Лакриц

  • 12 371
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 505
Мале,това са най-противните бонбони,които съм яла някога,и за мое голямо огорчение тук ги продават под път и над път,има толкова разновидности.

# 16
  • Мнения: 963
Камамбер, за София питах, да. Скай сити ми е малко далеч... но ще почна с другите два мола  Mr. Green . Надявам се да стигнат и за мен, и за теб  Crazy  бонбоните из София.

Блонди, мерси за предложението, но ще си търся тук - първо, че ми е съвестно да те занимавам... и второ, че искам като ми се доядат - да знам откъде да си купя...  Mr. Green Обичам си ги, като има - хапвам често  Blush .

Мерси на всички, които се включиха  Hug , тия дни отивам да си напазарувам!

Айля, по-скоро на анасон, не на мента. Но са същите, да.

Пък аз тайно се радвам, че не ви харесват  Whistling . На половинката почти се разсърдих, когато взе, че прояде от и без това оскъдните ми запаси лакриц  Laughing .

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
4 лв са Харибо охлювите в Скай Сити! Има от другите на грамаж.
И мъжът ми и щерка ми са им страшни фенове, чудя ви се какво толкова ви харесват, но се радвам за вас, че вече и тук може да ги намерите. Моят мъж все си поръчваше на хора от чужбина да му носят, милия, толкова ги обича-като малко дете им се радва всеки път като му донесат Mr. Green

# 18
  • Мнения: 963
Margi, както беше казано и по-назад - или ги харесваш, или не...   Grinning Иначе мерси за инфото. Ще мина първо през другите молове, че са ми по-близо... но ако трябва и до Скай сити ще стигна.

Другите Харибовци май са по-евтини обаче. Нейсе! Ще се ядат.  Mr. Green

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
4 лв са Харибо охлювите в Скай Сити!

 Shocked
аз ги купувам по 80 цента  Shocked

и аз ям лакриц с кеф, ама не винаги.
помага при болки в стомаха Peace

има обаче едно гадни, който са солени Mr. Green, тях не ги ям Sunglasses

# 20
  • Мнения: 22 867
............и аз ям лакриц с кеф, ама не винаги.
помага при болки в стомаха Peace


Тъкмо щях да питам, не бяха ли полезни за нещо тези бонбони, някъде нещо съм чела или чувала, но не помня точно...........

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Тъкмо щях да питам, не бяха ли полезни за нещо тези бонбони, някъде нещо съм чела или чувала, но не помня точно...........

да, помагат, даже май и за деца стават.
ядат се 1-2 бонбончета и се завиваш..след половин час болките изчезват.
аз май ги ям само като ми е лошо  Rolling Eyes

те се правят от някакъв дървесен сок май и затова помагат Peace

# 22
  • Мнения: 190
Бонбонките се намират и в халите,на втория етаж.

# 23
  • Мнения: 2 211
да, помагат, даже май и за деца стават.
ядат се 1-2 бонбончета и се завиваш..след половин час болките изчезват.
аз май ги ям само като ми е лошо  Rolling Eyes

При какви случаи точно помагат? Ако ти се повръща ли, или при гастритни болки?

# 24
  • Мнения: 22 867
Според Уикипедията съдържат Glycyrrhiza glabra Fabaceae
сем. Бобови
други наименования: сладък корен, женско биле, сладник, а на руски е лакрица.


Употреба в медицината:

Терапевтичните свойства на голия сладник са вследствие на глициризина и глициризиновата киселина: той може да се използва при стомашни язви и възпаления; улеснява отхрачването и успокоява кашлицата, облекчава астмата, стимулира имунната система и помага в борбата със зъбната плака и кариеса, както и с инфекциите на устата и гърлото.
Коренът на билката се прилага и при храносмилателни проблеми като подуване на корема, спазми, “лениви черва”, оригване и метеоризъм. Растението има слаб естрогеноподобен ефект, а флавоноидите му предпазват чернодробните клетки и противодействат на свободните радикали.
Сладникът може да се употреби и за лечение на кожни инфекции. Проучване, публикувано през 1980 г., доказва противовъзпалителните свойства на глициризиновата киселина при еритема (зачервяване на кожата), причинена от излагане на ултравиолетова светлина.
В народната медицина билката се предписва като адренален тоник, възстановяващ енергетичните нива след периоди на стрес и изтощение. Тя подсилва секрецията на алдостерон – хормон, който задържа водата и натрия в организма, но стимулира излъчването на калия. Затова голият сладник може да има неприятни странични ефекти, ако се приема в големи дози, особено от пациенти със сърдечни или чернодробни заболявания.

Източник


# 25
  • Мнения: 2 211
Щом е така, ще възпитам всички у дома да ядат лакрицовите бонбони. Ще трябва да ощетим Джинджи и Камембер откъм количества  Laughing

# 26
  • Мнения: 22 867
И аз им ставам горещ почитател! Grinning Не че и досега не си ги хапвах. Embarassed

# 27
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Щом е така, ще възпитам всички у дома да ядат лакрицовите бонбони. Ще трябва да ощетим Джинджи и Камембер откъм количества  Laughing
Ааааа, лоши такива, нали бяха гадни, не ги яжте бе, гадни са   Mr. Green
Хе, като никой път нещо мое любимо да е и полезно (освен червеното вино  Mr. Green )

# 28
  • Мнения: 2 199
Ето една снимка  Laughing
От Сити Център си ги купих

http://img261.imageshack.us/img261/478/dsc00327wu7.jpg

# 29
  • Мнения: 963
Лоша Айля, лоша!  Laughing

Чак почнах да се притеснявам, че докато стигна до моловете, ще ми ги измъкнете под носа лакрицките  Laughing .

И пак да ви благодаря - не знам как съм пропуснала появата им по магазините, но много ме зарадвахте!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт