За или против ''забелването'' на пишката от лекар

  • 23 887
  • 159
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Все си мисля, че  и моят лекар е нормален, а препоръчва точно обратното  Mr. Green

Доц.д-р Огнян Бранков, Детски хирург "Н.И.Пирогов" - специалист с много опит в тази област.
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/

 Никол, пожелавам ти следващото ти дете да е момче Simple Smile


 За забелването от лекар съм.Претендирам, че имаме супер нормална педиатърка.По-умна и кадърна от някои с които се сблъсках в чужбина!

   Операциата на синът ми извърши колега на д-р.Бранков, изнесе ми дълга теория защо се налага забелването и съм много съгласна с нея.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 344
Пак ще се разрази невероятен спор!
Аз съм за забелването,на нашето момченце започнахме да го забелваме откъм 2-рия месец-много леко и нежно,като преди това сме го мазали с боров вазелин,за да е по-лесна самата процедура-и въпреки всичко след около месец на забелване,когато вече се показваше цялата главичка не искам да ви казвам каква нечистотия се беше събрала в основата на главичката и каква инфекция можеше да се получи,след,която неминуемо щяхме да стигнем до хирург!Никой не може да ме убеди,че трябва да стои с нея до 3-тата си годинка и да чакам сама да се забели.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 120
Против, освен ако няма някое възпаление или др проблем....но и тогава дърпане не знам дали е най-добрия вариант....

А дали всички лекари по света нещо са ненормални, че никой не препоръчва подобно нещо освен българските такива.......

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Пак ще се разрази невероятен спор!

Ох,хич не ми се иска да се разразява спор... Stop
Пуснах анкетата,защото темата е обект на наистина много спорове,а е изключително важно!!!
Все пак става въпрос за половия орган на бебетата,цял живот ще им трябва!
Имам малко опит по въпроса от тинейджърските ми години:
Преди доста години ходих с едно момче,бях на 17,той на 19.
Имаше 2 сексуални връзки преди мен,но въпроса е,че той изпитваше болка всеки път когато получава ерекция и се опитваше да си забели главата!!! #CrazyБолеше го,защото родителите му нито са я забелвали/изобщо/,нито лекар го е направил!!!И пенисът м си беше в едно ''странно'' състояние...просто главата му се показваше цялата с голям зор и болка!Това е недопустимо!!! #Crazy #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Извинявам се за цветното описание,но това много ме вълнува в момента и сме на кръстопът.
Съдейки по анкетата,мненията ви са почти по равно засега.
Но почвам да клоня към забелването май....или не? newsm78 newsm78 newsm78
Не ми се иска да има проблеми в бъдеще,а донякъде зависи от нас.... Thinking

# 19
  • Мнения: 593
Против съм, педиатърката също.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
Това с приятеля ти е малко по-особен случай...реално не е бил с фимоза, по точно е била мн стегната кожата и това се опрявя с мед помощ, но реално с болка или не можел е да се забелва....нямал е слепвания на кожата, което не е баш фимоза все пак.....

И се приема, че до към 3-4-5 години най-късно би трябвало естествено да се забели пишката сама, като просто се поддържа добра хигиена и ако не то тогава вече е проблем евентуално, но се поема от лекар....

# 21
  • Мнения: 1 212
Все по теми за пишки пиша напоследък .....  Sunglasses Wink  Grinning
Гласувах ЗА, въпреки че не съм в никакъв случай привърженик на това да се чака детето да стане на 3 г и тогава да се води на хирург  Naughty
Мисля, че просто не е необходимо да се стига до такъв специалист изобщо  Peace
На синът ми манипулацията направи, мисля се водеше "хирургична сестра", която е в кварталната ни поликлиника, когато детето беше на 4 месеца .
Беше просто едно дръпване и толкоз  Peace
Повторихме след седмица и оттогава , да чукна на дърво всичко е наред .

Да не ме интерпретира само някой грешно : всичко е много индивидуално разбира се , при някои момченца не се налага изобщо никаква интервенция,  при други при ненавременни мерки се стига до нежелни усложнения .

Ето още мнения  по темата в една друга подобна тук : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278762.msg6956358#msg6956358  Peace

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 22:37 от Magesta

# 22
  • Мнения: 4 753
Синчето ти е още малко и може да поизчакаш. Мисля, че до година и няколко месеца няма проблем, ако не е забелено.  newsm78

# 23
  • Мнения: 275

Нормалните лекари съветват да не се пипа.

 Peace

Чудя се преди стотици години, когато ги е нямало педиатрите и хирурзите ( особено "кадърните") как толкова поколения мъже са оцелявали по естествен път без помощта на гореспоменатите? newsm78

# 24
  • Мнения: 1 210
Аз съм против, но се наложи да го направим преди 2 седмици, защото се получи възпаление. Говоря за малкия пампаец.

# 25
  • Мнения: 9 973
против,аз върша това

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Гласувах против.До пред някаолко месеца забелвах.Слава богу нямаме проблеми.Слушах първата си лекарка, без да седна и да прочета малко по темата.Сега вече не забелвам, но още ме е яд на себе си.

# 27
  • Мнения: 64
Малко в повече се драматизира ситуацията. Пишката задължително трябва да се забели , защото иначе се създава предпоставка за инфекции. Това е все едно на момиченцата да не им се мият половите органи. Най - добре е ако вие не можете да го направи лекар. Става за секунди и децата не го усещат. Особенно като са в бебешка възраст. Но откровенно казано , това изобщо не може да е повад за размисъл. А как са се оправяли в миналото - ами обрязване.

# 28
  • Мнения: 5 401
Против, стига да няма медицинска причина! Не съм правила нищо с пишлето на сина ми досега!  Peace

Никол е дала вече линк-а със статия на д-р Бранков.

# 29
  • Мнения: 8 999
Аз се доверих изцяло на нашия педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт