Редно ли е детето да спи в една стая с баба си?

  • 4 253
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
 А защо да не  е редно, че не мога да се сетя..

# 16
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Според мен, в случая е редно детето да се съобрази с възможностите на по-възрастните. Явно се е настроило да царства самосиндикално в помещението, обаче ситуацията се е променила. От вас зависи да я приеме като нормална, а не като натрапена по принуда.
А и като тръгне на училище, режимът им с бабата ще се доближи, поне така би следвало да стане. Wink
Ползването на разни облекчаващи ситуацията джаджи като слушалки за компютъра и т.н. е силно пожелателно. Laughing

Големият зор ще настане когато дойде време да си води гаджета Laughing, но дотогава, дай боже, да имате възможност да увеличите квадратурата.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако бабата си е жива и здрава, в смисъл да не е лежащо болна или със очевидни сериозни здравословни и психически проблеми, не виждам нищо лошо в това да спят в една стая. Колко от нас са отгледани и са спяли заедно с бабите си, ехеее, бедна ти е фантазията. Детето е достатъчно голямо, че да се разберат. Щом са такива възможностите на семейството към момента, това е за всички.

# 18
  • Мнения: 1 008
Мен ме отгледа баба и спяхме в една стая, въпреки че имаше много място, апартаментът беше тристаен. Дядо спеше в хола, но аз баба не си я давах.
Не виждам нищо лошо, още повече, когато няма и възможност.

# 19
  • Мнения: 600
на мен ми се вижда кофти идея. аз съм за самостоятелна стая, но във вашия случай не може. тогава по-скоро бих предпочела аз, мъжът ми и детето да сме в една стая, отколкото майка ми. ама това си е мое мнение. според мен е важно как се чувства детето - ако то казва, че е окей, добре. ама ако не е бих мислила за промяна. не можете ли с брат ти да плащате заедно наем на майка ви? не е редно само ти да се лишаваш.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 074
Малко странно ще се изразя може би но, тази баба да не би да е на 100 години, да хърка и да пърди  newsm78
Предполагам, че не е толкова стара, а те бабите умеят да намират общ език с внучките си.
Моите внучки спят не само в една стая с мен, но и дори в едно легло, при това откакто са се родили. Не е имало проблем досега, лошото е само за мен, че понякога се събуждам от някоя легнала върху мен.
А те вече са големички.
Ако няма друг начин, а виждам, че на тоя етап няма - не виждам проблем.
И пак според мен, по-голям проблем ще бъде, ако спи при вас. И за нея и за вас.

# 21
А защо да не  е редно, че не мога да се сетя..

Ако бабата си е жива и здрава, в смисъл да не е лежащо болна или със очевидни сериозни здравословни и психически проблеми, не виждам нищо лошо в това да спят в една стая. Колко от нас са отгледани и са спяли заедно с бабите си, ехеее, бедна ти е фантазията. Детето е достатъчно голямо, че да се разберат. Щом са такива възможностите на семейството към момента, това е за всички.
[/quote]
ами бабата ако можеше да се грижи за себе си и беше без здравословни проблеми, щеше да си остане в малката селска къщичка, но има здравословни проблеми и за това се грижа за нея, но ме е страх, че някой ден може сериозно да уплаши малката, ако например получи сърцебиене и се опъне на леглото, което доста често и се случва... Иначе?! да няма какво толкова лошо?!

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Като се притеснявате толкова вземете или детето или бабата в спалнята.

# 23
  • Мнения: 2 723
Аз не разбирам въпроса...
Нямате друг избор, нали?
Ако тук всички ти кажат, че не е редно, тогава какво ще правите?

# 24
  • София
  • Мнения: 344
Добре де- не е редно, но като нямате друг избор!
Не разбрах бабата твоя майка ли е или на съпруга ти? А детето момче или момиче е?
На твое място аз бих нощувала при бабата, детето при баща си.

# 25
  • Мнения: 1 447
А не може ли бабата да е в кухнята, а хола да преградите на спалня и детска?
ох, кухнята е бокс, ние сме в хол, което е и трапезария и кухня - всичко. няма как
Е, не е приятно, но като няма друг начин, така ще трябва да я карате.

# 26
  • Мнения: 1 172
Редно, нередно, няма значение. Ако ви е дискомфортно и нямате на разположение по-голямо жилище, давайте това под наем и излизайте на квартира в по-голям апартамент.

Ако пък е толкова проблемно преместването и те притеснява реакцията на детето, ако баба му има здр. проблеми, премести се ти да спиш при бабата, а остави детето при баща му.

# 27
  • Мнения: 1 763
Зависи какви са им отношенията. На неговата възраст, че и по-голяма, когато ходех на гости на баба и дядо, спях в една стая с баба. Не че нямаше къде, просто така ни харесваше и на двете. Но с другата баба никога не сме били толкова близки, не би ми било комфортно да живея с нея. Иначе до 11 годишна спях в една стая с родителите си и въобще не съм го възприемала като проблем или нещо ненормално. Когато бях на 11 години се преместихме в по-голямо жилище. На мен по-скоро ми беше мъчно за приятелчетата от стария квартал, отколкото се радвах на възможността вече да си имам самостоятелна стая. Малко се отплеснах, но мисълта ми беше, че не е задължително детето да го възприема като толкова голям проблем. За да си по-спокойна, просто поговори с него.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Аз съм спала в една стая и на едно легло с баба си до края на живота и. Не мисля, че ни беше зле, но пък ние много се обичахме. Тя ме е отгледала.
А нямате ли възможност да направите кът за детето в стаята, в която вие спите. Там то да може да си играе и да се занимава до по-късно и след като бабата си е легнала и после само да отива да спи при нея. Не знам колко ви е голяма стаята, където спят детето и бабата, но дори и нещо като подвижна преграда между леглото на бабата и мястото където детето играе би свършило работа, според мен.
Дано да намерите решение Hug

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за дете и баба ли говорим... или за дете и пра-баба му?

Общи условия

Активация на акаунт