Да попитам за вратата на банята?

  • 4 771
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 211
На морето, видях врата на баня с алуминиев профил, който беше поръждясал. Така че, не е подходящ за баня. Поръчай ПВЦ, да ти е мирна главата.

Алуминия не ръждясва......

Знам, че не ръждясва, но имаше ръжда, кълна се.

# 16
  • Мнения: 122
На морето, видях врата на баня с алуминиев профил, който беше поръждясал. Така че, не е подходящ за баня. Поръчай ПВЦ, да ти е мирна главата.

Алуминия не ръждясва......

Знам, че не ръждясва, но имаше ръжда, кълна се.

Вярвам ти, може би е имало и допълнителни елементи от друг материал.   bouquet

# 17
  • Мнения: 4 916
rosiel, много е хубава! а ние още сме в чуденка дали да е ПВЦ, алуминий или дървена......  Thinking

Нашата е дървена  Peace Ако няма пряк контакт с водата, бип препоръчала такава на всеки.

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
На морето, видях врата на баня с алуминиев профил, който беше поръждясал. Така че, не е подходящ за баня. Поръчай ПВЦ, да ти е мирна главата.

Алуминия не ръждясва......

Знам, че не ръждясва, но имаше ръжда, кълна се.

часто от сглобките са желязни, а профила си е алуминиев.

# 19
  • Мнения: 1 175
Нашата е алуминиева и засега сме доволни.Разликата е само в цената.

# 20
  • Мнения: 852
Ние също сме с алуминиева.Така ни посъветваха от фирмата и ние се съгласихме с тях.Слагахме я съвсем скоро/става въпрос за при наште/Но я поръчахме в цвят златен дъб/от към коридора е с огледало а от към банята е плътна/.За сега няма проблеми а и много добре изглежда Peace

# 21
  • Мнения: 1 120
Алуминиева Peace
1. По-лека е отколкото ако е от ПВЦ
2. Цената и е и точно 3-пъти по-евтина отколкото ако е от ПВЦ (разликата идва от цената на  обкова)
3. Имате право при избор на цвят ( ако е от пвц избора се свежда до 3-4 цвята)

# 22
  • Мнения: 2 957
Моля, дайте координати на фирма, която прави врати -от едната страна алуминий, а от другата МДФ

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Алуминиева Peace
1. По-лека е отколкото ако е от ПВЦ
2. Цената и е и точно 3-пъти по-евтина отколкото ако е от ПВЦ (разликата идва от цената на  обкова)
3. Имате право при избор на цвят ( ако е от пвц избора се свежда до 3-4 цвята)
Това изчерпва въпроса! Peace
Би било глупост да се сложи тежка и скъпа ПВЦ врата в баня. Матираният ефект на ПВЦ-то вече може да се постигне с боя и при алуминия.
Слушайте специалистите във фирмите, те за това са сложени там, да ви консултират. Laughing

Ред. А ако фирмата може да ви произведе вратата (сглобките) с ъглонабивна машина, никога не бихте получили петънца от ръжда, нито пък ще ви "увисне" крилото. Peace

# 24
  • Мнения: 734
rosiel, много е хубава! а ние още сме в чуденка дали да е ПВЦ, алуминий или дървена......  Thinking

Нашата е дървена  Peace Ако няма пряк контакт с водата, бип препоръчала такава на всеки.

Дори да не е в пряк контакт с водата след време се издува от непрекъснатата влага. Не веднага, но се издува или почва да гние. В момента сме с дървена, но ще я сменим по някое време. Все още е нова и изглежда добре.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 193
Нашата пък е МДФ и от двете страни, но вътрешната страна е обработена с някаква специална боя, която е водоустойчива. Ще видим колко време ще издържи  Thinking

# 26
  • Мнения: 2 211
Нашата също е от МДФ, далеч е от вода, защото сме с душ - кабина. Вече 4 години е ОК, но имаме и аспирация в банята.

# 27
  • Мнения: 8 999
Дори да не е в пряк контакт с водата след време се издува от непрекъснатата влага. Не веднага, но се издува или почва да гние. В момента сме с дървена, но ще я сменим по някое време. Все още е нова и изглежда добре.

Това "след време" граничи почти с вечността. В апартамента на родителите ми вратата беше дървена. Ако не бяха направили една трагична грешка - да поливат по нея вода, тя щеше все още да си е жива и здрава. В добър вид се беше запазила цели 50 години. Но заради прекия контакт с вода, най-накрая започна да се издува долу ниско, при пода и да гние.
Колкото до това дали да е алуминий или ПВЦ, то, ако не ми беше толкова ограничен бюджетът, никога не бих предпочела алуминия. Щях да си ги направя ПВЦ в цвета на дограмата /имитация на дърво/, а не да пльосна тази бяла лъскотия /цветният алуминии пък съвсем не ми хареса - така още повече се засилваше усещането за метал и ми правеше скомина в устата!/. Но, както се казва, всяко зло - за добро. Заради тези бели врати, реших цялостно да променя концепцията за обзавеждането и сега, вместо тъмен дъб и орех, мебелите ми ще са бял гланц.

# 28
  • Мнения: 2 388
Аз пък честно казано не виждам никаква разлика във външния вид на алуминиевите ни врати в цвят златен дъб и прозорците, които са ПВЦ и са в същия цвят. Просто са едно към едно.

# 29
Момичета,мерси  bouquetза отговорите.Явно везните ще натежат в полза на алуминиевата врата.Най ми харесва варианта отвътре вратата да е алиминиева,а отвън МДФ.Така най ще пасва на целият интериор в коридора.Но едва ли в нашият град ще има фирма,която да предлага такава услуга. Sad

Общи условия

Активация на акаунт