Меко казано,се шашнах!!!

  • 4 185
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ако всичко е наред с майката и бебето, няма проблеми да ги изпишат, а след това да отиде да свалят конците. България е от малкото страни, в които държат толкова време в болница след раждането, най - вече заради ваксините на детето. В повечето държави, след секцио, ако всичко е о`кей, разбира се, изписват до третия ден от раждането, а при нормално раждане след 24 часа. Пак казвам, това е само, ако няма усложнения!

# 16
  • Мнения: 5 622
Е,пък на мен не ми е никак странно.Ако няма усложнения и не е наложителлно да остане,защо да я държат излишно?Аз като родих(секцио) и на другия ден исках да си ходя.В моя случай беше абсолютно излишно да ме държат там 5 дена.Накрая срещу подпис от моя страна ме изписаха един ден по-рано.А трябваше и по-рано да ме пуснат,ама нейсе.
в Америка изписват на 3-я ден след секцио(ако всички е наред).Невиждам нищо лошо.Напротив-човек се възтановява много по-бързо,когато е в домашна обстановка и е лишен от стреса на болницата.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
Явно всичко е било наред щом ги изписват толкова скоро,но според мен просто нямат места,а също раждах в Шейново със секцио изписаха ни на 7-ия ден понеже малкия изкара тежка жълтеница иначе изписват на 5-ия.Обаче вечерта когато раждах аз имаше егати прилива от раждащи и то все бяха почти всички за секцио,неможеха да смогнат докторите,моята акушерка ми казваше че съм повлекла крак,така че ако е така напълно оправдано и ако са били с бебето добре защо да не си отидат вкъщи,където със сигурност ще се чувстват по-добре.
P.S:Страшно съм доволна от целия персонал на тази болница,като професионалисти и като отношение към родилките нямат грешка./Това е моето мнение,не го натрапвам/.

# 18
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Аз съм секцио и стоях 4 дена т.е на четвъртия ме изписаха , нищо не съм подписвала .Найстина е индивидуално ,аз станах на 6 - тия час след операцията , възстановявах се  доста добре .

# 19
  • София
  • Мнения: 6 798
Наистина,какво странно има?Аз ако можех щях да си тръгна на следващия ден след секциото.Не съм пила никакви антибиотици,само дето една температура ми мереха и ми натискаха по веднъж на ден корема,ей т'ва беше цялата работа с престоя ми в болницата.най ме беше яд,че ме будеха сутрин в 6 часа.като раждам второто ще искам по-рано да ме изпишат!!!А не на 6тия ден!приятелката ти си е жива късметлийка,че ще си ходи толкова рано!

# 20
  • Мнения: 46 518
........Не съм пила никакви антибиотици.........

Антибиотиците не се пият, а ти ги вкарват през абоката.

# 21
  • Мнения: 5 370
Аз ако можех щях да си тръгна на следващия ден след секциото.

Може би наистина си е индивидуално,но като си спомня,че до 3-4 ден ходех превита,не ми се видя много разумно това,дето ми го казаха. И понеже все пак си е операция и е необходимо повечко наблюдение-така смятам аз. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 637
Coeur, понеже си ми симпатична, не пречупвай всичко през призмата на собствените си преживявания, защото наистина така ще направиш погрешни заключения.  Simple Smile

В много от здравно грамотните страни се практикува бързо изписване от болницата. Има достатъчно много причини да се прави. Залежаването по болниците не е най - доброто за една оперирана жена, а за недомислията на нашата здравна каса не ми се говори. 

Днес бях на изписването на една моя приятелка. Ако реши да се обади, сама ще ти разкаже, че се чувстваше отлично 3 дни след секцио. В първите 12 часа стана, на първия ден ходеше по етажите, на втория ден беше на кафето, а на третия ... при едно добро обезболяване и постоперативни грижи не виждам какво може да я задържа в клиниката.  Впрочем, съвременните конци не се махат, не е нужно, резорбират се сами. А дори и да има нужда, всяка новозавършила медицинска сестра може да ги махне в амбулаторни условия. И изобщо не може да се говори за недобросъвестно отношение към пациента, макар че темата пак ще се ползва за поредното оплюване.

# 23
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Малко раничко ми се вижда. Аз бях секцио но на втория ден още ставах много трудно и ми носеха храната в леглото. Макар че нямах никакви усложнения.

# 24
  • Мнения: 1 464
Ами не виждам проблем,аз станах на 12тия час и стоях само 3 дни в болнцата и честно казано не понасям болничната обстановка и вкъщи се чувствах 100 пъти по-добре  Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако жената е раздвижена рано и е в кондиция, какъв е проблема  Shocked

"Като знам аз как бях обгрижвана,на системи,после с антибиотици в абоката 5 дни,мерене на Т всеки ден,че проверка на гърдите....абе един куп нещица!!!!!"

Това с проверката на гърдите искрено ме развесели  Laughing, ми то с тях се кърми, ако искаш, какво да им проверяват - те и след операцията са си на същото място.
Между другото приемите на антибиотик също могат да са много редуцирани. Температурата може да продължи дълго време и да се дължи само на хормоните регулиращи "слизането" на зрялата кърма. Аз се обливах в пот цели две седмици и си сменях по 3!!! пъти на нощ дрехите, като се наместят хормоните това минава. Дали това е свързано с възпалителен процес показват кръвните изследвания, не температурата. Температурата може да бъде и "резорбционна" - не съм убедена, че го пиша правилно и отново да не е свързана с проблем.
Имала съм проблемно секцио и повЕрвайте ми, ако не се възстановяваш както трябва усещаш това без грам съмнение  Sad още на втория ден.

# 26
  • Мнения: 922
И аз съм със секцио, системи, антибиотици и т.н. и въпреки че всичко ми беше добре ( и на детенце също) ме изписаха чак на осмият ден и то с триста зора, а конците ми ги свалиха чак на 11 ден. При всички жени беше така. Нормално раждане след 5 ден, секцио след 8 ден.
При нас също имаше много раждания и леглата не стигаха, но лекарите казваха "Ако трябва ще сваляме родилки в патологията, но секцио не изписваме по-рано.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Момичета, май наистина няма места в Шейново. Аз съм се насочила да раждам там през септември и се интересувам какво се случва. Има някакъв бум на бременни. Сигурно сте забелязали Simple Smile Не е лошо Simple Smile Повечето жени в София се ориентират към Шейново и Св.София, затова лудницата е голяма. Надявам се докато дойде моя ред малко да се поуспокои, но май няма такива изгледи.
Ужас, като чета какво се случва... Една позната 3-те дни след нормално раждане е изкарала в реанимация, защото е е имало свободни легла.

# 28
  • Мнения: 35 968
супер странно! аз ще бъда с планово секцио в "Св. София" и лекарят, при когото ще раждам ме предупреди - според ЗК излизаш на 7ия ден /т.е. оперират те в понеделник, изписват те в неделя, ако няма проблем с теб или с бебето/; няма да ми е приятно цяла седмица в болница, но звучи логично! първото ми раждане беше нормално, пак в същата болница и не ме пуснаха за 2-3 часа, лежах си още денонощие, за да направя заветните 72 часа!

# 29
  • Мнения: 3 861
Хм, мен ме държаха 7 дена след секцио и не искаха да ме изписват дори на моя отговорност, а аз ревях ли ревях като магаре и накрая намерих един познат доктор та той ме изписа.....

Общи условия

Активация на акаунт