Бихте ли купили играчки втора употреба?

  • 10 715
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 953
Не бих купила играчки втора употреба, единственото изключение което бих направила е може би за някое много запазено и хубаво детско колело.

# 76
  • Мнения: 463
Докато бяха малки и слагаха играчките в устата си не съм ползвала употребявани играчки, когато поотраснаха обаче преосмислих нещата и реших, че като се изперат и измият добре няма да им навредят. Имат тонове плюшени играчки, животни каквито се сетите. Сега купувам предимно  конструктори и различни видове игри за развитие на уменията и мисленето, повечето от които или са безбожно скъпи или въобще ги няма на българския пазар.

# 77
  • Мнения: 1 049
Не, прави ми удоволствие да ги купя и избера сама от магазина.  Wink

# 78
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Бих купила, да. Купувам дрехи, та играчките ли ще ме спрат?!

# 79
  • Мнения: 2 441
Не купувам нищо втора употреба за никого от семейството.

# 80
  • София
  • Мнения: 721
Не бих купила играчки или дрешки втора употреба.

# 81
  • Мнения: 5 539
Бих купила, да. Екологично е и се спестяват пари.

# 82
  • Мнения: 205
Не бих купила

# 83
  • Мнения: 274
От приятелка бих взела,но от магазин втора употреба-не.   Naughty

# 84
  • Мнения: 2 818
Да. Имаме например един Франклин, който пее и има разни игри в него за научаване на частите на тялото, цифри, букви.... Тук въобще не съм виждала такъв, а  на този изобщо не му личеше, че е използван. За продажба съм приготвила доста, но кога ще ги пусна....

# 85
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
не  Peace

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
...трето, ако ти не можеш да облечеш детето си дори в дрешки, носени от другото си дете, значи имаш известен психологичен проблем с тези неща, а не че те са ненормални.


Смея да твърдя, че нямам нито известен, нито неизвестен психологически проблем.  Simple Smile По-скоро бих имала, ако живеех с твърдото убеждение, че едва ли не по-безопасно, по-полезно и по-редно да купя за детето си играчка "втора употреба", отколкото такава от магазина.

# 87
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Да, бих купила. Особено играчки на Чико, конструктори Лего и други, които са запазени, а като нови са  скъпи и не мога да си позволя да купувам на детето си.

  PeaceИ аз така,особенно за конструкторите.Винаги трябват още и още части,все не стигат за поредната къща,замък или нещо друго. ooooh!Плюшени не бих купила. Naughty

# 88
  • София
  • Мнения: 6 370
...трето, ако ти не можеш да облечеш детето си дори в дрешки, носени от другото си дете, значи имаш известен психологичен проблем с тези неща, а не че те са ненормални.


Смея да твърдя, че нямам нито известен, нито неизвестен психологически проблем.  Simple Smile По-скоро бих имала, ако живеех с твърдото убеждение, че едва ли не по-безопасно, по-полезно и по-редно да купя за детето си играчка "втора употреба", отколкото такава от магазина.

не манипулирай.
никой тук не е заявил, че е "по-полезно и по-редно" да купи втора употреба. изобщо, тия понятия не са приложими в светлината на дискусията.

а проблем определено имаш.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141

не манипулирай.
никой тук не е заявил, че е "по-полезно и по-редно" да купи втора употреба. изобщо, тия понятия не са приложими в светлината на дискусията.

а проблем определено имаш.

Казах "едва ли не", ако се не лъжа, което не предполага категоричност на изявлението и няма претенция да е дословен цитат. Сега не ми се рови 5 страници тема /дали направи 5, ако не е, моля да бъда извинена, че не ги преброих акуратно, и ако е така да не се тълкува като опит за манипулация грешното цитиране на броя страници/, но някой говореше за по-екологично, друг за по-икономично, трети за по-разумно и т.н. В този смисъл понятията "по-редно" и "по-полезно" са си съвсем приложими в светлината на дискусията.

И пак, макар и да не съм квалифицирана, за да диагностицирам категорично, както с лекота го правиш ти, продължавам да твърдя, че нямам "психологически проблем" само защото не пазарувам усилено втора употреба играчки, а и каквото и да било друго всъщност.

Общи условия

Активация на акаунт