Нова киста - мога ли да забременея?

  • 14 660
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • велико търново
  • Мнения: 139
уф написах го с краката си Laughing Извинявайте за словореда Embarassed
Наистина човек полудява с тези глупости

# 16
  • София
  • Мнения: 1 423
В този ред на мисли, да ви попитам вие имате ли болка някаква когато имате киста. и двата пъти когато имах киста, имах ужасни болки, който се разтилаха ту от едната, ту от другата страна на корема. Дори ми изтръпваше единия край, защото тя май притискаше някакъв нерв. Изпитвам ужас от кисти, защото имам една спукана и операция по спешност от нея, а в същото време искам бебе и не мога да пия никакви хапчета.

# 17
  • Мнения: 2 422
Кисти се лекуват с браменност.
А това да се махнат завинаги е невъзможно.
Фенестрацията колкото може да помогне толкова може и да навреди.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 423
Абе всички знеам, че се лекуват с бренност,ама пустата бременост нещо не се появява, а само кисти на нейно място.

# 19
  • велико търново
  • Мнения: 139
Доре и аз имам операция на спукана киста. Ама тя не е била наложителна. Защото със или без операция пак си се появяват след това. И мен много ме болят проклетниците. Все още няма да забременявам и ще пробвам с противоз. А иначе от няколко месеца пия билки: всеки ден невен, бял равнец и коприва. Обаче засега май нямам ефект, пак ми излизат.
А досега са ми са се пукали поне 3-4 кисти. То всъщност тя трябва да се пукне но колкото по-рано толкова по-добре:))

# 20
  • Мнения: 106
Вижте ... има много видове кисти, някой могат да застрашат живота когато се пукат, други всеки месец се образуват, пукат и пак образуват ... разпитайте докторите си какви са вашите и не се паникоьосвайте излишно.
Аз съм оперирана два пъти заради кисти и една съм пукала.
За първата си разбрах, че е вродена ... така съм се била родила. Ужасно.
Другата стана много голяма и не се пукаше и ми направиха лапаро.
За тази, която пукнах разбрах когато това се случи.
Много болеше, но само тогава. Преди това мисля, че не.
Или не ми е направило впечатление.
После имах още една, която изчезна след цикъл.

Просто ... разкош.
Не мисля, че има спасение.
Просто на всеки преглед се моля да няма и това е.

# 21
  • Мнения: 66
Привет на всички! Възможно ли е поради кистата да се получат проблеми с менструацията? На мен принциппо ми идва през 24 дни, но в последно време в първите няколко дни само зацапва, а базалната ми температура е около 37.1? Много ме е страх от изледвания и всякакви подобни интервенции  и някак си ми се ще да го отдам на киста, а не и на някакъв друг, паралелен проблем ...   Sad

# 22
  • Мнения: 4 324
Може да е от кистата, но може и да се дължи на нисък прогестерон.
Изследвай хормоните - поне те лесно се изследват Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 1 423
Изследвай се, кистата никак не е малък проблем! така, че не го отдавай на нея,а си направи изследвания и виж от къде идва проблемът.

# 24
  • Мнения: 66
Ох, хич не ми се ще, ама щом трябва, трябва ..  Cry много ви благодаря за съветите !!

# 25
Според мен е напълно възможно да е от кистата при мен първия път когато ми откриха фуликуларна киста ми закъсня менструацията страшно много ,после ми дойде но не както трябва а доста оскъдно ,след като ми свърши отидох на преглед и се оказа ,че е от кистата а тя беше малка -17мм. но явно е оказала влияние .Изписаха ми Дуфастон и после си ми дойде както трябва и при следващия преглед кистата я нямаше ими дойде както трябва

# 26
А и между другото лекарката ми каза ,че този фоликул се е задържал може би заради нисък прогестерон и точно поради тази причина ми изписа Дуфастона .

Общи условия

Активация на акаунт