тютюнопушенето

  • 3 306
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
Пуша редовно и немога да ги откажа.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 320
Много обичам да пуша!  Embarassed Когато бях бремена не пушех, обичах да запала цигарата  и да я остава в пепелника да ми дими... Луда! В момента в който родих, първата ми мисъл след като разбрах, че малкия е добре и всичко е ок, беше за цигарка и кафенце. Като съм болна не пуша по 5-10 дни и все си викам, оправа ли се повече няма да ги запала.. И така всеки път. Още съм пушач!

# 17
  • Мнения: 135
за решаването на този въпрос трябва да се знаят причините. чрез никотина се въздейства на нервната система, за някои самото действие може да се свързва с успокояване, но според мен вредата е много съществена, още повече че има други методи за сваляне на  стреса - релаксация, билкови добавки, аромотерапия, положително самовнушение и др.
според мен едно добро начало може да е поне да се намалява бройката постепенно, като същевременно се прилага комплексна компенсираща терапия, включително за детоксикация.. има хора които от раз са спрели, но може би това не при всички би се получило.

# 18
  • Мнения: 1 058
Спрях ги когато забременях. После се роди едно ужасно ревливо бебе и нямах време да пуша. Вече минаха 4г. , но определено ми се пуши. Едвам удържам фронта.

# 19
  • Мнения: 610
Спрях цигарите веднага като разбрах,че съм бремена.Много лошо ми беше в началото,а и много повръщах.След като родих исках много да кърмя и така до 8мият мес.След това устоях още 2мес. и когато малата стана на 10мес.вече отново пропуших.Много силна воля трябва,но уви на мен много ми се пушеше. Embarassed

# 20
  • Мнения: 577
 smile3546   И аз съм от отбора на пушачите. Искам да ги спра но всичките ми опити са провал.Когато бях бременна от раз ги отказах. Започнах ги отново уж само една с кафенцето.     Blush  Сега,когато съм болна отново не ми се иска да пуша.Но след това си наваксвам.  33uu  Ще следя темата,ако някой може да даде съвети или уроци за по-силна воля,ще съм благодарна. newsm73

# 21
  • Мнения: 4 111
С мъжа ми сме от редовните пушачи и не се гордеем с това. Явно нямаме желание да ги спрем, защото мисля, че който пожелае може да ги спре. Глупави самоубийци сме.

# 22
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 874
Аз отказах цигарите преди повече от 2 год.и половина.Когато видях двете чертички на теста за бременност Heart Eyes..Чувствам се страхотно Party..ако това ще ти помогне:
1...Вредни са за здравето. Sick
2...Кожата на лицето се сбабичосва ,пожълтява и въобще става ужасно суха,нехидратирана,ако ще ползвай кремове и от 300 лв(до към 30 год.ок  Crazyпушиш,не пушиш си свежар..,ама по нататък е важно да си запазиш блясъка на лицето Wink)
3...Бърка здраво в джоба...,направи си сметка,колко неща допълнително би си купила месечно за себе си,било козметика,дрехи..или посещаване на салони за красота ако щеш Peace



Ооо, това го знаем и още знаем за вредата!Ама след 20 години пушене- ума не ми го побира как да ги откажа! Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 83
Спрях цигарите началото на 2005г, когато забременях и смятам повече да не пропушвам.

# 24
  • Мнения: 171
С мъж ми пушехме поне по кутия на ден(всеки един от нас). Преди 2 години и нещо
решихме КРАЙ! И ги спряхме. Никой не вярваше, че е възможно.ОБАЧЕ...моето мнение е, че
трябва да е узряло решението вътре в теб, за да има успех, трябва да си го поискал наистина.
Иначе няма да успееш. Успех на всички, които решат да се преборят.

# 25
  • Мнения: 46 516
Трябва ти мотив, намериш ли го, ще е лесно.
За себе си още не съм го намерила, но и не го търся  Grinning

# 26
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Трябва ти мотив, намериш ли го, ще е лесно.
За себе си още не съм го намерила, но и не го търся  Grinning

Подписвам се под това! Аз лично никога не съм пушила, но познавам пушачи, отказали се... с мотив!

На мен лично цигарите активно ми пречат - сълзят ми очите, замъгляват ми се лещите, носът ми започва да се запушва и... абе ужас някакъв като съм в задимено помещение.
Пушачите около мен все ме бедят, че се лигавя, ама аз си знам какво ми е...

# 27
  • Мнения: 243
Отказах ги от раз...преди 12години. Преди това имах няколко неуспешни опита с номера "първо ще ги намаля, бла-бла".Да, ама не както се казва. Или спираш, или си пушиш, средно положение няма. Просто трябва наистина да го поискаш Peace

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Пуша си редовно и не мисля да ги отказвам и ме е яд на всички забрани които въвеждат. А за отказване според мен трябва воля или по-точно инат. Мисля че лесно ще ги откажа ако реша Joy

# 29
  • Мнения: 173
Пуша си редовно и не мисля да ги отказвам и ме е яд на всички забрани които въвеждат. А за отказване според мен трябва воля или по-точно инат.
И аз така. За съжаление пуших и по време на двете си бременности, както и докато кърмех. Sad

Общи условия

Активация на акаунт