Февруарските дечица крачат във редица!

  • 9 446
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Радостче ти питаш, пък аз първо го дадох, че тогава попитах  Mr. Green
Препоръча ми го близка, която лекува децата си само с хомеопатия...та надявам се че не е страшно след като не ми го е предписал доктор newsm78

# 271
  • Мнения: 2 922
  мога ли да давам коризалия за хрема  newsm78

Moже  Peace

# 272
  • София
  • Мнения: 974
Боже антибиотика така натюр ли го давате...че то е гадно бе  Sad Аз го давам с малко мляко иначе след първия прием не си отваря устата. И в болницата си исках кисело мляко за антибиотика, нищо не ми казаха, че не може...та така си продължих. Петя е пила Панцеф, за пневмония...ужасно силен антибиотик е. Учудвам се, че е изписан за ангина newsm78. А някакви витамини не давате ли, паралелно с антибиотика newsm78

Каква е тази коризалия newsm78 Хомеопатично ли е? От къде да го намеря, по аптеките има ли го?..питам, защото Петя от няколко дни се прокашля след сън, мисля че е от секрети в гърлото, но ми се ще да й дам нещо, че от хрема при нея всичко се усложнява Sad

Кисело мляко с печен банан+ малко натрошени бисквитки е една малка вкусотия, но пък има запичащ ефект


Сори за накъсаният пост Embarassed

# 273
  • Варна
  • Мнения: 841
Нормофлор давах за коликите, имаше невероятен ефект, но това вече съм го споделяла,страничен ефект има обаче, спича яко, поне при нас така беше, че един месец бяхме на Дуфалак. Смятам да опитам с Лактофлор, пак е с млечнокисели бактерии, педиатърката каза, че е ок
Колкото до киселото мляко, преди време го пиехме през нощта, сега не иска и да  близне, не яде нищо сладко, повдига и се, да не говорим за мляко с гриз, мляко с ориз, кус кус, сладки кремове,  било те плодови или нишестени, банан  Naughty, нищо.. ooooh!, осцилококциума повръща заедно с всичко налично в стомаха. Толкова мнителна е станала, че по някога ме гледа из под вежди лошо  Crossing Arms

Хомеожена е супер, давам го перз час по таблетка стрита на прах с няколко капки вода

....Петя е пила Панцеф, за пневмония...ужасно силен антибиотик е. Учудвам се, че е изписан за ангина newsm78. А някакви витамини не давате ли, паралелно с антибиотика newsm78.....

Силен е да, ама си мисля че 41* температура  е добра причина да го давам, време за много мислене нямах

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 09:51 от Милена*

# 274
  • София
  • Мнения: 974
Уфф милото зайче Sad много й се е насъбрало
Киселото мляко щом въобще не го яде...пробвай да й го даваш като добавка...по чаена лъжичка към нещо. Например 1/2 печен банан+ 1 чаена лъжички кис. мляко. ..Аз нищо не подслаждам, ръгам плод или бисквити за по-добър вкус

Силен е да, ама си мисля че 41* температура  е добра причина да го давам, време за много мислене нямах

Ужас Shocked ...Петя е стигала до 39,8 ..и аз бях почти в истерия докато я сваля с компреси, после 1/2 час лекувах собствените си нерви. Иначе антибиотика е добър, на твое място и аз щях да го дам

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 10:14 от Anim

# 275
  • Мнения: 1 516
  мога ли да давам коризалия за хрема  newsm78

Moже  Peace

А как - през час по таблетка ли? Или по-малко, по-нарядко ?

# 276
  • Мнения: X
Олелеее, а аз чакам за седмица да му се нормализира апетита на моя слънчовец. Вече една седмица, а той не иска пюре, вчера давах домашна леща-ТЦ. Чак вечерта склони за малко пюре и малко кис. мляко с б-ти. На вс. отгоре се подриска пак 3 пъти, а уж се бяхме преборили... Thinking Днес вече не знам какво ще му предложа да яде  newsm78 на обяд...пюрета не иска, манджа не иска...
Днес дано да става за разходки!

# 277
  • Мнения: 1 516
Днес вече не знам какво ще му предложа да яде  newsm78 на обяд...пюрета не иска, манджа не иска...
Днес дано да става за разходки![/color]

Варено картофче със сиренце и да ръфа сухар

# 278
  • Мнения: X
Ами то да беше само да го измисля, ама той като не го ще...Картоф май не харесва, сирене и хляб не отказва, ама може ли дни наред само на това и то понякакви трохи...Така ми е отслабнал  Cry

# 279
  • София
  • Мнения: 974
Печен банан или печена ябълка +бисквити; манджа със сварен ориз; попара /без масло и захар/с шипков чай
Лещата и киселото мляко не са подходящи
И задръж на диетата поне няколко дни след като се нормализира изхождането...ще прояде Hug

Ааа сега се сетих..Петя с пневмонията беше и с разтройство, и отказваше да яде всичко освен солети...та прояде с пюренцата на Хип за лека нощ...сега в болницата, пак само тях ядеше. Но ако решиш да даваш, първо оправи разтройството Peace

# 280
  • Мнения: 958
Аз се връщам от Драганов, да Ви споделя какво ни каза. Беше малко рязък, но май си го заслужаваме.
цитат: " не са луди децата дето не ходят, луди са майките и бабите дето искат децата им да проходят преди една годинка, много се радвам, че вашето се е опънало"  Tired  За това, че измята леко крачето, не било проблем, получавало се често при непроходили деца, а също когато много се ползва проходилка.
Каза, че Никол няма никакви проблеми и е с идеално прави крака.
Стойката и, била чудесна, стъпалата са насочени леко навън както трябва. От нас зависело да се запази така. Да не позволявам да спи по корем със събрани колена отдолу, защото така се изкривявали краката навътре. За целта се слагала възглавница, толкова дебела, колкото е разстоянието от рамото до главата. И с упоритост, всяка вечер слагане на възглавница докато свикне. За ходенето каза, да не се притесняваме, хубаво било да си проходи сама, без да я държим за ръчички, защото така свиквала, че има упора и после щяла да пада много. Да не обуваме никакви обувки, с изкл на буйки, докато не проходи стабилно. И ако имаме двор да я пускаме боса.
И понеже мойто диване, пищя и сочи кво ли не, той се ядоса че не можел да се изкаже, събра и всички играчки, и и ги връчи да играела и да не се обаждала.  Да ама тя реши, че той иска да си играе с нея, и почна една по една да му ги подава и да му говори нещо, та той се отчая от нас и като си каза приказката излезе от кабинета скорострелно Simple Smile Каза да идем детето като стане на 4 години, за да види как му се оформя свода.

# 281
  • Мнения: X
Джоя, прав е човека, на нас ни изнесе подобна лекция преди година. Но аз не съм и имала амбиции за прохождането на Мартин. Радвам се, че всичко е ОК.
Марти се беше оправил от р-вото, няколко дни си беше ОК, а вчера пак се подриска. Иначе е ОК сега, от снощи не е акал, ама се чудя дали няма да ни изненада след няколко дни пак. Аним, а тези пюрета за Лека Нощ, не са ли каши? Аз ще му направя каша днес за вечеря да го видя дали ще иска. Струва ми се, че зеленчуковите и месните неща ми отказва категорично  Thinking Благодаря за съветите!

# 282
  • София
  • Мнения: 974
Не си спомням какво пишеше точно на пюрето..май наистина каша Grinning за мен си е кремче обаче hahaha За тези в тъмните бурканчета говоря

# 283
  • Мнения: 687
Да се поФаля, че почнах да взимам кухня от Ози. Хапна си я Миа добре - на обяд половината  супичка и цялата порция основно, следобеда си изяде цялото мляко с грис (не я е срам - нищо да не остави за мама  Mr. Green). Сетих се, че преди време ЕмиР и Хрисито обсъждаха каймата в Ози,  дали е телешка или има и свинско, та вчера ги питах Ози и ми обясниха, че каймата в диетичното меню е 100% свинско месо, а в стандартното меню - смес свинско и телешко.
Сиер, хомеожена на Миа й го бяха изписали още миналото лято (т.е. на ок. 6-месечна възраст). Беше ни изписала 5 пъти на ден, но май по половин хапченце, стрито и разтворено във водичка. Но аз бях малко скептична и не бях много стриктна в даването,  Blush та не мога да дам отзиви. Преди това като бременна бях го пробвала, но пак не ми подейства особено.
Бързо оздравяване на болничките дечица и както казва Сиерчето - В НОВАТА ТЕМА никви такива! Само хубави неща ще пишем вече!  Grinning

# 284
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
joya радвам се,че всичко е О.К  Peace Ще проходи когато и дойде времето  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт