Кога за първи път на зъболекар .... ?

  • 3 216
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 686
На 2 години

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
според моя зъболекар - след 2 годишна възраст.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Още не съм го водила-досега е нямал проблем,но другия месец мисля да го заведа профилактично  Peace Дано се държи добре  Hug Praynig

# 18
  • Мнения: 541
На 1 и половина беше когато отидохме за първи път. Едно от предните зъбчета му се беше отчупило връхчето, че доста се бях притеснила. Той тогава и не даде да го прегледат както трябва, но доктора видя и каза, че няма проблеми ако не му пречи, не го дращи или му прави афти - нищо от това няма при Мони.
След това ходихме на няколко седмици веднъж за да свикни с кабинета, лекаря, техниката и т.н. за да може да го преглед доктора както трябва. Така, че може да се каже , че на 2,2 г. редовно ходим на профилактични прегледи и смятам така и да продължава и Симеон да не страхува от зъболекарския стол.

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 21:51 от Denni

# 19
  • София
  • Мнения: 721
Понеже моята зъболекарка е и детски стоматолог съм запозната  Wink Каза, че се ходи след като навърши детето 2 годинки. Първо се ходи само да се запознае с лекаря, да поседи на стола...за да свикне един вид с обстановката (а не още първия път да му се прави нещо на зъбките).

# 20
  • Мнения: 1 317
Заведох дъщеря си за първи път преди 2 седмици. Тя има 8 зъбчета и забелязах, че  горните два предни са кафяви точно до венеца. Оказа се оцветяване на млечните зъби, което не се предава на постоянните.
Зъболекарката каза, че има лечение, но е твърде малка.  Водих я при д-р Карчева, кабинета й се намира в блок Сан Стефано, точно до пазарчето до Вимес. Много добре работи, мисля, че е и детски зъболекар  Peace

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 20:01 от eleonor@

# 21
  • София
  • Мнения: 5 757
Още не съм го водила.  Blush

# 22
  • Мнения: 502
Моето впечатление е,че зъболекарите,или поне повечето от тях,не искат да работят с деца.Дъщеря ми на две години и половина вече имаше кариес.Трябваше да отидем при няколко доктора,които под един или друг предтекст ни отказваха да я лекуват.Детето е малко и се страхува,сяда на стола и всеки момент ще ревне.А когато се стигне до почистване с машинка,малката направо скача от стола-зъболекарите учтиво ни казват,че не могат да работят така...Най-после,след като сменихме пет кабинета,намерихме нашата си докторка.Благодарна съм и от цялото си сърце,че излекува зъбките на дъщеря ми,и все още ни помага,ходим всеки месец на профилактични прегледи.За децата прегледа и лечението при стоматолог са истинско мъчение и голям стрес,поне при нас беше така.

Общи условия

Активация на акаунт