За витамин D и зимните бебета

  • 2 096
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Не съм му давала.

# 16
  • Мнения: 4 784
Роден е януари. Давах по две капки до към шестия месец.

# 17
  • Мнения: 281
Aз също трябваше да давам по 2 капки всяка сутрин на гладно от 1-вия мес. до навършване на 1 год. Да си призная мн.често забравях и пропусках. Това доста ме притесняваше.Но на консултацията на годинката след преглед на фонтанелата докторката каза,че вече мога да не давам .

# 18
  • Мнения: 101
Абе трябва да се дава на детето поне до годинката. Аз до година и месец давах, последните няколко месеца по 1 капка, а иначе по 2. Почнала съм от 20тия й ден. Хубаво си е зимата да им се дава. И нашата се роди февруари.

# 19
  • Мнения: 959
И аз, съм давала и на двете си деца.

Щом ти е предписано от лекаря, няма защо да се притесняваш. Ако, му нямаш доверие винаги можеш да потърсиш и второ мнение. Peace

# 20
  • Мнения: 92
Давам по 2 капки направо в устата!

# 21
  • Мнения: 353
Давах по 2 капки Вигантол почти до годинката на сина ми, докато му се затвори фунтанелата. Лятото ги спряхме, заради слънчевото време.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 121
Давах от ноември когат той се роди, до към април когато слънцето вече си беше доста, по собствено решени спрях, но и той е и слаб и с малка фонтанела...а и естествения приема е досататъчен, освен ако няма някой изявен проблем.
Като стана към юни тогава и док каза да ги спирам, аз и отговорих, че и без това не давам, а тя каза - добре....следващата есен-зима я питах трябва ли да подновя приема, отговори ми, че няма нужда....

# 23
  • Мнения: 239
На голямата давах с лъжичка, като първо капна 3-4 капки мляко и после Вигантол. Стои отгоре и не остава на лъжичката

Valia_78, това е идея  Party Много благодаря Grinning

Щом ти е предписано от лекаря, няма защо да се притесняваш. Ако, му нямаш доверие винаги можеш да потърсиш и второ мнение. Peace

*Butterfly*, аз доверие му имам, нали затова съм го избрала, но винаги се интересувам и за други мнения или пък търся да чета още информация  Hug

# 24
  • Мнения: 780
Дъщеря ми е родена през ноември.Докато кърмих, не съм давала нищо.Като преминахме на АМ, давах Вигантол, по 2 капки дневно, направо в устата, до 6 месец.След това, когато се сетя.

# 25
  • Мнения: 770
Давах няколко месеца по 2 капки.

# 26
  • Мнения: 953
Още давам по 1 капка на ден.

# 27
  • Мнения: 433
Аз давах по 1 капка, така каза педи. Църках млко кърма на лъжичката, капех капката /тя плува отгоре/ и сипвах в устата на гарджето. Може малко млекце да артиса, но Вигантола влизаше винаги.  Laughing        Сега не давам, разхождаме се на слънце и хващаме тен, т.е. синтезира чрез кожата и  с моята кърма също получава.
Най-добре заведи детето на полагащият му се преглед при ортопед. Той ще го види на ехограф и ще прецени по колко и доколко.  И неговото мнение по този въпрос е по-меродавно от това на педиатъра в края на краищата. На мен точно ортопеда ми каза да не се престаравам с Вигантола и че мога да го спра.

# 28
  • Мнения: 239
Най-добре заведи детето на полагащият му се преглед при ортопед. Той ще го види на ехограф и ще прецени по колко и доколко. 

Бяхме на ортопед и го гледа на ехограф, каза че всичко му е ок. Трябва от 6-тия месец нататък да идем пак да видим за някакви ядра, които още не са се образували на тази възраст. Но нищо не ми е казал относно Вигантола, ще го питам другия път.

# 29
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Давахме! Дани също е зимно бебе.
Мненията по въпроса са противоречиви!
Слушай доктора си! Peace
На моя син не му се отрази зле!
Не сме давали, обаче, до 1 годинка, ами до лятото, когато се стопли и тръгнахме по активни разходки! Тогава слънцето се зае с осигуряването на витамин Д за бебето! Grinning
~~

Общи условия

Активация на акаунт