За ягодите в плодовите пюрета?

  • 2 473
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз бих изчакала.Все пак не сме на състезание.

# 16
  • София
  • Мнения: 574
Давам само каша от ягоди на ХИПП ,а за пресни има време.

# 17
  • Мнения: 1 089
Давала съм след 9-10 месечна възраст едно-две такива плодови пюрета (от вид)- нямаше проблеми, но все пак не ги давам често... както се каза и по-рано - не сме на състезание и няма кой знае каква нужда да се бърза, разнообразие се постига и с по-малко плодове.
Аз лично се чудя на майките, които не се интресуват от източниците на информация, а само от чуждия майчин опит, защото това че гледаш едно или повече деца, не те прави експерт по въпроси, които са спорни дори между различни педиатрични школи (все едно да си експерт по заразните болести, защото всяка година трупаш опит с грипа във фамилията си и си прочел някоя статия)

# 18
  • Мнения: 140
Много благодаря за отговорите момичета, ще го запазя за по-късен етап това пюренце Laughing

# 19
  • Мнения: 514
ЯГОДИТЕ СА СИЛЕН АЛЕРГЕН!ЗАТОВА МИСЛЯ ДА ГИ ВЪВЕДА ПО КЪСНО!НО ТОВА СИ Е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ! Peace

# 20
  • Мнения: 1 586
Не посмях да му дам преди годинката,въпреки,че на етикетите е указано след 6 месец,примерно.

# 21
  • Мнения: 493
Аз давам всякакви такива пюрета от 6-тия месец.Праскови,малини,ягоди много ги обича,особено има едно на бебивита-ягоди,малини и йогурт умира за него.Портокал и аз се чудя дали да не и дам вече.Тия ябълки,наторените с какво са по-добри от портокалите?

# 22
  • Мнения: 1 089
Ето едно компетентно мнение на Косе Босе за цитрусовите - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276553.msg6903524#msg6903524
 за наторените ябълки незнам какво имаш предвид, аз например давам Био-продукти или домашни, неторени и непръскани плодове

# 23
  • Мнения: 9 973
дадох на 6м. навършени

# 24
  • Мнения: 1 062
Не бих дала преди годинка. То и на месните пюрета пише след 4-ти месец, но почти никой не дава толкова рано. Възрастта определена на опаковката е много ориентировъчна, а не точна. Обикновено изчаквам доста повече от това което пиша на бурканчето.

# 25
  • Мнения: 27 524
Днес обиколих аптеките в търсене на нещо и видях, че навсякъде се предлага плодово пюре от малини за 4-месечни бебета. 4 ми е рано, да, но да чакам за пюре над годинката също е прекалено  Wink

То и на месните пюрета пише след 4-ти месец, но почти никой не дава толкова рано.

Принципно няма месно пюре преди 6-ти месец, освен в някои недоразумения.  Crazy Тук намерих пилешко и говеждо на Плазмон за на 3 месеца  ooooh!

# 26
  • Мнения: 1 062
Принципно НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА ИМА, но всъщност има  Wink , затова дадох примера с тях. Може би до годинка за готовите пюрета е малко прекалено, но си мисля, че няма да загуби кой знае какво детето ако го лиша от това още 2-3 месеца. И друго си мисля също, че дори и преминали топлинна обработка все пак тези власинки остават, но не се виждат, защото е пасиран плода. Правя сравнение с компот от праскови или кайсии примерно. Ние си приготвяме в къщи. Е, ако сме сложили плода необелен, дори и след сваряване, когато ядеш от него се усеща мъхестата повърхност. А в компота от ягоди тези мънички бодлички плуват в сока. Та за това  аз не бих дала. Но, само споделям мнение  Peace

# 27
# 28
  • Мнения: 801
Не ягодите, а семките са алергенни причинители.
Нито една западна фирма няма да рискува милиарди загуби от обезценяването на акциите й,милиони за обезщетения и руиниращ съдебен процес. Да пусне продукт негоден за обозначената възраст или причиващ вреда на дори и едно бебе е смърт за всяка фирма, независимо колко е голяма и властна.
Ползвам пластмасовите 4х 150 мл ягоди и малини на Нестле, от навършването на 6-я месец. Ягодов компот му дадох на 14 месеца, сега вече на 20 месеца мелим и новите ягоди. Не съм чувала за проблеми от ягодово пюре без семки, а го има от години.

# 29
  • Мнения: 140
Много благодаря.Мисля да му дам да пробва.Все пак вече сме по-големи

Общи условия

Активация на акаунт