Кога си вдига главата?

  • 7 980
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 674
Нищо му няма на детенцето ,спокойно.При всички деца е различно-мисля,че около 3 месец я задържат за малко.Simple Smile

# 16
  • Мнения: 82
Упражняваме го от около месец слагайки го по корем по съвет но педито . Но той само реве и не прави никакви опити. Иначе като го държа изправен я задържа по малко. На последната месечна консултация педито ни каза ,че изоставаме и аз много се притесних , но май не само при мен е така.

# 17
  • Мнения: 135
Няма за какво да се притесняваш,при всички е индивидуално.Моето бебче е с 3 дни по-малко от твоето и вече доста стабилно си държи главата като е по корем.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Нищо му няма, спокойно, всичко си му е наред! Щом се опитва да я вдига, значи не изостава, а сега се учи! Скоро ще те гледа без да забива носето!  Peace За всяко бебе е различно, няма строги правила за тази работа!

 Peace

Дъщеря ми започна да си я държи стабилно в края на 3-тия месец(навършен)
Упражняваме го от около месец слагайки го по корем по съвет но педито . Но той само реве и не прави никакви опити. Иначе като го държа изправен я задържа по малко. На последната месечна консултация педито ни каза ,че изоставаме и аз много се притесних , но май не само при мен е така.


Оффф, те тия педки докато не вземат акъла на някой не могат да спят спокойно  ooooh! . Много си е добре детенцето ти. Ами нашата педи пък изобщо не ни беше казала от кога трябва да се слага по коремче. Чак като навърши 2 месеца питах, че тогава ми каза .... "Аааа, ми да!  Shocked Трябва вече"  Thinking . А в интерес на истината, вече си държи главичката, но от време на време пак я поклаща, явно като се поизмори ли, и аз не знам  newsm78

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 21:56 от Empres

# 19
  • Мнения: 4 753
Мойто още на месец можеше да си повдига главата като е по корем, но аз започнах да го слагам по корем много от рано. Обаче все още това упражнение не му прави кеф и като поогледа почва да мрънка, забива нос и започва да хапе чаршафите.  Laughing Идеята за нещо шарено, което да му е интересно и да му задържа вниманието е добра и ще се възползвам от нея.  Peace 

# 20
  • Мнения: 344
Атанас вече си държи главата много стабилно, даже си повдига вече и ръцете за опора. На всичкото отгоре успя и два пъти да се обърне от корем на гръб. А само преди 10 дни се мъчеше да си вдига главата и си "полягваше" на ръчичките Grinning. За каката съм забравила кога, но явно е било в този период. Рано е още да се тревожиш!

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Нищо му няма на детенцето. Ако искаш да стимулираш по-бързото заякване, слагай го по-често по корем - дори и да не е за дълго.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 522
Бяхме горе долу колкото вас, когато започнахме да я слагаме по корем за десетина секунди вечер след къпането по съвет на педиатърката. Почти веднага започна да си държи изправена главата, но моята дъщеря е много щура. Още преди да направи три месеца започна да се обръща  от гръб по корем и да се вътри като пумпалче. А детето на моята приятелка сега ще стане на една годинка и нито пълзи, нито се обръща от гръб по корем или обратното нито прави опити да ходи - само си седи в столчето или лежи. Така че не се притеснявай. Всяко дете е различно. Рано или късно ще направи всичко, което трябва.


# 23
  • Мнения: 583
Всичко е строго индивидуално,Галена си държеше главичката изправена още в първите часове след като се роди ,макар и нестабилно,но аз четох доста по темата с развитието на децата и в периода в които се учат и климатизират/най-общо казано/тези които се справят по-бързо от други ,не са бързо развиващи се ,а другите да речем бавно...Не се тревожи или както казва нашата педиатърка ..не се вторачвай в детето ..всяко нещо с времето си..Твоето бебче може пък да прави нещо за в бъдеще по-добре от други дечица.

# 24
  • Мнения: 999
И моята бебка и е трудно дълго време да си държи главата изправена. Като се обърне и си застане по корем си я държи 2-3мин. и после забива главата. И като я гушна и е права все гледа на долу, но си мисля че го прави защото каката все търчи на ляво и дясно и тя все я търси.

# 25
  • Мнения: 179
Веднага след раждането,когато ми я сложиха на гърдите,тя си вдигна главата и започна да ме разглежда  Laughing ,но както казват другите мами,свяко дете си е индивидуално  Peace

# 26
  • Мнения: 45
При нас е същото положение. Сложа ли я по корем вдига си главата за секунди, после я забива и започва да плаче. За да не плаче аз лягам на леглото, слагам я по корем в/у мен и тя започва да си вдига главата за да ме види и не плаче. Ако искаш пробвай така вместо да ти реве детето  Grinning

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Мойто още на месец можеше да си повдига главата като е по корем, но аз започнах да го слагам по корем много от рано.
Peace

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дъщеря ми започна да си държи главата на 3-4 месеца,а синът ми от 2-я месец  Peace

# 29
  • Мнения: 3 929
Някъде в началото на 2-я месец, но не смятам, че има общоприето правило, кога точно бебетата трябва да си вдигат главите. В началото е нормално да ги задържат само за няколко секунди, постепенно се увеличава времетраенето.

Общи условия

Активация на акаунт