Кога децата ви започнаха да спят в отделна стая? + анкета

  • 4 887
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 559
на 5 месеца. проблеми не сме имали, може би защото са 2 броя еднакви  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes. сега са на 3 г .и 6 м. и никога не са приспивани

# 16
  • Мнения: 5 103
Някъде около 9-10 месец на дъщеря ми.

# 17
  • Мнения: 25
до 42-ия ден спях с нея в една стая,след 42-ия реших да се преместя,защото не се събуждаше през нощта.и така ,вече спим отделно
може би трябва да кажа,че стаите ни са една с/у друга и наща врата стои отворена

# 18
  • Мнения: 523
Още спим зааедно . Но от догодина смятам да ги отделя вече .

# 19
  • Мнения: 1 172
На 2,5 години.

# 20
  • Мнения: 257
И двете си дъщери отделих на6 месеца, когато спрях да кърмя и да ставам нощно време за хранене. Единственото неудобство е , че малката е свикнала да заспива сама и първо я слагам нея, изчаквам я да заспи и тогава каката.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Ауууу, какъв кеф - вече и аз мога да напиша, че спим отделно Hug От една седмица. Безкрайно съм доволна! За протокола - 3 г. и половина, крайно време беше Laughing

# 22
  • Мнения: 185
Ауууу, какъв кеф - вече и аз мога да напиша, че спим отделно Hug От една седмица. Безкрайно съм доволна! За протокола - 3 г. и половина, крайно време беше Laughing

Здравей belinda ! Говорили ли сте по темата с малкия, налагало ли се е да му се обясняваш защо, той сам ли пожела?

# 23
  • Мнения: 185
Спомням си нощите когато спях в една стая с мама и тати  baby_neutral,
спомням си и това, че аз пожелах да се отделя от тях. За да имам тези спомени според мен съм била поне на 3 г.
Спомням си и как докато бях при тях посред нощта се сгушвах помежду им.
Спомням си че имах, не често но достатъчно често, натрапчиви и еднотипни сънища, които не са били кошмари, но ме караха да се събуждам стресната с туптящо сърце.
Смея да кажа, че чувствам топлина и спокойствие, когато се сетя за тези първи мои спомени, може би затова ( и др. причини) толкова съм закъсняла с обмислянето на 'отделянето'.

Ние все още сме си заедно. Лекуваме се и се опитваме да отстраняваме проблемите съпроводени от 3-та сливица от половин година. Нека не обсъждаме сега махането им, има си тема за това в здравословните проблеми.
 Момичета, много се колебая за това отделяне, а чувствам за себе си, че имам нужда. Но пък интуицията ме спира. И защо чак от скоро си задавам този въпрос, така че и аз да му обърна внимание. Със свалена решетка е малчо поне откак стана на 2 или по-рано, ще излъжа. Аз спя на матрак, който стои на пода, опакован ми е с еласт.чаршаф, спокойно. Кошарата му придърпвам когато спинка до матрака. Вечер много се върти и заради проблемите с дишането (покрай сливиците) и затова че още е с нощен памперс (любител на късното наливане с водичка). Но определено преди здравните проблеми спеше по-спокойно. Сега се върти по няколко пъти на нощ на по 360*, пада върху ми. Отвива се постояно.

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 12:43 от Фанита

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Ауууу, какъв кеф - вече и аз мога да напиша, че спим отделно Hug От една седмица. Безкрайно съм доволна! За протокола - 3 г. и половина, крайно време беше Laughing

Здравей belinda ! Говорили ли сте по темата с малкия, налагало ли се е да му се обясняваш защо, той сам ли пожела?
Фанита, пусках тема по този повод, потърси назад, може би е на трета - четвъта страница, там е подробно обяснено, само дето картинки няма Mr. Green То нашето беше една сага ooooh! Няколко нощи поред се будеше по 5-6-10 пъти и ме викаше, станах на сомнамбул, а съм и бременна Tired Взех го обратно при мене за една нощ, да се наспим поне една едничка нощ и пак го върнах в стаята му. Каква беше изненадата ми, когато след връщането вече не се буди Hug Първата нощ се събуди чак в 6 сутринта и ме викна да го гушна, а нощес - нито веднъж Grinning Това е гигантска крачка за мене, за нас!!! Успех на всички, на които им предстои Hug

# 25
  • Мнения: 448
belinda, браво на малкото геройче HugЧетох темата ти и се радвам, че има напредък.
По темата: Марти беше на 1г и 2м, когато си купихме ново жилище и имахме възможност да отделим детето в друга стая.Малкия много се радваше, че вече е "голям" и си има негова стая.Решетката не съм я махнала и до сега ooooh! , но тя беше много ниска и мъжа ми я закова нависоко, за да не пада малкия още от бебе.Стаята е точно до спалнята ни и спиме на отворени врати.В началото малкия ме викаше, ако се събуди нощем, а по-късно започна да прескача решетката и директно идваше да се гушне при нас.Свикнал е от малък да спи самичък, единствено когато е болен спи при мен.
Сега ще правиме ремонт и ще купувам голямо легло, но малкия много се върти и нощем го чувам как се удря в таблите.Затова в момента спи на един голям надуваем дюшек на земята.Първите дни го намирах на пода, до дюшека Mr. Green, но напоследък свикна да не пада и си спи спокойно.Така, че смятам вече е готов за голямо легло, без да има опасност да падне от него.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Моят отговор е  hahaha Надявам се да е скоро  Peace. Тоест някъде към 2год и 6 месеца вече да си спи сам  Praynig

# 27
  • Мнения: 22 906
на 6м.заспиваше сам в стаята си,но понеже кърмех,го взимах нощем в спалнята.Около 1.5г.му сменихме мебелите и за кратко спеше сам,но после пак се върна при нас.Сега спи 2-3 пъти седмично идва в леглото ни,има детски страхове от чудовища и дракони.Не го насилвам.

# 28
  • Мнения: 185
Фанита, пусках тема по този повод, потърси назад, може би е на трета - четвъта страница, там е подробно обяснено, само дето картинки няма Mr. Green То нашето беше една сага ooooh! ... Това е гигантска крачка за мене, за нас!!! Успех на всички, на които им предстои Hug
Благодаря belinda , локализирах въпросната тема: 'Помогнете да не сгреша!!!Сам в детската!', определено ще я ползвам за съветник.  Kissing Heart

# 29
  • София
  • Мнения: 4 025
До почти 5г. спяхме заедно в една стая, но никога не е спала в нашето легло.
Никога не съм искала да насилвам нещата, тогава почувствах , ч е е  готова, тогава го направихме.

Общи условия

Активация на акаунт