Синдром на Даун - тема 4

  • 30 981
  • 402
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 423
   Честит Рожден Ден на  Момчи да е здрав и да радва все така всички около него  hbday bdbaloni hbday

# 346
  • Мнения: 313
Да ни е жив и здрав рожденника Момчи! Нека расте щастливо и послушно дете.

Срещата вчера беше много интересна. Ерин ни даде полезни идеи как да стимулираме послушанието на нашите деца и съответно да "наказваме" лошото поведение. Ще се опитам тази вечер, най-късно утре да систематизирам информацията и да я изпратя. Тъй като ще приложа и снимки, ми си струва по-удачно да изпратя резюмето по е-мейл /мисля че вече имам контактите на повечено от вас/.

Поздрави от нас!  Grinning

Руслана, мола те изпрати ми и твоите контакти + инфо за децата, ще ви включим в списъка на приятелите!

# 347
  • Мнения: 555
Здравейте,  wavey

пише Алекс Simple Smile Нямаме интернет вкъщи, затова мама не е писала скоро.
 baloni Искме да честитим празника на Момчи и Ирикар!  baloni

Честит Рожден ден, Момчи!  newsm59 Пожелаваме ти да растеш здрав, щастлив и много обичан, всеки ден да изненадваш мама с много постижения!

Ирикар, пожелаваме ти много щастливи мигове с твоето сладко момче, много вяра и оптимизъм!

 Tada Весел празник!  Tada

# 348
  • Мнения: 145
Честит рожден Ден и от нас на Момчи и мама Ирика...
Да сте здрави,да сте усмихнати,много успехи ,оптимизъм и блясък в очите...
Весел празик на цялото ви семейство


Варвара,,,изпратих ти инфото по мейла
Хубхав ден на всички

# 349
  • Мнения: 46
Честит рожден ден и от нас на Момчил  newsm59,да е жив и здрав и много късмет в живота

# 350
  • Мнения: 521
Честит Трети рожден ден на Момо!
Да е здраво и щастливо момчето!
Много успехи и много късмет!
Честито, Ирикар!
Целувки!

# 351
  • София
  • Мнения: 981
Честит Рожден Ден на Момчи! bdbaloni
Пожелавам му много здраве,много щастие и много успехи! newsm67 newsm59
Ирикар,честит празник! newsm51

# 352
  • Мнения: 384
Честит рожден ден и от нас на Момчил! newsm59 bdbaloni newsm59
Желая му от сърце много здраве ,щастливо детство и нови постижения с които да радва мама и всички около него! smile3525 newsm51 smile3525
На мама Ирина желая много здраве и успех в живота!Нека усмивката не слиза от лицето и защото тя я заслужава.
Целувки от мен и Хриси! lovekiss lovekiss lovekiss

# 353
  • Мнения: 343
Благодаря за топлите думи на всички! Чувствам се по-силна с толкова приятели!  LaughingНапоследък нямам много възможност да пиша тук, но се надявам скоро да имам компютър в къщи и да наваксам!
Момчи беше много щастлив вчера на партито си (скоро ще приложа снимки), което за мен беше най-голямата награда. А като си помисля, че преди 3 години казваха, че няма да го бъде...Днешния ден е посветен на опознаването на новите подаръци, а те са мнооого  Laughing
Поздрави и добре дошли на guen и Arnaudova Galina ! Ще се радвам да споделят опита със слънчицата си!

# 354
  • Мнения: 2 242
Irikar, честито ти ровденниче и тук! Да сте живи и здрави най-вече. Пожелавам на Момо щастливо детство, много приятели и напредване с лекота. А на теб, повече свободно време за да сте щастливи заедно !  bouquet
varvara, това за послушанието би било много полезно и за нас. Ще съм ти благодарен ако го изпратиш и на мен. Много съжалявам, че нямам как да присъстваме на срещите. А като се стигне до регистрация, ако има начин, включете и нас. Ще участваме с каквото можем.
Поздрави на всички!

# 355
  • Мнения: 1 588
Честит Рожден Ден на Момчил! Да е жив и здрав малкият юнак и да радва много всички близки с постиженията си!

 newsm51  smile3525

Хриси пак е с хрема, явно не сме успели да я доизлекуваме миналия път, само че сега е гарнирана и с кашлица, днес следобед ще отидем при личната лекарка...

Добавих още снимки към албумчето от градината...

# 356
  • Мнения: 521
И Рая е хремава...
изписаха и Умкалор,капки и витаминозен сироп.
Не може ли поне един пълен месец да не ми е болно чудото...Омръзнаха ми тия хреми-не мога да помогна никак...Защо не се тръшна аз болна,а все Рая...

Относно послушанието-и на мен препоръки няма да са ми излишни!Прави ми впечатление,че колкото по расте Рая,толкова по силно изразява несъгласието си и нежеланието с нещо.Понякога се налага да повишавам глас-това не ми харесва,но когато увещанията с добри думи не вършат работа,ставам лоша.Дали има друг начин...Телепатия не владея...Това,че Рая не говори може би допълнително я затруднява и като не може да изрази мнение се ядосва,оттам това несъгласие и отричане.Все повтарям:Кажи това,кажи онова-ама не иска и тово е!Ама да ме имитира може ,и безброй маймунджълъци да прави- може!И характер да показва- може!А да говори поне малко-не иска...
Пак философствам.Малко ирония не вреди.

Лек ви ден!
Оздравявайте малки буболечета!

# 357
  • Мнения: 2 242
Това,че Рая не говори може би допълнително я затруднява и като не може да изрази мнение се ядосва,оттам това несъгласие и отричане.Все повтарям:Кажи това,кажи онова-ама не иска и тово е!Ама да ме имитира може ,и безброй маймунджълъци да прави- може!И характер да показва- може!А да говори поне малко-не иска...
Мисля, че наблюдаваме същото и при Владко. Когато иска нещо и ние не можем да го разберем илииска нещо, което не трябва става нетърпим. Повтаряме, повтаряме... не ще и не ще да каже.
Логопедката понякога си личи как се ядосва Wink Как прави вълкът - ясно и хубаво "АУУУУ", Как прави кучето - "БА"! И нито звук повече... Та такива ми ти работи и при нас. Явно са си лика-прилика със снахата  Heart Eyes

# 358
  • Мнения: 2 232
И Ангел от Четв.- Петък е болен, първо вдигна Т , хремата вече не я броя, после и кашлица, вече е по-добре , но още покашля и не ходим на градина.Май на вирус ми прилича от градината щом и Рая и Хриси също са се разболяли....
Скорошно оздравяване на всички желая.

п.с. Днес нямах много време да пиша, та сега да се похваля с още няколко нови неща при нас.И аз от известно време правя опити с памперса, поне с голямата нужда да свикне да не я свършва в гащите.И ето днес, човека си каза, отиде в банята и почна да тупа по тоалетната  ръмежейки, веднага разбрах какво следва и го сложих на детската седалка.Мисля, че с по-голяма упоритост и последователност от моя страна може да имаме успех това лято в тази насока.А и -пиш, от време на време казва, но в повечето случаи го повтаря след мен.
 И другото което си ,,казва "вече е -пия(когато иска да пие вода), но някакси по-дрезгаво го докарва.Ние редовно му казваме , колко много го обичаме и от скоро и той започна  да ни казва или - оби, или бичам, направо никога не съм си представяла , че ще чуя тази дума от него. HugМного се радвам на тези малки неща.
За съжаление с яденето пак сме на -въпреки, хич не обича да яде освен кисело мляко(само него никога не отказва) и нямаме голям напредък със самостоятелното хранене.

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 21:58 от Deja Vu

# 359
  • Мнения: 50
Здравейте,
аз пак с малко закъснение но пожелавам на Момчи ЧРД и да е все така неустоим и все по непослушен малак сладур  Hug  А на мама да има много спокойствие и да му се радва на магариите.  bouquet
Много съжалявам за хремавите малчугани и им изпращам от позитивните ни вълни (с цел скорошно оздравяване)
Целувки за всички малчовци  Kissing Heart lovekiss Kissing Heart

Gal&Ema

Общи условия

Активация на акаунт