Австрия - 15

  • 18 518
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!
Защо ни е сменено заглавието на темата, така пролетно и приятно звучеше?

Илианка, само споко! Не си хаби нервите за глупости! Вяра много правилно ти е казала за водичката, няма да му навреди на Бомбю, даже напротив!

Е лъки, аз мисля, че  такситата са с еднакви тарифи. Много е трудно да ти каже някой колко би струвал пътя с такси от 18-ти до 3-ти бецирк, но ориентировъчно мога да ти кажа, че първоначалната такса е около 2,50 евро и после около 1,50 евро  на км.  Най-изгодно естествено би ви излезло, ако пътувате със шнел бана, но не знам от колко часа започват да се движат сутрин. Можеш да поразровиш из интернет и да погледнеш за разсписанията на градския транспорт.

Лек ден от мен и до скоро!

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 11:03 от Jeni 1

# 16
  • Мнения: 214
e_lucky , 3аЩо не в3емете http://www.ck-airportservice.at/, 3а 27? ви карат на аерогарата, става само с предварителна поръ4ка 1 ден преди това.

# 17
  • Мнения: 20
Здравейте,
Миналата година посетихме Виена за два дни и ви питах за забележителностите, но сега ни предстои местене там и в момента спешно търсим жилище под наем. Може ли да ми посочите някой сайт за недвижими имоти? В една обява, която ни хареса беше указано genossenschaftsanteil 20000 Euro. Ако се плаща наем, трябва ли да се плаща тази сума??? Благодаря предварително за отговорите.   bouquet

# 18
  • Мнения: 619
Sviti,
благодаря ти за съвета!  bouquet
А има ли някой представа колко е цената с влак до летището (на човек)? Че да си направим сметка все пак как е най-изгодно да се предвижим до там в 5 часа сутринта.... Simple Smile

# 19
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Е лъки, по-евтин вариант от пътуване със шнел бана няма според мен, ако изключим колата. Иначе за теб и втория човек ще са ви необходими общо 4 билета по 1, 70 което прави точно 6, 80 евро. Влез в страницата на ÖBB и там можеш да погледнеш точно за деня в който ще пътувате в колко часа има влак.

На всички лека вечер!

# 20
  • Мнения: 112
Здравейте моми4ета,

РЕНИ -   bouquet за новата тема.

ЛА ДОЛ4Е  - 4ЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !/на патерици/.Желая ти  да изпьлни6 живота си само сьс стойностни неща!  bouquet

SEA-Flower ,предлагам ти този линк за тарсене на жилище:

http://www.flohmarkt.at/mietwohnung-wien/

Успех в намирането.

E_luki, до летището се пьтува сьс S 7.  Проследи го от кьде минава и ако трябва се придвижете с такси до най близката ви негова   спирка.Мисля 4е през ноща е през един 4ас а после през полвин .Погледни разписнието му.От Пратерщерн сьм   тръгвала в 4.50 и успе6но сьм пристигала за 6.45 полет.

А сега да ви попитам:-  имам висок пролактин с ужасно неприятни симптоми: виене на свят ,мрежене пред о4ите,гадене...Слу4вало ли се е на някой подобно нещо.Ако да- нека /моля/ми напи6е на ли4ни  за да не обременявам темата.

# 21
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!  kaffeetrmker_2


 smile3524 ли?

Пак изчезнахте нещо?!    newsm12
Като решите да пишете, нямате спиране, ама като настъпи едно мъртвило в темата, та чак край няма!  newsm48
А таткото ни пък съвсем се изгуби?! Кристиан, да не се отказа да пишеш вече?

Помислете най-накрая за среща, ама не в покрайнините на града!  smile3503

Лек и успешен ден!   bouquet

# 22
  • Мнения: 957
e_лъки, аз съм пътувала за този полет с постбуса, който тръгва от вестбанхоф. Разписанието му го има в интернет.

сара, ще "обременя" темата , защото интернета ми е много бавен и докато ми се зареди прозореца за лично съобщение, майка ми ще се разори от телефонната сметка. Аз имах повишен пролактин преди да забременея. Пиех достинекс, който ми изписа гинеколога ми. Пиех също агнукастон ( това са таблетки на растителна основа) и дават добри резилтати ако пролактинът не е много повишен, но трябва да се пият дълго време и редовно. Аз съм изпила няколко опаковки. Купувах си ги от медикаменте пер клик.де (онлайн аптека в германия).
Правиха ми МРИ на главата, да не би да има тумурно образование на хипофизата, но нямаше нищо за щастие.

Аз да попитам на свой ред знаещите, какво става с лактацията ако се подложа на операция под пълна упойка ? Може ли да ми спре кърмата. Ако не спира от упойката, колко време след упойката мога да кърмя пак?  Tendovaginitis de Quervain в Австрия с пълна или с местна упойка се прави ( чета из немските сайтове, че в Германия правят операцията с местна упойка)?

# 23
  • Мнения: 619
Elfljo,
къде точно спира този автобус на Westbahnhof? Там нали е метрото...Знаеш ли първият автобус в колко часа тръгва? Какво точно означава Terminal 2 - там ли е най-удобно да пристигнеш?
Благодаря ти!  bouquet

# 24
  • Мнения: 957
Спира точно пред Вестбанхоф, там където спира и ерконата

Wien Westbahnhof - Wien Südbahnhof - Flughafen Wien Schwechat
Ето ти разписанието ( в 5 сутринта е първият бус)
http://www.postbus.at/de/Regionen/Wien_-_Niederoesterreich_-_Bur … en_und_retour.pdf

http://www.postbus.at/de/Regionen/Wien_-_Niederoesterreich_-_Burgenland/Fahrplan/Flughafenbus/Vienna_AirportLines/


http://www.postbus.at/de/Regionen/Wien_-_Niederoesterreich_-_Bur … n_Westbahnhof.pdf

Спира точно, където на теб ти трябва, не обръщай внимание на терминал 1 или 2, те са свързани.

# 25
  • Vienna
  • Мнения: 261
Eлфиьо, потърси все пак второ мнение преди да легнеш под ножа. По принцип може и с местна и с обща упойка, като местната за кърмачки е по за препоръчване, но и от общата не спира. Само трябва първото мляко след това да го изпомпаш и да го хвърлиш.
Зависи къде се оперираш. Аз не знам много добри хирурзи за ръка, така че добре се информирай и при някой който не реже по професия. И в никакъв случай не давай да ти бият инжексия в сухожилието. Обикновенно слагат кортизон, а от това сухожилията се късат. Звънни ми ако нищо още искаш да знаеш

# 26
  • Мнения: 81
La Dolce Честит РД,малко късно съм видяла,но по добре късно от без хич!Да си жива и здрава,да те радват много хубави моменти,да се сбъднат всички хубави пожелания направени досега!Много усмивки[smilie=smile3525.gif]
 
Рени мерси за новата тема  bouquet
 
Среща в Милениума в понеделник от 11h.Всички желаещи да заповядат на blahblah 1swing

# 27
  • Vienna
  • Мнения: 266
La Dolce 4РД на патерици да си жива и zдрава и нека ме4тите ти станатт реалност.

Мн ми е страно като 4ета 4е ви прило6ава от идването и стоенето на родителите ви zа по месец. Ние с мажо пьк сме беzумно 6тастливи 4е на6те идяват пак zа месец.
аz се раzмотавам по циял ден като се прибера ми е zготвено , оправено, детето ми прибрано нахранено...хи4 не ме друсат нервите и с мажо скитаме по цели но6ти.
сега имам мн работа и по градината и ходенето на Макси при тагесмутера вьоб6те не ми е достать4но, добре 4е и сьбота го вzима.
аz сьм на линия понеделник даже 6те го оставя до 3х при фрау немец та да се поотпусна и беz стрес...

# 28
  • Мнения: 957
Рали, вярно е, че родителите са винаги изпълнени с добри намерения, обаче нали знаем, че пътят към ада е изпълнен с такива, а и от родители до родители има разлика. Не, че твоите са по добри от моите или обратно, а имам предвид разбирания, поглед върху нещата, ако искаш и маниеридори образование. От моето бебешко време до сега е изтекла много вода и ако майка ми не е в час и  не желае да влезе в крак с времето, само ще се дразним една друга. Отделен е и въпросът до колко двете с нея си пасваме като характери. Само фактът, че не се понасяме е достатъчен да ми настръхва косата, че ще се гледаме още един месец. Моята майка е жена от село, която си е останала на това ниво през целия си живот. Не искам да злословя, но как да излизам на глава с човек, който пере на ръка с  правен сапун ( и изтъква постоянно ползите от това) и мете персийски килим с метла, а прахосмукачката и стои нова в кутията вече 10тина години. С нея по характери толкова нямаме никакви общи точки,колкото и генетично. Иначе се прекланям пред жертвоготовността и любовта, която ми е дала.   

# 29
  • Мнения: 112
Venera,Elfljo,много ви благодаря   bouquet.Много ценна за мен информация.Из4етох доста неща  в интернета ,за да мога да знам какво да изисквам и какво да питам доктора в понеделник.Дано да не се наложи ОП.

Elfljo,задьлжително ли трябва да оперира6 рьката??Дано не се обиди6 ,но раждането на село няма никаква вразка с характера на 4овека...Ина4е ти сь4увствам искрено за6тото и аз не си пасвам по характер нито с майка ми и нито сьс свекарва ми .Даже  когато идват ми се увели4ават задьлженията  напр. запо4ва се едно мерене на крьвно до безкрай ...

Общи условия

Активация на акаунт