Как се лекува конюктивид?

  • 24 048
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
Най-добре консултация преди капките. По мое наблюдение масово се изписват Тобрекс. Дъщеря ми имаше леко възпаление и капах в очите Окацин.
Минава бързо, защото капките са антибиотични.
Peace Peace
ние с конюктивит се родихме

# 16
  • Мнения: 12
Чай от лйка.с това се излекувахме накрая след двата вида капки-Тобрекс и Офталмо Септонекс.Педиатърката казa да спра всичко и да почиствам само с лайка.Ние се родихме така и три месеца се влачихме с конюктивит.

# 17
  • Мнения: 984
пробвай с черните капки аз от тях видях файда
не давай такива съвети, който ти е казал, не е доктор. Капките за очи трябва да са стерилни, първо, тези "черни капки", са сребърен нитрат, който, ако не се е разтворила, дори и една прашинка и точно тя попадне в окото, може да ослепееш. Така, че внимавайте какво слагате в очите и не подценявайте докторите все пак

# 18
  • София
  • Мнения: 492
Има една приказка, която знам: Че органите , който са с 3 букви да не се лекуват на своя глава....само след консултация с лекар.... Wink Peace

# 19
  • Мнения: 14
има подобна тема казва се конюктивит

# 20
  • Мнения: 1 030
Като кърмех  - слагах кърма, за нула време се оправи

# 21
  • Oslo
  • Мнения: 659
Има една приказка, която знам: Че органите , който са с 3 букви да не се лекуват на своя глава....само след консултация с лекар.... Wink Peace
Което сигурно значи, че органите с повече букви може и сами да лекуваме... Т.е. - мозък, сърце, дробове, стомах са по-маловажни от очи, уши, нос и г.з Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 492
Което сигурно значи, че органите с повече букви може и сами да лекуваме... Т.е. - мозък, сърце, дробове, стомах са по-маловажни от очи, уши, нос и г.з Mr. Green
Много ясно , че не е така.... Mr. Green, но със сигурност ако имаш проблем с тези органи който си изброила - няма да тръгнеш да ги лекуваш сама.... Naughty Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 2 430
Hi,пише се конюнктивит!Естествено,че се лекува зависи първо каквъв е:бактериален или алергичен,но и в двата случая е лечим,а най-доброто нещо е да посетите педиатъра си.Аз лично съм ползвала Fucithalmic и Oftaquix,от вторият съм по-доволна(и двете лекарства са обаче за бактериален конюнктивит) Peaceне е болка за умиране,но е неприятно и дразнещо за очите

# 24
  • Мнения: 2 480
Неприятно е обаче, ако глаукомата бъде объркана от очните лекари с конюнктивит! Аз съм пример точно за това. В този случай предписаните капки дори вредят! А в детската и училищна възраст преобладават именно конюнктивитите, глаукомата  се среща рядко. Но ако се случи, както беше някога при мен? Затова е необходима консултация с компетентни и старателни очни лекари, а не с JP.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 430
има подобна тема казва се конюктивит
Всъщност правилното е конюнктивит от конюнктива.Но няма значение,важното е да го преборим Peace

Общи условия

Активация на акаунт