение и удоволствие.

# 27
  • Мнения: 200
зеленчуково пюре Peace

# 28
  • Мнения: 1 147
Виви, благодаря ти за отговора.
На другите момичета също, всеки споделен опит ми е ценен.

# 29
  • Мнения: 331
Аз захраних със зеленчуково пюре - така ме посъветва педиатърката. както е писала Виви, домашно приготвено, с АМ. Каша дадох на следващия месец, а междувременно - плодови пюрета.

Общи условия

Активация на акаунт