Започнахме със сокчета

  • 3 001
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Сокове въобще не давам, вит.С е много нетраен на въздух, а от другите съставки на сока бебето не само няма нужда, ами и му дразнят червата и стомахчето.
След година почна да си яде цели плодове.

# 16
  • Мнения: 498
Моята щерка чак сега пропи сокчета...до сега сама си гризкаше плодовете.Плодов сок на гладно и на мен ще ми простърже ,а за бебе да не говорим....Изчакай сега,захрани го като му дойде времето и чак след това давай сокове. Peace

# 17
  • Мнения: 9 814
Твърде рано е за сокчета.  Peace
Но ако си решила да започнеш захранването от началото на 4-я месец /т.е. по старата схема/  сега му е времето за тях.

# 18
  • София
  • Мнения: 672
Темата ти е за "Хранене с АМ/Кърмене и захранване"...
И да отговоря все пак - рано е и още как...Аз също не давам все още сокчета...и не мисля, че са жизнено необходими.
Те само дразнят стомахчето и обострят коликите..
И нашата педиатърка ги "предлагаше", но от няколко месеца вече ги отрича и препоръчва кърмене до 6я месец (дори без вода)...

Има достатъчно инфо-прочети и реши сама!!! Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Рано е. Има доста инфо. Мненията от сорта "Дадох на 2 месеца, нищо му няма", не желая дори да коментирам. Naughty

# 20
  • Мнения: 2 614
Рано е и според мен. Дъщеря ми започна да пие сокове след годинка. И то само прясно изцедени.
Знам, че според педиатрите даването на сокове не е захранване, но то де факто е. Все е вкарване на различна "храна" в незрялата чревна хфлора на бебешкото стжмохче!
Препоръките са да се започне захранването със щадящи храни - картоф, или оризова каша, и то след навършени 4 месеца!  Peace
Но всеки сам си решава!  Peace

П.С. Доста експериментатори има тук - "дадох и нищо му няма!" За съжаление проблемите със стомаха може да се проявят доста по-късно, но никой от вас няма да се сети да ги търси толкова назад във времето, нали!  Peace

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние започнахме със сок на вашата възраст.

# 22
  • Мнения: 4 784
Сок му дадох, когато беше вече навършил 6 месеца.

# 23
  • Мнения: 5 393
На тази възраст е прекалено рано за сокове или каквото и да било друго освен кърма или АМ.
Сок дадох след навършена 1 годинка. В кърмата има много повече" витаминки" отколкото в сока.

# 24
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Според мен не е рано. и на двете си деца съм дала плодов сок от ябълка/морков на около 2 месеца. Сега бебчо яде плодови пюрета, а скоро ще започваме и зеленчуковите.
Но, все пак ти си решаваш - бебето си е твое!

# 25
  • Мнения: 2 498
Не рано, ами супер рано е.....аз съм привърженик на късното захранване, а сок чак след годинката....в живота има време да се опита всичко.....съветът ми е да не прибързваш и да щадиш крехкия бебешки организъм....

# 26
  • София
  • Мнения: 932
Много е рано и според мен, аз още не давам, на 9 м.
Има найстина страшно много инфо по въпроса, влез в библиотеката на "кърмене и захранване" или "хранене с АМ и захранване" там има предостатъчно инфо.
А колкото до това, че нищо им няма на бебетата, от ранно даване на сок, аз имам три примера около себе си, че не е вярно,всичките с алергии и дерматити, включително и себе си мога да визирам-със стомаха обаче. Да на някои найстина нищо им няма , но на мен не ми се играеше на руска ролетка, ще му има ли нещо, няма ли да му има.
Прочети малко информация и тогава дай, ако пак си на същотото мнение.

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Според мен е рано. Сок се дава на навършени поне 4 месеца!  Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 506
Според всички съвременни концепции за захранването соковете се дават доста по-късно. Пресни плодове се дават най-рано 7-ми месец, а сокът е дори по-агресивен от пресния плод - концентрирани са плодовите киселини, няма ги баластните вещества на плода. Витамини имат много, но те не се считат за необходими на тази възраст (необходими са само тези от кърмата/АМ).
Има доста антигени, които биха могли да преминат през все още незрялата чревна лигавица и да предизвикат алергии.

Естествено, става въпрос за по-висок риск просто, а не за сигурен негативен ефект от сокчетата. Но според мен поемането на този риск е излишно.


На моята щерка още сокове не давам, а само пресни плодове - за да не свиква да пие сладки течности (все пак са калории). Ама това си е моя концепция вече  Mr. Green

# 29
И нашата педиатърка ме караше да давам сок на бебка още като навърши 1 месец,но аз съм категорично против ранното захранване. Мисля да започна с кашички,после с плодови и зеленчукови пърета,но до 6 месец ще сме само на АМ.

Общи условия

Активация на акаунт