Австрия - 15

  • 18 574
  • 281
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 292
Guten Morgen!Детето е на яслата, мажо на работа/ или при любовницата?!?/ а аз- kaffeetrmker_2

Отпадна закона, уфф само да ме ядосват, вчера си правих сметката да си обирам багажа за София.
Вярно е , че е важно колко остоват след данъците на контото, ама хайде бите да не го въвеждат, достатъчно им сърбам още на германците попарата с техните дадънчни декларации, сега път и сплитинга да копират австрийците от тех...а и не съм сигурна както Вяра пише, че можеш да се откажеш...

Какво имате против църковните детски градини?!?Най хубавата в района е на евангелистите и естествено няма места, питах ги как им обясняват религията и получих отговор, който ми прозвуча като смесица от природознание,обществознание и нравоучение, за деца ,разбира се. Не се влияйте от американските секти, които са екстремен отрицателен пример, добре е децата да имат от малки религиозно възпитание. Поне така мисля аз

Приятен ден, отивам да 1ironing

# 151
  • Мнения: 957
Guten Morgen!Детето е на яслата, мажо на работа/ или при любовницата?!?/ а аз- kaffeetrmker_2
Susan, генисвай си кафето и да не ти пука!  Ще се радвам да ви видя в четвъртък. Между другото майка ми още се смее като си спомни как Калоян гони гълъбите на Карлсплатц на 4 крака.

Мен ме тресе  едно главоболие днес Shocked
Я кажете като се ходи по разни  физиотерапевтични процедури дава ли се бакшиш? Вчера бях за първи път и имах чувството, че в джоба ме гледат, а аз естествено нищо не им дадох  Mr. Green ( От келнерски опит, младите майки с деца са  най претенциозни и почти никога не оставят бакшиш  Mr. Green , и аз нали сега влизам в тази категория  Mr. Green)

Моята операция се отлага, защото по касата прегледа ми е чак на 8.5, а операцията кой знае кога, а майка ми вече няма да е тук. А приват с частната застраховка ще ми излезе към 2 хиляди. От застраховката поемат само около 900 от разходите, останалите 2 бона аз. Добре поне, че поразтоварих ръката и не ме боли толкова. Но като си замине майка ми не ми се мисли...Даниел е станал такова шило!!!

# 152
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!

Свити и Вяра, и аз имам подобни опасения и това е нещото което ме спира.  Да са запознати децата с религията съм съгласна, но прекаленото вманиачаване на тази тема не бих го възприела.

За срещата, дайте да уточним час. Какво ще кажете за 14 часа? Какво предпочитате, по-рано или по-късно?

Елфльо, съжалявам че няма да можеш да се оперираш. Дано все пак физиотерапията ти помогне и дано има по-продължителен ефект от нея.


Сюзън, какви багажи за София ще стягаш? Мислиш да ни изоставяш ли?


Лек ден!   bouquet

# 153
  • Мнения: 112
Елфльо,
в България  колко струва такава операция?Съ4увствам ти...Наскоро разбрах ,4е заплатите на  персонала за физикална терапия са ниски,т.к допускат 4е полу4ават бак6и6и и ми стана мъ4но..мисля 4е 1 евро е прили4ен бак6и6.Но това си е мое мнение.Прости невежеството  ми ,но как се плащат порь4аните лекарства от апотеке пер клик.Аз вземам сега Достинекс,но искам да си взема и другото.

Аз искам детето ми да е знае кой ни е създал,защо ни е създал ,и кой поддаржа живота ни и за това съм  я записала на Библейско у4илище един път седми4но.Намирам Библията за най/добрата книга и най/подходящата за 4ерпене на мадрост,актуална за вси4ки времена и всяка възраст и за това...Е,това не е само мнение..

Сю,добре е да не ни напуска6....

На вси4ки  желая хубав ден!

# 154
  • Мнения: 112
Mondfase  -добре до6ла!  bouquet

# 155
  • София
  • Мнения: 1 228
Здравейте мами от Виена. Предстои ни екскурзийка до Виена с двете деца за десетина дни. Имам два конкретни върпоса към вас:

 1. Бебешки храни (пюрета, каши) и памперси къде се продават там? В супермаркетите има ли, както и тук? Евентуално цените какви са? В чуденка съм дали да мъкна бебешки консумативи от България  newsm78 Ще бъдем точно до Нашмаркт, ако можете да ми помогнете  Hug

 2. Гледам, че билетите за градски транспорт струват нещо от 6 годипна възраст нагоре. Големият ще е на 6 години без няколко дни, т.е. няма да ги е навършил, ама да му взимаме ли карта и на него? Рождената дата ли се гледа?
 

# 156
  • Мнения: 4 399
Жени, ние ако идваме в четвъртък ще е около 13 часа. Много ни е далече, имаме около 1 час път в едната посока и не си струва да идваме само за 1 час. А трябва да си тръгнем около 15:00. НО аз така и не разбрах къде е тая градинка.
За детските градини, наистина има някои много добри църковни. Не е задължително да им промиват мозъците. Проучи как е при вас. Моят мъж е 'завършил'  Laughing църковна детска градина и като го питам нещо по католическите въпроси, нищо не може да ми каже, явно не е са залягали много на религията. А при нас това пусто църковно училище има толкова добро име, че аз напоследък обмислям да я запиша за да и се пази място. Там се чака с години за място, пък ако ми дойде друг акъл, никога не е късно да я запиша в държавно, в него местата не свършват. Wink

Сюзън,
на нас са ни връщали много пари от данъци в Германия, толкова колкото не можем да мечтаем тук. Изобщо австрийската данъчна система е известна като много натоварваща. Австрия била на 4 място в света по данъчна тежест, която поема населението. За съжаление не е на 4 място по социални придобивки. И като цяло много малко се прави по отношение на децата и семейството в данъчно отношение. На практика не се прави нищо.

Елфльо, ама как така излиза че с частна здравна застраховка операцията ти излиза по-скъпа отколкото по касата? newsm78 Е какъв е смисълът на частната застраховка тогава? Thinking

Рали, за билетите не знам. Бебешки храни и консумативи има както в суперите, така и в дрогерийте. В дрогерийте са малко по-евтини. Като цяло цените са около тези на съответните марки в България. Не си струва да носиш нищо от България.

Забравих да напиша за физиотерапията. Очакват се бакшиши. Мъжът ми ходеше на едно място където много директно си искаха. Даже правеха много грозни коментарии пред пациенти от сорта 'гледай я тази колко е стисната, какви дребни стотинки ми подава'. Shocked Аз съм ходила на 2 места, на едното масово се пускаха разни неща в престилките, на другото така и не видях някой да дава и тъй като и аз самата бях в майчинство тогава, също не давах.

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 14:06 от Vjara

# 157
  • Мнения: 957
Операцията по касата е безплатна,но трябва да чакам, а исках да я направя докато майка ми е тук. На частно става веднага, но ми искат около 3000, от които приватферзихерунга плаща към 940. В БГ в пирогов (имам познат хирург на ръце) ще излезе към 1200лв.

# 158
  • Vienna
  • Мнения: 261
На нас в болниците определено ни е забранено да взимаме пари и подаръци. Това естествено не значи че не взимат... Балканска работа. Иначе в четвъртък ще дойда Мира като се събуди. Мисля, че към 2. Само дето не разбрах и аз в коя градинка? Kühnplatz или Karlsplatz?
Рали, без да знам много, но като няма 6 годинки не бих му купувала билет. За бебето единствено АМ ако още пие такова.

# 159
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Градинката е тази пред Карлскирхе. Има два шпилплаца, ние се събираме на по-малкия.

Вяра, да направим срещата от 13 часа тогава. Останалите мацки какво ще кажете?

# 160
  • Мнения: 619
Привет!  Simple SmileА ще има ли мами, които ще дойдат по-рано на срещата? Например 11.30-12.00? Ние също спим към 15 ч, преди това трябва да ядем и то не остава много време...
Та последно кога и къде?
Ани, Галя, Зори - ще дойдете ли? Simple Smile

# 161
  • Мнения: 4 399
Жени, за мен 13:00 часа ще е много добре  Hug и ако знам че ще има някой по това време, със сигурност ще дойдем.

Ние ще обядваме в градинката. Храненето не е проблем, но за спането е желателно да сме си вкъщи и поне някъде наблизо. Както казах, можем да дойдем и по-рано, ако инсталатьорите ни дойдат по-рано, но не мога да обещая защото не ги знам точно кога ще пристигнат. Надявам се цялата работа да приключи за 10 мин., но и за това не съм съвсем сигурна колко време ще отнеме.

Пак да питам, къде точно е тази градинка? Пред църквата има фонтан, там някъде ли е? Може ли да я обясните спрямо фонтана. Извинявайте за тъпия въпрос, но когато човек няма деца много не се заглежда по детските площадки, а на мен Карлсплац ми беше район преди да родя. После се преместихме и май над 2 години не съм минавала от там.

# 162
  • Мнения: 580
леле хора, аz се каня zа ноЩно парти в 19 и 30 а вие оЩе малко и Ще zакусвате в градинката  Mr. Green

# 163
  • Мнения: 957
Ние спим към 13-13.30, затова ни е по-добре срещата да е преди това. 11.00 11.30 ни е супер. Кой ще  е там по това време?

# 164
  • Мнения: 533
И аз като ЛаДолче съм се нагласила за късно парти  Wink. Ние по-рано от 15-16 часа няма как да стигнем - трябва да я сложа девойката да дремне след детска градина иначе няма да издържи до вечерта и до църквата да стигнем. Дано някой е останал в градинката по това време  Cry

Общи условия

Активация на акаунт