ха,ха правоговор, правопис

  • 15 859
  • 183
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 436
Моето име няма аналог в английския, така че поне нямат собствено мнение как да се произнася  Mr. Green. Моминската фамилия си я смених с кеф, защото се изприщвах от Ейнджълоува. А мъжът ми каквото и да обяснява, си е Тиъдър и това е  Tired.

# 16
  • Мнения: 2 379
Джинка с Тонка? Joy

се изприщвах от Ейнджълоува.
hahaha

Моята фамилия е странна дори и за България, а в Италия по учрежденията най-често ми казват: "Абе, я си напиши името сама!" Mr. Green

Много ме кефи и как се произнася името на сръбския футболист Деян Станкович --- Дежан Laughing (от Dejan).

# 17
  • Мнения: 2 786
И аз понякога имам забавни случки с моето име, просто защото комбинацията има комбинации от букви, които тук се четат различно, отколкото в България.
И не могат да го прочетат правилно  Joy
Но хората са възпитани и питат как се чете Simple Smile

# 18
  • Мнения: 251
 Много забавна тема.
 Аз се казвам Таня - няма проблем с моето име.
 Мъжът ми е Иван - винаги му викат Айвън (е, има доста хора, който му научиха името правилно)
 Синът ни е Гено - викат му Джино, ако четат името, но иначе като им кажем името се стараят да го произнесат правилно. Дори дечицата от махалата научиха, че на галено му казваме Генчо и правят забележка на майките си, че името му не било Гено, а Генчо  Laughing
 Скоро чакаме второто бебе - ще се казва Петър - там засега не знам как ще му викат. Ама на мен Питър примерно не ми харесва.
 Фамилията ни е Генови - редовно ни казват Джинови.
 Обаче аз не се засягам за имената - все пак трудно е.

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Преди години се бях прекръстила с английският еквивалент на името ми. Затова някои стари познати все още го ползват. Но след като започнах да уча се заинатих и реших да започна с истинското ми. Редовно ме правят "Йохана", ама аз ги поправям и след това свикват. Забелязала съм че учениците ми от раз успяват да ми кажат фамилията ( а в България винаги са я бъркали с ударението).

Между впрочем, и на мен са ми страшно трудни холандските имена. Да не говорим, че тук няма мъжки и женски имена (за някои имена ) и никога не знаеш със сигурност. Например "Анна или Мария"може и да е момче. 

# 20
  • Мнения: 3 804
хаха
 
няма да ви казвам какви комбинации на Деси срещам... като го спелувам да го напишат правилно, се започва с произношението  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
а свекито акто и казах,че не искам да се интерпретира и започна да ми вика Дейс Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Звезди4ка-спести ми писането,докато у4ех тук само един преподавател ни нау4и цялото име,ина4е след вси4ките вариации се спряха на дейзи,а родата  ми казва деси,но когато трябва да си пиша името в документи прилежно си го изписвам сама и давам лист4ето Laughing

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тук съм чувала името Деси ( кучето на мои приятели се казваше така), както и едно детенце от началното училище. Очудва ме, че не могат да го кажат....

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 13:37 от Kalinka

# 22
  • Мнения: 3 932
Ето една поименна издънка от днес:

Падна се телефонен ден и се обаждам аз и естествено се налага да си спелувам името ИВЕЛИНА, като започвам "И" като Испания, да де ама на френски Испания запоочва с Е (преди това бях говорила на български, та..), продългавам коригирайки се-"В" като  newsm78 и...  newsm78 newsm78 newsm78, тук запецвам леко, а после изтърсвам ВИАГРА  Embarassed, баси как довърших спела даже и не си спомням, резИИИИл, ходи им обяснявай петък, не петък  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 7 914
Тук сум чувала името Деси ( кучето на мои приятели се казваше така), както и едно детенце от началното училище. Очудва ме, че не могат да го кажат....
#Crazy стига де... кучешко ли име имам Joy аз пък не съм си чувала името освен ако нямаш предвид Дейс(з)и Thinking

# 24
  • Мнения: 2 386
Мен американците любезно ме сочат с пръст. Иначе от устата им излизат нечленоразделни звуци като Льоийдмайлъ с ударение на всяка сричка. На мъжът ми името е още по-дълго и трудно. Mr. Green Фамилията ни на сленг пък означава дърдорко, бъбривко, вресливко и.. винаги се забавляват с нас.  hahaha

# 25
  • USA
  • Мнения: 559
  Party
На мен първото ми име е еднакво на всички езици, но второто бая американци са се изприщвали да произнесат. По този повод в работата се подвизавам само с първо име (като Мадона Wink), въпреки че винаги се представям и с второто си име. Аз пък услужливо не го смених като се омъжих  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 786
Налице е и обратното!
Има някои норвежки имена, които са почти непроизносими за мен  Joy

# 27
  • Мнения: 2 379
в работата се подвизавам само с първо име (като Мадона Wink)
Вероника? Grinning

# 28
  • Мнения: 3 461
Името на мама, Неда, редовно го произнасят Нада, тук имат такова арабско, а Ния, индийците я наричат Ниха.
 В този дух, разговарят Ния и Дилън, последният разбира български, но не говори добре. Дочувам следното, сестра му го пита: "ти в ред ли си?", а той й отговаря на английски:" не съм Фред, аз съм Дилън". Joy

# 29
  • Мнения: 780
С моето име не съм имала проблем, само във Франция понякога каzаха Татаня  ooooh!

Но кажете ми, англоговоряЩите как проиzнасят Милена? Майлина?  Shocked

На мен като ми кажат Майлина се радвам  Wink По-често ме прекръстват на Малинда или Мелинда. Оказа се, че най им е лесно да прочетат и кажат Милийна. Вече съм вдигнала ръце и реагирам на всичко, което що-годе е близко до истината  Simple Smile А като ме питат как се казвам се чудя с кое от всичките имена да се представя.  Tired  И съпругът ми и децата ми не могат да ми кажат името правилно без акцент.

Общи условия

Активация на акаунт