Мьжьт ми иска да се самоубие

  • 21 182
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 675
Според мен шумът е ушите в никакъв случай не означава наличие на психическо заболяване.Получава се при хипертония, синдром на Миниер, понижено слуховъзприятие.Според мен причината е по-скоро физиологична, отколкото психическа.

# 16
Не е пьр3алка.
Опитали сме вси4ко и Селеногин, и Корти3он, и Бетасерк, и Цинара3ин, и Гинко (вьв всякакви до3и). полу4и 30 системи сьс сьдора3ширяващи медикаменти, всякакви витамини, нищо не помогна. Не пуШи и не пие алкохол. 
А3 самата сьм лекарка и пак не мога да му помогна. Аудиограми имаме около 6, 7 броя. имаме магн. ре3онанция на мо3ька, калориметрия, и бе3брой др. и3следвания на уШите и на вестиб. апарат. фи3иологи4на при4ина не можа да бьде намерена. 3агуба на слуха няма, виене на свят няма сьщо, само то3и Шум. най големия проблем е, 4е не може да спи и та3и страхотна депресия (която определено е втори4на). това е млад мьж, които до преди 3 месеца беШе 3драв и прав, сега само лежи, не яде нищо, когато мен ме няма (а3 имам всеки 4. ден дежурство по 26 4аса) и говори само 3а това, 4е трябва да се самоубие и как то4но да го направи, 3ащото не може пове4е да вегетира така. то3и шум определя ве4е 100 процента от живота ни.
надявам, се 4е ве4е не мислите 4е е пьр3алка. не писах в то3и форум, 3а да ми каже някой на4ин на ле4ение, или да ме пита не гледаме ли телеви3ия....... а 3а да полу4а а3 ментална и психи4еска подкрепа, какво да направя в конкретния слу4аи.. Е, не отидох на курса си, следващият е след 10 месеца, останах тук и си в3ех следващата седмица отпуска, да ходя с него на барокамерата (всеки ден по 4 4аса) и евентуално на невролог и да 3апо4нем психотерапия, 3аради депресията (3ащото шума, като при4ина май с нищо на света няма да можем да отстраним)....
ако ви интересува, ще пиша как се ра3виват нещата...

# 17
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Съжалявам! Дано намерите адекватно решение на проблема. Трябва да бъдете с съпруга си в този толкова труден момент за него. Не вярвам, че за шумът няма лечение. ЯМР не показа ли нещо конкретно?

# 18
  • Мнения: 2 401
Доколкото знам шума в ушите е един от симптомите при депресия.  Наистина почнете психотерапия, шума ще премине, когато депресията отмине, трябва време, и в никакъв случай не го оставяй сам. Кураж!

# 19
  • Мнения: 100
 Praynigмоля се в наи-скоро време животът ви да се варне пак в оби4аиния си ритъм.

# 20
  • Мнения: 595
Мъжът ти преди това(дълго време) бил ли е под напрежение,стрес,да е съжалявал за нещо или да се е чувствал виновен,да е преживял загуба,нещо да не му дава мира?
На мен ми се случи преди 12-13г.Правих какви ли не изследвания,какви ли не диагнози-мигрена ,лекарства за епилепсия пих докато накрая се установи че нищо ми няма освен шума(не толкова силен обаче,подлудяваше ме ,но чак за самоубийство....).И аз пих преспивателни,докато не открих ,че мога да заспивам на фона на класическа музика.За себе си знам,че беше от емоционално естество придружено със загуба и хир.интервенция-всичко ми се струпа и се появи този шум...И сега го имам,но вече е много слаб,свикнала съм с него и не ми пречи.

# 21
  • Мнения: 1 243
Това за психотерапията е добра идея.
Снощи с мъжът ми четохме до ранни зори различни теми и инфо за шума в ушите.Имаше един мъж ,койте е направил пълен курс от вливания на антибиотик с витамини и отделно хапчета Бетасерк +18 пъти в барокамера и не е имало никаква положителна промяна.Та за това и аз се замислих да говоря с милото и да му предложа няколко сеанса с психотерапевт.Притеснявам се само как ще реагира.При него е 100% сигурно,че  е от стрес-смени работата си,загуби много пари,лични проблеми,смърт в семейството и резултатът е на лице-изнервящ,подлудяващ шум в ушите.Сега е изключително избухлив и нервен,а преди беше най-милият и спокоен човек на света.
abs.ot4aiana 4 часа в барокамерата не е ли много?На нас ни предписаха по  час и половина. newsm78Прави ми впечатление ,че и моят мъж иска и аз да вляза с него-тези мъже са големи бебета!
Пиши как се развиват нещата,но така като гледам само психолог ще ви помогне.Има ли някаква загуба на слуха ,отклонения в диаграмите или си е само шум?И еднаква ли е силата му в двете уши?

# 22
  • Мнения: 2 563
Това, което аз знам за тинитуса, е, че не всеки лек влияе на всеки пациент, но всеки страдащ намира нещо, което да му помогне.

Бъдете последователни, лек ще се намери. Докато правите психотерапия, опитвайте и да маскирате шума - музика, течаща вода, сешоар, машинка за бял шум. Не се отказвайте!

Успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз първа се усъмних в думите ти и най-искрено ти се извинявам за това!
Защо не пробвате с някаква нетрадиционна медицина. Майка ми имаше сериозни проблеми с нервите и какви ли не професори и какви ли лекари и казаха, че не може да живее без хапчетата, които приемаше. Обаче, ето факт е, че тя от 10-15 дни вече не ги пие. Отиде при човек, който се занимава с източна медицина (ако не се лъжа). Спря хапчетата, без които не можеше и сега пие предписаните и БИЛКИ и е съвсем друг човек, самата аз виждам промяната. Ако се интересуваш, ще те свържа с майка ми да ти обясни по подробно!

Поздрави!

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
ако ви интересува, ще пиша как се ра3виват нещата...

Пиши!
Със съвети едва ли ще можем да бъдем полезни, но не се отказвайте. Все ще се намери причината за този шум.

Да не би да си внушава и да е нещо психогенно  Thinking

# 25
  • Мнения: 2 386
Ето, казах ви, че не може да бъде шега. Tired
Не знам от каква точно опора се нъждаеш, но пак ти казвам - има варианти, дори крайни... но съществуват! Всичко се изчислява полза:вреда. Трябва да се лекува с психиатър и поведенчески психотерапевт, предполагам. Аз самата живея с лек тинитус и установих, че като му казвам Лека нощ и Добро утро с усмивка, се живее далеч по-леко. Няма начин, животът е борба..  Hug
Какво още..не знам. Всичко сте опитали като гледам. Барокамерата не знам на какъв принцип действа, дано има ефект. Щом си лекар...говори му, обясни му, че това СЕ спира, че не е вечно... и т.н. За да повярва, това е половината му лечение.
При депресия не трябва да се затваря вкъщи, излизайте всяка вечер, ако трябва до магазина или до кофите, но да излиза.
Това е от мен Simple Smile

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ще ми повярвате ли, че докато четох темата и на мен ми се появи шум в ушите  Shocked  Всичко е в мозъка, определено

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Това с психотерапевта е много добра идея. Щом не са открити никакви физиологични изменения, тогава няма какво друго да е освен неврозоподобно състояние. Още повече както всички знаем в следствие на стрес си докарваме какви ли не болести от самовнушение...
А да не би пък да има запушване на Евстахиевата тръба???
Тази зима загубих много близък човек и в интерес на истината и при мен се получи шум в дясното ухо,/стеса си казва думата/ отначало мислих, че е моментно състояние, но всеки ден започнах да чувам това бучене още със събуждането си. Започнах да си меря кръвното-беше нормално, не бях настивала, не бях излизала в студено и ветровито време навън. Тогава доста прочетох из разните медицински сайтове и в един от тях пишеше да се слагат капки за нос /което страшно ме учуди/, но пък имах в къщи и пробвах веднага. След седмица шума отмина....Само да спомена, че капките за нос действат също съдоразширяващо, а УНГ си е една система...следвах логиката.../капките си се слагат в носа /... Така,че ако не сте пробвали и това ...може да пробвате. При мен подейства.
Желая ви спех...

# 28
  • Мнения: 2 563
Забравих да кажа и за източната медицина, особено иглотерапия. Пробвайте, при добър специалист!

# 29
  • Мнения: 2 401
 А аз забравих да кажа, че антидепресантите започват да действат след 3-4 седмица, търпение му е майката, и здрави нерви.

Общи условия

Активация на акаунт