за цветът на очите

  • 2 988
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 174
Възможно е  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 315
Може!Моята дъщеря е със сиво-сини очи,а аз,таткото и баткото сме с кафяви.Явно е взела генчето на баба си,която е със сини очи Grinning

# 18
  • Мнения: 115
Възможно е  Peace Сина ни е със сини очи, а и двамата с мъжа ми сме с кафяви. Само майка ми е със сини очи.

# 19
  • Мнения: 5 393
Големият ми брат е със светлокафяви очи, майка ми и баща ми са със сини.

# 20
  • Мнения: 742
Да, има вероятност.
Моите очи са светли-пъстри, при положение че както родителите ми така и сестра ми са с тъмно кафеви Hug
имам очите на баба си Hug

# 21
  • Мнения: 780
Да.Аз съм със светли очи, родителите ми са с тъмни.
Дъщеря ми е със сини очи, като прабаба си, дано се запазят.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 765
Възможно е. Може детето да наследи цвета на очите на някоя баба/дядо, прабаба/прадядо и т.н.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Може,
 кафявото е Доминантен ген(А), който 'подтиска" рецесивният ген-а( за светли очи). Тоест ако родителят е с кафяви очи( Аа), ( а бабата или дядото са със светли), то той носи в себе си, както рецесивният (а) , тъка и доминантният ген (А) . Но рецесивният ген може да се прояви  при бебчето....Уф, май много научному го обясних, дано  ме разбереш.

Обратният вариянт- Двама родители със сини очи и рецесивни(аа) х (аа) за другият родител- няма как детето да е със ТЪМНИ очи, защото тъмният ген няма от къде да дойде.........освен от съседа Joy Joy
Peace

# 24
  • Мнения: 4 784
Вероятност има. Както и ако и двамата родители са с черни коси, детето да е с руса!

# 25
  • Мнения: 1 897
Oт двама родители с кафеви очи може да се роди дете със сини.
Обратното обаче не е възможно.

# 26
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Може, имам познати, чието дете е "взело" очите на баба си. LaughingБорба на гени.

# 27
  • Мнения: 1 008
То от бели родители може и негърче да излезе, но това е друга тема.
Може.

# 28
  • Мнения: 9 814
То от бели родители може и негърче да излезе, но това е друга тема.
Може.

 Joy Joy Joy
Може и сини и зелени, всякакви може да са на цвят очите. Но това не е гаранция, че ще му останат такива цял живот.

# 29
  • Мнения: 6 274
Големият ми брат е със светлокафяви очи, майка ми и баща ми са със сини.
А сега де ... Thinking
Нали уж не можело ?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт