Австрия - 15

  • 18 549
  • 281
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 11
Здравейте и ние ще дойдем в четвъртък.
Вяра, двете градинки са точно да фонтана, няма как да се объркаш.

# 166
  • Мнения: 292
Може ли да дойда сама утре, детето е на ясла и спи след обяд там, взимам го към 16-17 часа.

Оставам за сега тук, няма да се места в София, макар че не го изключвам като вариант. При последното посещение там се видях с няколко приятели, които в Европата едва свързваха 2 та края като безработни, сега ми се показаха със служебни коли и визики на началници. Добре че отпадна сплитинга от дневния ред за промените, иначе дяволчето си няма работа и travel та в София...

Вяра, ако ви връща толкова пари дойче финацамт, то в повечето случаи  ви ги е удържал като данъци! Ние също сме получавали 5 цифрен гутшрифт, даже и сега чакаме сума от величината на една малка кола, но мъжо ми го водеха класа 1 като няма дете, нама жена, щом като не живеят в Германия!
Освен това, в много "семейства"-сори за кавичките-има разделение на финансите-аз плащам това, ти онова, виж колко ти е заплатата, а колко харчиш. И предпочитам да взимам АЗ повече пари, а не семейството, като се има предвид, че разликата е в жълти стотинки обикновено.  Но съм "за"да се признаят разходите за kinderbetreuung на работещите, смятам, че е справедливо!

Elfljo, смятам, че бакшиш за физиотерапия от размера на 1 евро е добре, ако си доволна разбира се, все пак си пратена от лекар там и те не са частници!Имам един познат масажист, който разправяше, че получава бакшиши колкото половин заплата, ама беше на частно. Да попитам търпо-нещо съм пропуснала-какво ти е на ръката , какви операции разправяш, млад човек си?!

Рали до Нашмаркт има един Шлекер, от там ще си купиш всичко за бебето, виж и Цилпункта наблизо, пуснали са големи разфасофки памперси на супер цени!

Уточнете бите часа за утре иначе взимам каната с кафето и засядам от 12 там, само да не вали!

# 167
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Eeee, момичета, ми то така никога няма да достигнем до единно решение за часа!
Не може ли по изключение всяка от нас да направи някакъв компромис с часа било то на хранене или на спане! Все пак не се виждаме всеки ден! Едно такова еднократно отклонение от дневния режим на децата ни не би било фатално!

Моля ви, помислете си и дайте да измислим час!

# 168
  • София
  • Мнения: 1 228
Момичета, благодаря ви   bouquet

# 169
  • Мнения: 4 399
Суzан, разбира се че първо трябва да платиш данъци за да ти ги върнат. Разликата е че тука пак си ги плащаме, ама много малко ни връщат. Ние бяхме с данъчна група 3 и 5 и за нас имаше значителна разлика в общия нетен доход. Има обаче една данъчна група (мисля че беше 2), която като я изберат и двамата се облагат на практика независимо един от друг. Тя е предвидена за случаите когато двамата партньори имат горе-долу еднакъв доход или не искат да си мешат доходите. И като става въпрос за това че облагат мъжа ти без да взимат под внимание че е женен и с дете, да питам нас как ни облагат тука? Никoй не го интересува имаш ли дете или не, имаш ли семейство или не, данъците се плащат на равни основания. И така явно ще си остане.
Аз познавам хора които въпреки че работеха тук, след като се върнаха в България имат по-добър стандарт на живот и възможности за кариера. Който го интересува кариерата, в момента има по-добри шансове в България.

# 170
  • Мнения: 580
Под последните две иzречения на Вяра се подписвам с две рЪце.

Утре най-вероятно няма да успея zа цЪрквата. Ако неЩо се промени, Диана опиШи се да се раzпоzнаем  Grinning

# 171
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Момичета, какво става за утре?
Дайте все пак да уточним някакъв час! На мен ми е все едно в колко часа ще се срещнем, така че предложете вие!

# 172
  • Мнения: 214
Моми4ета, и ние Ще дойдем утре към 14,30 на среЩата, по-рано при нас не става, тъй като Софиа спи по обяд.
Като ви 4ета, си мисля, 4е от 11,30 до късния следобед все някоя от нас Ще бъде на детската плоЩадка.
3на4и обобЩавам :
11,30-12,00 е_lucky, elfljo
13,00 Vjara, Jeni
14,30 sviti + баба
15,00-16,00 Diana, Ritamae
sled 16,00 LaDolce
? Зори
По пътя на логиката предлагам среЩата да се състои в 12 Часа в градинката на Карлсплатц (между фонатаните и спирката на метрото).

Рени, Анна, Гиги, вие Ще идвате ли?

# 173
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Ми и така не става според мен! Ние поотделно ли ще се срещаме, на смени ли?

Аз като искам да се видя със всички ви, трябва ли да откарам един работен ден пред Карлскирхе?  Joy

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 22:55 от Jeni 1

# 174
  • Мнения: 4 399
Жени, ти сега да не кажеш, че не искаш да се срещаш и с нас, гледам че Свити ни е писала заедно. Naughty Казвай бързо ще бъдете ли там в 13:00 или ще идвате по-късно.  Wink
Ами трудно е да се организира време което да е удобно на всички с толкова различни деца, на различна възраст. Но не виждам нищо лошо в срещите на смени, в крайна сметка не можеш да говориш с 10 човека едновременно, особено ако трябва междувременно и след дете да тичаш. Не става въпрос за режим, моето дете е последнотокоето има някакъв режим, но като им се доспи на дребчовците стават толкова нервни и досадни, че не стават за никакви срещи и ако са във възраст дето не спят вече по количките, трябва малко да се съобрази човек.
А Сюзън с кафеварката къде е? Wink Аз тъкмо се надявах да се ориентирам по кухненското оборудване кои са БГ-мамите.

# 175
  • Мнения: 1
Sdraveite sna4i i as se prisaedinjavam kam grupata sled 14,30 sa6oto trjabva da vsema prasenze ot jasla i da se vlü4im v kupona.Do utre
Nu6eto Twisted Evil

# 176
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
То е ясно, че е трудно да се избере час който да е удобен за всички, ама преди как успявахме?
Освен това, принципа беше друг, посочвахме час и който може се включва.
Вяра, мойто дете е от същата възрастова група и  на мен точно това ми е притеснителното, че е без количка, но когато се налага и не спим. Нали знаеш, човек когато има желание, всичко става.
За утре като гледам, май повечето са за по-късен час, та май и ние ще се появим по-късно, за да засечем повечето момичета. Иначе ще стане малко като смяна на караула в казармата!  Joy

Един казва, че неговото дете ще яде, друг че ще спи, ми аз мойто гладно и умряло за сън ли да го оставя, за да се видя със всички ви?!  Joy

# 177
  • Мнения: 4 399
Като гледам така, явно по нашето време никой няма да има и ние в такъв случай няма смисъл да идваме. Нищо, дано успеем за следващия път. Жени, не е само до мерак, какво да правя като не издържа без да спи. Вчера заспа на гърнето и не можеш да си представиш колко виновна се почувствах. Без ядене мога да я оставя и гък няма да каже, но без да спи просто не става, пробвала съм.

# 178
  • Мнения: 580
Тук в наШата тема неЩо много на сериоzно се вzима всиЧко.
Ами който не може, няма да дойде. И толкова. Не е неЩо фатално.
Всеки си преценява сам zа себе си.

 Wink

# 179
  • Мнения: 46
 Simple Smile И аз се присъединявам утре, по което време и да е.  Просто изчаквах включване, докато се уточни часът на срещата. Може би е добре, някой който със сигурност и за по-дълго време ще е на срещата, да остави хенди за контакт. newsm78

Вземете си и бисквитки , солетки, банани, ябълки за децата, за да имат занимавки да не мрънкат, пък и като са повече деца , по-големите ще си играят помежду си, а по-малките ще се занимават да ги гледат. Сигурна съм, че ние повече се притесняваме за леката промяна на режима на децата, отколкото на тях ще им е интересно помежду им.

И така утре след 13 ч. ли? А може и аз да взема кафеварката отрано да си седнем със сюзан, а може и по биричка да обърнем.  Laughing

Лека  и спокойна на всички и до утре.

Общи условия

Активация на акаунт