Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 2

  • 44 335
  • 330
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 434
Здравей Пепи   , пристъп  детето може да  получи по всяко  време на  денонощието .Като вечерта обикновено е най -тежка и трудна .
Ако  се приемат кортикостероиди     пристъпите спират . Хубаво е  да имате   небулайзер  за инхалация  това е машинката която  ни спасява  при пристъп, ако я няма и изтървете положението  обикновено се  стига   до  урбазон което  никак не е   желателно ..Каквото  те интересува питай  Laughing  bouquet

# 16
  • Мнения: 5 682
Може би не съм се изразила правилно. Детето няма астма, а дядо му. Детето има суха кашлица, която през нощта ако се случи прилича на пристъп. Въпроса ми беше дали може кашлицата на дядо му да се предаде на детето /а то това важи да се предаде и на всички нас де/.
Сега като си ми отговорила и друго тогава мога да попитам. Тези кортикостероиди може ли да се приемат и без детето да има астма  newsm78 за овладяване на непрекъснатата кашлица.

# 17
  • Мнения: 1 434
Ако кашлицата е системна   всеки ден се появява по горе долу едно и също време   ти препоръчвам да се срещнете с алерголог пулмолог , той   ще прецени.Да астмата  в    над 50  процента е наследствена .Моя мъж не е астматик аз също не съм    но баба ми е била   астматичка  моето дете е с астма. Тъй  като съм учила и   Генетика   Астмата   основно се предава  по наследство .
Напаравете консултация  най добре .Другото което  е  пристъпите  са различни  има тежки пристъпи  които   минават    със  много бройни   инхалации  на ден    за няколко дена,има  леки   в   които       се появява  кашлица (задух )детето кашля известно време   без да спре   и след известно време  отминава.При  тежък  пристъп се чува   това  "свиркане "на  гърдите    при дишане   обикновено  тогава кашлицата е със  обструкция     Hug  bouquet

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 11:20 от Bluevelvet

# 18
  • Мнения: 5 682
Мерси!   bouquetКашлицата е отскоро и общо взето е постоянна. При него е като все едно го дразни гърлото и той го прокашля. Не получава задух. Както и да е, ще го заведа на доки да видим какво ще каже.
Тъй като с тебе пишем и в темата за хиперактивността ми се ще да те питам как се приучихте с инхалаторите? Преди време, когато още не бях забелязала, че нещо не му е наред на детето /в смисъл, че все още си казвах, че "Има време да проговори"/, имаше такъв период пак на кашляне. Тогава, понеже както писах баща ми е астматик личния лекар на детето директно отсече, че става въпрос за наследственост и ни прати при .......,абе забравих как се казват д-рите, които се занимават с тези болести  Embarassed. Съответно веднага ни картотекираха и му изписаха инхалатори-това дозаторче дето е и някакъв инхалатор /обемен е, ако можеш да се досетиш кой е  newsm78/. Та аз така и не можах да го накарам детето тогава да "смръкне" от тези инхалатори. Впръсквах в устата му и нещо влизаше ли в гърлото му, не ли няма кой да ти каже. И все пак тогава беше около 2-2.5 години. В последствие се оказа, че детето не е астматик, но погрешно насочени, погрешно ни диагностицираха /с тезата, че щом сме пратени, това ще да е/.

За да не пиша друг пост, тука ще си допълня. Току що са го прегледали и преслушали. Има си суха кашлица вследствие на грипа, който върлува напоследък /поне това чух по телефона/. Не ни пращат при специалисти. Това беше и моето мнение, но все пак исках и да разбера дали е възможно от кашлица на астматик може да се зарази някой с кашлица /не с астма/. Иначе и въпроса ми за инхалациите също ме интересува, нищо че не ми е на дневен ред

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 11:48 от pepi_r

# 19
  • Мнения: 1 434
Ами по известините лекари    са  за Пловдив   доц Бошева  ,За  София  -  др Минчев ,др Гизова ,др Куфарджиева ,др Филчев ,Д-р Т. Мустаков  и др .

За целта  се купува  Бейбихалер   - http://www.astma.hr/graphic/babyhaler.jpg  маската е гумена   броиш до    15   примерно    детето  диша с гумена мека  маска   така поглъща  лекарството, спейсъра  е   за  възрастни които   вече   знаят  какво да правят...  bouquet


Астмата не е заразна ,или я имаш или  я нямаш,по скоро  може да носиш  гени  предразположеност   и     даден   алерген да я отключи   .

Ние правим пристъп   само когато  сме  болни     при настинка  ,грип    от градината  ..при инфекция,разбира се  вече съм спец  и може да се каже   че   овладявам положението  в   начален стадий ,с времето човек се учи  Laughing

Дано да съм полезна  Hug


Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 11:56 от Bluevelvet

# 20
  • Мнения: 5 682
За целта  се купува  Бейбихалер   - http://www.astma.hr/graphic/babyhaler.jpg  маската е гумена   броиш до    15   примерно    детето  диша с гумена мека  маска   така поглъща  лекарството, спейсъра  е   за  възрастни които   вече   знаят  какво да правят...  bouquet
Дано да съм полезна  Hug
Определено си полезна   bouquet. Още на времето си знаех, че нещо не е наред. Директно ни бяха дали това за възрастните  #Cussing out/щото е много голям на 2.5 години/. Това детското  Naughty не съм го виждала, а както виждам е много по-удобно и лесно за употреба от малките деца /а и проблемни де/.

# 21
  • Мнения: 1 434
Разбира се  и на нас  ни  казаха  да купим  спейсър    ,едно  бебе    на годинка как да разбере  как да вдиша  Rolling Eyes  Питах  лекарите    дали има специално  за деца   инхалатор  , като ни препоръчаха Бейбихалер .-60-70лв струва нашя е същия като на картинката .

# 22
  • Мнения: 128
Здравейте, дъщеря ми след три пристъпа в рамките на месец и половина сега е на флексотид и сингулер. Все още  лекарите не са категорични че това е астма.След консултация с двама лекари потвърдиха за тези лекарства, за да не се допускали пристъпи толкова на често. Забелязвам, че през този месец наддаде на тегло .Та въпросът ми е забелязали ли сте флексотида и сингулера да се отразяват така на вашите деца или при нас е просто съвпадение?

# 23
  • Мнения: 263
Моят син флексотид не е приемал и за него не мога да кажа, но сингщлера определено не ни води до качване на тегло!

# 24
  • Мнения: 1 434
Ние приемаме   флексотид и   сунгулер  от тях нямаме покачване на теглото.От кетотифена знам че  се покачва при някои  хора  теглото.

# 25
  • Мнения: 128
Ние приемаме   флексотид и   сунгулер  от тях нямаме покачване на теглото.От кетотифена знам че  се покачва при някои  хора  теглото.
какво е кетотифен?

# 26
  • Мнения: 1 434
Кетотифена  е  сироп  против алергия   ние първо него пихме    ,някои  деца се повлияват   добре и понякога не се  налага да се минава на кортикостероиди(   бекотид,флексотид)-това е по тежката артилерия .Пробвахме  6-7  може и повече месеца на Кетотифен но на нас не  ни подейства   ,други опитват със  Зиртек     пак  сироп противоалергичен .
Най доброто лечение за в момента е  комбинация от  фликсотид  със  сунгулар  започва се с по голяма доза    която в последствие се намаля  ние сега сме само на едно  впръскване  фликсотид  сутрин  и една бонбонка вечер  сунгулар .
Когато    направихме първия пристъп ми казаха  че ако направим още два детето    е със астма  при  3 поредни   по тежки пристъпа    е желателно да се мине на лечение.

# 27
Лично изпробвах метода на дишане по Бутейко и съм много доволна.Ако децата ви страдат от астма, алергия или пък искат да имат добри спортни постижения или да се занимават професионално с пеене, този метод е за тях. Записвания за групите на Г-жа Ковальова на тел. 0878 69 56 56

# 28
  • Мнения: 16
Скъпи дами, съпругът ми се излекува от астма преди 4 години по метода Бутейко. Оттогава сме забравили какво е кашлица, какво е задушаване, какво са лекарства. Той е здрав. Затова си позволявам да пусна съобщение за днешната презентация:

Днес, 11 април, от 17.30 часа във Варна, ул."Ген.Столипин" 58, в зала на Fitvibe wellness center ще бъде проведена презентация на метода Бутейко от Нели Ковальова, която от 20 години работи по него и е квалифициран методист за прилагането му - обучавана е 4 години в Москва.

Методът Бутейко представлява система от дихателни упражнения, но спирам дотук, защото смятам, че един квалифициран методист по системата ще я представи много по-добре, освен това мисля, че в предишната ви тема една от майките също беше споделила, че детето й е добре и е без лекарства, след обучение при Нели Ковальова.
Дихателните упражнения лекуват и хипертония, така че ще са от полза и за майки с високо кръвно.

Ако имате въпроси, пишете ми на лични.
Здравей Пепи   , пристъп  детето може да  получи по всяко  време на  денонощието .Като вечерта обикновено е най -тежка и трудна .
Ако  се приемат кортикостероиди     пристъпите спират . Хубаво е  да имате   небулайзер  за инхалация  това е машинката която  ни спасява  при пристъп, ако я няма и изтървете положението  обикновено се  стига   до  урбазон което  никак не е   желателно ..Каквото  те интересува питай  Laughing  bouquet


# 29
  • Мнения: 128
Кетотифена  е  сироп  против алергия   ние първо него пихме    ,някои  деца се повлияват   добре и понякога не се  налага да се минава на кортикостероиди(   бекотид,флексотид)-това е по тежката артилерия .Пробвахме  6-7  може и повече месеца на Кетотифен но на нас не  ни подейства   ,други опитват със  Зиртек     пак  сироп противоалергичен .
Най доброто лечение за в момента е  комбинация от  фликсотид  със  сунгулар  започва се с по голяма доза    която в последствие се намаля  ние сега сме само на едно  впръскване  фликсотид  сутрин  и една бонбонка вечер  сунгулар .
Когато    направихме първия пристъп ми казаха  че ако направим още два детето    е със астма  при  3 поредни   по тежки пристъпа    е желателно да се мине на лечение.
ами ние пием и зиртек в момента, но май ще го спра на своя глава. А относно флексотида алерголожката ни изписа по две впръсквания сутрин и вечер , но след консултация с пулмолога го намалихме на по едно впръскване сутрин и вечер и прахчето сингулер. Слагаме и капки в носа кузикром 3 пъти дневно . в носа и винаги има засъхнали корички . ние сме точно с 3 пристъпа , но тя винаги ги прави в хода на разболяване.. а не така от нищото. Объркана съм и незнам на кого да вярвам вече... Ще продължа докато мине цъфтежа с тия лекарства , а лятото ще видим...Хем не искам да си тъпча детето, хем не искам след всеки пристъп вентолини и т.н........

Общи условия

Активация на акаунт