Премахване на временният 2 годишен статус в САЩ

  • 3 879
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 523
Оф, като чуя за имиграционните на САЩ направо ми се изправят косите. Ние също си имаме проблеми, но от друго естество. Поне да знаеш, че не си единствената. На съпруга ми му забавиха гражданството и се оказа, че единствения начин да ускорим нещата е да съдим USCIS, както и че имаме право да го направим. След като мъжът ми заведе дело, нещата се решиха за 4 месеца. Иначе щеше да чака сигурно с години. Много ги е страх от дела, защото в повечето случаи ги губят. Наскоро имаше скандали с фалшиви бракове и замесени българи. Имам чувството, че са ни сложили в някакъв "червен списък" и като видят България, проявяват дребнави съмнения. Искам да ви кажа, че наскоро говорих с един сомалиец, и не можете да си представите какви хора вкарват тук. Фалшифицират документи, за роднински връзки и какво ли още не и всичко незнайно как минава през имиграционните. Това с фалшивите бракове нищо не е.  Успех и съжалявам, че не мога да ти помогна с информация. Дано се решат по-скоро проблемите.

# 16
  • Мнения: 1 393
Rylie, едно от главните неща, които имиграционните искат са (поне) две официално заверени от нотариус писма от хора, които ви познават и могат да удостоверят, че брака ви не е фиктивен. Доколкото знам, тези писма са много важни, така че, ако вие не сте пратили подобни, може би от това идва "проблема".
Така или иначе, според мен картата си ще получиш, просто явно си марко тотев и ще ти отнеме повече време.
Успех ти желая.   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 147
Мисис, това е само, ако нямат документи, с които да удостоверят, че брака е реален.
 

# 18
  • Мнения: 1 393
Зора, къде го пише това?

# 19
  • Мнения: 1 147
Ако не се лъжа във формата, с която се кандадатства за премахване на условието, искат писмата, но не са задължителни.

Със сигурност, когато искат допълнителна информация и документи, удостоверяващи брака в допълнение към предоставените, не искат тези писма. Имам копие от писмото и това, което искат са 1. Birth certificate(s) of child(ren) born to the marriage 2. Lease or mortgage contracts showing joint occupancyand/or ownership of your communal residence. 3. Financial records showing joint ownership of assets andjoint responsibility for liabilities, such as joint savings andchecking accounts, joint federal and state tax returns,insurance policies that show the other spouse as thebeneficiary, joint utility bills, joint installments or otherloans. 4. Other documents you consider relevant to establish thatyour marriage was not entered into in order to evade theU.S. immigration laws.

# 20
  • Мнения: 1 393
Моля те не го приемай като заяждане или нещо подобно, ни най- малко не целя това, просто уточнявам (а е възможно и миналата година да е било малко по- различно), но в момента точно след въпросните 4-те условия в инструкциите, които си цитирала е написано и пето, а именно въпросното с тези нотаризирани писма.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 147
Разбира се, че не го приемам като заяждане,  Simple Smile`просто си споделяме който каквото знае.. Напълно възможно е да е променена ситуацията и изискванията от миналата година.. Нас понеже ни искаха на няколко пъти документите, вкл. искаха и допълнителни документи, в изискванията не го е имало това с писмата .. ние не сме ги давали, те не са ни ги искали .. Но, може и да са сменили изискванията .. Определено е най-добре да се проверява на сайта на имиграционните, там е актуалната информация..

# 22
  • Мнения: 1 783
Искат ги писмата, ние ги приготвяме. Ще подаваме скоро за мен.

# 23
  • Мнения: 2 563
Искат ги писмата, ние ги приготвяме. Ще подаваме скоро за мен.

Когато подавах за имиграционна виза, не за подмяна на зелена карта, сложихме 3 писма, но не нотариално заверени. Не ги погледнаха. Сега като казвате, пак ще сложим.

# 24
  • Мнения: 1 783
Ама не съм сигурна за нотаризацията, нали не аз подавам, а той, не знам.

# 25
  • Мнения: 476
Писмата все още ги искат, нотариално заверени.




Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 15:53 от baumy

# 26
  • Мнения: 1 147
Явно моята информация е стара или некоректна.. извинения.

# 27
  • Мнения: 523
Тук има малко официална информация за условното резиденство. Към края на статията пише и за тези, които са в чужбини, както и за тези които са там по военни или правителствени поръчения.

 
(C)   Overseas Holds   .    These are cases where the petitioner and/or spouse live outside the U.S. The case is held pending until the return of the petitioner and/or spouse for a U.S. address to be entered into the computer. Once a U.S. address is known the case can be entered into the computer to see if an interview is required.


Form I-751s filed by Conditional Permanent Residents ( CPRs) who are currently overseas pursuant to military or government orders and who have valid APO/FPO addresses are not automatically placed on an “ overseas hold .” Instead, the director will review the Form I-751 and supporting documentation filed by the CPR and his or her spouse to determine whether or not to waive the interview requirement.

http://www.uscis.gov/propub/ProPubVAP.jsp?dockey=724ce55f1a60168e48ce159d286150e2

# 28
  • Мнения: 119
Оле, направо се плаша като чета какви са заядливци тези от Имиграционните.. И аз Декември подадох документи за removal of conditional residence и единственото, което досега съм чула, е че са ми получили документите, и че визата ми се удължава с още една година, докато трае процеса по новата ЗК.
Освен това, Февруари ходих на  biometrics, получих писмото с датата и часа, в които трябваше да се явя да ми вземат отпечатъци.. за пореден път! Не мога да го разбера това нещо.. Веднъж вече ми вземаха отпечатъци, през Март 2006, тогава за 2-годишната ЗК, сега пак.. за постоянната ЗК? Чувствам се като престъпник всеки път като отида, как зяпат, мрънкат докато ми вземат отпечатъци( с едни тънки линийки съм и само дето не ми счупиха пръстите от въртене докато стане тоя отпечатък както на тях им трябва!)  и в тоя processing center в Денвър е пълно с мексиканци и какви ли не и всичките ми се струват криминални.. и аз "барабар Петко с мъжете" направо ми става лошо като вляза там..
Сега чакам тая пуста ЗК да дойде.. тя старата изтече Март .. Какво ще го бъде не знам.. newsm78

# 29
  • Мнения: 780
Не съм в САЩ, но съм минала през такава процедура тук. И ние имахме главоболия и ни искаха допълнителни доказателства след като бяхме представили какво ли не! Познайте какво се оказа разковничето!!!!!! Наши снимки заедно!!! Не ми стана ясно как могат да установят кога примерно са правени и как една снимка на двама човека заедно е гаранция за истинността на връзката им!!! Shocked Но като всяка държавна служба бюрокрацията е голяма. Имат си ред и изисквания и докато не отметнат всичко по тях, не могат да процедират.

За изпращането на документи в определени срокове: гледа се пощенското клеймо, респективно датата на изпращане, а не датата на получаване.

Общи условия

Активация на акаунт