Моите 5 начина да сготвя яйца

  • 14 090
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
... вземаме 1 или 2 яйца, чукваме ги, както са сурови, върху каймата и започваме да я омесваме...  Whistling

Колко време продължава месенето Wink

 Докато се образуват шупли за да станат на конци Simple Smile

 Аз най-ги обичам пържени върху филийка, на чиято в средата е направена дупка и там се слага яйцето.

# 16
  • Мнения: 224
... вземаме 1 или 2 яйца, чукваме ги, както са сурови, върху каймата и започваме да я омесваме...  Whistling

Колко време продължава месенето Wink

 Докато се образуват шупли за да станат на конци Simple Smile

 Аз най-ги обичам пържени върху филийка, на чиято в средата е направена дупка и там се слага яйцето.
Биляна и аз така и някой резенче червено доматче отстрани  Laughing

# 17
  • Мнения: 86
Любимите ми яйца са на очи, рохки с хрупкав бекон за гарнитура  Simple Smile

Имам и една рецепта, която знам от баба ми.
Яйца с пържени зелени домати:
Зелени домати от туршия се изкисват малко за да им падне солта. Нарязват се на парчета и се пържат в силно нагорещено олио. Когато са много добре изпържени се прибавят няколко яйца и се бърка леко. Подправя се с черен пипер, ако има смелчаци може да се изпържи и една люта чушка заедно с доматите за да подлюти олиото.

Наздраве!  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 211
Имам и една рецепта, която знам от баба ми.
Яйца с пържени зелени домати:
Зелени домати от туршия се изкисват малко за да им падне солта. Нарязват се на парчета и се пържат в силно нагорещено олио. Когато са много добре изпържени се прибавят няколко яйца и се бърка леко. Подправя се с черен пипер, ако има смелчаци може да се изпържи и една люта чушка заедно с доматите за да подлюти олиото.

Наздраве!  Simple Smile

caffeine, не се обиждай, но това ми звучи като най - гадното нещо на земята. Убий ме, няма да го ям!

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 11:09 от tety

# 19
  • Мнения: 11 747
омлет с пресен лук - разкошно става!  Hug



вчера, беше голям хит яйцата...

# 20
  • Мнения: 475
Яйцата се приоритет на съпруга ми. Постарала съм се да му обясня колко вкусни ги прави и ....аз не мога да ги докарвам като него. Резултатът е, че когато ме мързи да приготвям друго ОН се опретва в кухнята и набързо приготвя страхотни бъркони яйца. Hug

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Всъщност, темата беше замислена като първоаприлска. Но си стана готварска Grinning

Най-оригиналното и просто ястие с яйца, което знам, е руло от кайма и яйца. Каймата се омесва като за руло Стефани и се разстила, но малко по-тънко. Пържат се омлети и се слагат върху каймата. Завива се на руло и се пече. Стават много красиви резени.

# 22
  • Мнения: 1 318
Обожавам яйца с пресен лук - точно като на снимката ги правя на омлет.
Любими са ми обаче яйцата по панагюрски. Мога всяка вечер да ги ям...

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 576
Хайде и аз да се включа с пълнените си яйца.

# 24
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296

 У дома яйцата са на особена почит.Ядат се по всяко време и под всякаква форма.Ето ви две от най-лесните рецепти:
 
  Взема се кренвирш,извива се и двете крайчета се забождат с клечка за зъби.Може посредата леко да се среже и да се напъха кашкавал.Така извития и забоден кренвирш се слага в намазнена тавичка,а по средата се чуква едно яйце.Така могат да се направят толкова порции,колкото са нужни.

Втората е с кортоф: Сваряват се няколко  средни картофа,да омекнат,но да не са преварени.Обелват се и леко се издълбават по средата.Нареждат се в тавичка и във всяко от тях се цопва по едно яйце.Пече се на умерена фурна.Същото става и с пресен издълбан домат.

# 25
  • Мнения: 329
От изброените имам доста любими, но да се включа с нещо по-различно: забулени яйца в доматен сос- приготвя се доматен сос с чесън и свежи подправки по желание и към края се чукват няколко яйца, не ги бъркам, а оставям ястието до готовност.

# 26
  • Мнения: 86
Имам и една рецепта, която знам от баба ми.
Яйца с пържени зелени домати:
Зелени домати от туршия се изкисват малко за да им падне солта. Нарязват се на парчета и се пържат в силно нагорещено олио. Когато са много добре изпържени се прибавят няколко яйца и се бърка леко. Подправя се с черен пипер, ако има смелчаци може да се изпържи и една люта чушка заедно с доматите за да подлюти олиото.

Наздраве!  Simple Smile

caffeine, не се обиждай, но това ми звучи като най - гадното нещо на земята. Убий ме, няма да го ям!

tety, никой не те кара да го ядеш или харесваш. Просто споделих една по-различна рецепта от традиционните омлети или бъркани яйца.  Нали това е идеята - да споделим нещо ново! Хайде със здраве!

# 27
  • Мнения: 2 211
Имам и една рецепта, която знам от баба ми.
Яйца с пържени зелени домати:
Зелени домати от туршия се изкисват малко за да им падне солта. Нарязват се на парчета и се пържат в силно нагорещено олио. Когато са много добре изпържени се прибавят няколко яйца и се бърка леко. Подправя се с черен пипер, ако има смелчаци може да се изпържи и една люта чушка заедно с доматите за да подлюти олиото.

Наздраве!  Simple Smile

caffeine, не се обиждай, но това ми звучи като най - гадното нещо на земята. Убий ме, няма да го ям!

tety, никой не те кара да го ядеш или харесваш. Просто споделих една по-различна рецепта от традиционните омлети или бъркани яйца.  Нали това е идеята - да споделим нещо ново! Хайде със здраве!


Ееее, не се засягай де  Laughing

# 28
1.Изпържва се обилно количество стар лук,преди да го извадите /с решетъчна лъжица/се прибавя червен пипер,разпределя се в чинии.Сваряват се яйцата във вода,тя трябва да е завряла и внея се слага мн.малко оцет и сол,тогава се чукват яйцата в нея.Когато се забулят се изваждат и се слагат в/у лука.                                                                                                                       2.Запържват се пресни домати нарязани на ситно докато изври сока,чукват се няколко яйца,разбъркват се,посолява се и готово и мн.вкусно.         

# 29
  • Мнения: 1 447

честно казано обожавам яйца независимо по кой начин са приготвени
всичките ти 5 варианта харесвам

Общи условия

Активация на акаунт