Зиртек

  • 20 309
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 701
А не съм я сменила още само защото никой още не ми е препоръчал надежден педиатър в района. Тази вече я ползвам само за консултации и някоя - друга слушалка.

Трудно се взема решение за смяна на педиатърът. А теб в кои райони те устройва?
В Младост, но до сега единно мнение за някого не съм чула/прочела...  Sad

# 16
  • Мнения: 2 211
За съжаление и аз не съм чувала за някой изключителен там. Ами защо не го запишеш другаде? Така и така тази не ти върши работа.

# 17
  • Мнения: 1 984
Здравейте.Когато дете има атопичен дерматит това автоманично значи че детето е предразположено към алергизиране.Организма маже да привикне към Зиртека и тогава при остро заболяване трябва да се дава втори антихистаминов препарат.А иначе Зиртека се използва при отточни лигавици на носа и гърлото.За това са ти го изписали при обиктовенна кашлица и хрема.Трябвало е да го купиш.Детето може да се оправи по-бързо с него.
това разбира се не е вярно.

# 18
  • Мнения: 34
На моето бебе също му изписаха Зиртек преди 3 седмици.Лекарката каза да го пием поне 1 месец.Понеже е много светъл и боледува често.За четири месеца пихме четири пъти антибиотик.Тоест всеки месец се разболява сериозно-кашлица ,хрема ,температура и уши.Светлите бебета били по-предразположени към алергии-това  й беше аргумента за приема на медикамента.От тогава насам му го давам всяка вечер-по четири капки.

# 19
  • Мнения: 1 645
Мойта педиатърка всеки път при хрема и кашлица - а при нас те вървят ръка за ръка, ни предписва "нещо"противоалергично - или сироп Ериус, или Кларитин или нещо друго.
И аз никога не му давам.
Когато я питам защо да ги давам, отговора е "Те благоприятстват за свиването на третата сливица".

# 20
  • Мнения: 2 211
На моето бебе също му изписаха Зиртек преди 3 седмици.Лекарката каза да го пием поне 1 месец.Понеже е много светъл и боледува често.За четири месеца пихме четири пъти антибиотик.Тоест всеки месец се разболява сериозно-кашлица ,хрема ,температура и уши.Светлите бебета били по-предразположени към алергии-това  й беше аргумента за приема на медикамента.От тогава насам му го давам всяка вечер-по четири капки.

В Западна Европа, Зиртек се предписва за не повече от 10 дни. Факт е, че брошурите на едно и също лекарство за там и за тук са различни. Важно е да се продава. Ако няма доказана алергия, а дори и тогава, не бива да се дават антихистамини, защото са изключително вредни.

# 21
  • Мнения: 1 103
И на нас докторката ни изписа ЗИРТЕК но ние направихме спазми затова трябва да го пием поне два месеца .

# 22
  • Мнения: 1 701
Много благодаря на всички!   bouquet
Отговорите ви потвърдиха мнението ми, че не трябва да давам Зиртек.
А колкото до лекарката... просто ще ходим на частно, когато нещата са по-сериозни и това е...  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 984
На моето бебе също му изписаха Зиртек преди 3 седмици.Лекарката каза да го пием поне 1 месец.Понеже е много светъл и боледува често.За четири месеца пихме четири пъти антибиотик.Тоест всеки месец се разболява сериозно-кашлица ,хрема ,температура и уши.Светлите бебета били по-предразположени към алергии-това  й беше аргумента за приема на медикамента.От тогава насам му го давам всяка вечер-по четири капки.

В Западна Европа, Зиртек се предписва за не повече от 10 дни. Факт е, че брошурите на едно и също лекарство за там и за тук са различни. Важно е да се продава. Ако няма доказана алергия, а дори и тогава, не бива да се дават антихистамини, защото са изключително вредни.
има нова... същата е вече... проблема е че зиртека не е ОТК лекарство.

# 24
  • Мнения: 1 984
Мойта педиатърка всеки път при хрема и кашлица - а при нас те вървят ръка за ръка, ни предписва "нещо"противоалергично - или сироп Ериус, или Кларитин или нещо друго.
И аз никога не му давам.
Когато я питам защо да ги давам, отговора е "Те благоприятстват за свиването на третата сливица".
и какво от това - ходите на унг, ако има проблем махате я. сливицата де, не докторката, макар че може и тя да замине....

# 25
  • Мнения: 2 211
има нова... същата е вече... проблема е че зиртека не е ОТК лекарство.

Не знаех, че вече има нова брошура, сигурно е заради влизането в ЕС  Laughing. Ясно е, че Зиртек не е пенкилер, ама на всичкото отгоре и да го предписват да се приема с месеци е върховно безхаберие.

# 26
  • Мнения: 1 984
има нова... същата е вече... проблема е че зиртека не е ОТК лекарство.

Не знаех, че вече има нова брошура, сигурно е заради влизането в ЕС  Laughing. Ясно е, че Зиртек не е пенкилер, ама на всичкото отгоре и да го предписват да се приема с месеци е върховно безхаберие.

не четат... тъжно но факт...  #Cussing out  имам двама познати млади педиатри  викам имам учебника на нелсън искате ли го... те кво е тва...

# 27
  • Мнения: 2 211
не четат... тъжно но факт...  #Cussing out  имам двама познати млади педиатри  викам имам учебника на нелсън искате ли го... те кво е тва...

А пък на мен в младите ми беше надеждата, мислех че са по - отворени към новото.

# 28
  • Мнения: 1 984
не четат... тъжно но факт...  #Cussing out  имам двама познати млади педиатри  викам имам учебника на нелсън искате ли го... те кво е тва...

А пък на мен в младите ми беше надеждата, мислех че са по - отворени към новото.
а кои да ги научи? един -2 ма са ходили в чужбина... и това е ... навремето как изгониха Несторов от ст. з. сега е в София... ако някои ходи при него да го поздрави... странно това беше преди 8 г ... а говореше същите неща като Бърди... е той вкара хомеопатията в ст.з.

# 29
  • Мнения: 2 211
а кои да ги научи? един -2 ма са ходили в чужбина... и това е ... навремето как изгониха Несторов от ст. з. сега е в София... ако някои ходи при него да го поздрави... странно това беше преди 8 г ... а говореше същите неща като Бърди... е той вкара хомеопатията в ст.з.

А ти одобряваш ли хомеопатията?

Общи условия

Активация на акаунт