Павлова - изкушение с ягоди и сметана

  • 6 534
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 439
А може ли в крема да се постави желатин?

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А може ли в крема да се постави желатин?

прочете ли първият ми пост?
писала съм, че съм сложила Wink

да добавя нещо:
изварата, която ползвам, няма много общо с тази в Бг.
тази, която аз сложих е по-скоро като много добре изцедено кисело мляко, а не е зърнеста.

който иска да добавя извара, да прецени добре какво да сложи в сметаната, че да не стане фал.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 816
Според мен ще стане много добре със заквасена сметана. Peace

# 18
  • Мнения: 592
Ася, хубаво си го обяснила, раzбрах вси4ко  Wink

# 19
  • Мнения: 3 459
Изглежда много вкусно, жалко че не мога да го направя  Sad

# 20
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Мммм, изкушение...

# 21
  • Мнения: 27 524
Ееее, супер изглежда, браво на теб  Hug
При мен има сериозна спънка - яйцата тук никога не стават на твърд сняг  Crossing Arms

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ееее, супер изглежда, браво на теб  Hug
При мен има сериозна спънка - яйцата тук никога не стават на твърд сняг  Crossing Arms

Блонди и аз имам този проблем ooooh!

сега установих, че тези кокошки дето си живеят свободно, т.е. не са в кафез или скупчени в хале, ами си щъкат навън, та техните яйца правят сняг.

понеже редовно ми се случва да разбия белтъка и отдолу да е течно, то използвах трик - сложих лимонов сок.
плюс това снега после се втечнява от жълтъците.
ако ти се стори много течно, добави нишесте.
снегът е важен, за да остане блатът пухкав, защото няма набухвател. Peace
самото тесто не стои като твърд сняг после, ами си е течно Sunglasses

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен за нашенските условия в крема трябва да се сложи не извара, а натурално крема сирене, ама от вносните - Филаделфия безсолно или най-добре Буко. Това е същият крем като за Уайт сенсейшън, дори и тук е с ягоди - мнооого се връзват като вкус Crazy

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Според мен за нашенските условия в крема трябва да се сложи не извара, а натурално крема сирене, ама от вносните - Филаделфия безсолно или най-добре Буко. Това е същият крем като за Уайт сенсейшън, дори и тук е с ягоди - мнооого се връзват като вкус Crazy

кремът си е мое фантазе Peace
иначе се слага само сметана, но аз го исках по-плътен, затова сложих извара.
Букото и Филаделфията са мазни Naughty, моята извара е по-скоро като крема сирене Simple Smile

а Павлова може да се прави и с други плодове, просто ягоди ми попаднаха Flutter
съчетанието между силнокакаовите блатове със сметанаи плодове е разкошна просто Peace

# 25
  • Мнения: 98
Много е ефектна тортата!Задължително ще пробвам! Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
кремът си е мое фантазе Peace
Не съм имала предвид, че си го откраднала отнякъде, извинявай, ако съм те засегнала Simple Smile Просто предложих вариант...

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Не съм имала предвид, че си го откраднала отнякъде, извинявай, ако съм те засегнала Simple Smile Просто предложих вариант...
хехехе не съм се засегнала  Wink

просто обясних, че Павлова по принцип е ефирна торта, нали за балерина е правена.
затова балтовете са тънки и въздушни, кремът също е лек.

а Филаделфия и Буко са мазни сирена, май имат и желатин вътре Peace
ама все пак може да се експериментира...

аз как сложих моята извара?  Wink

# 28
  • Мнения: 468
Страхотна торта! И аз не съм много добра със сладкишите, но имам рецепта за кекс, които винаги се получава.
Само че ягодите в момента тук са безумни, и като цена, и като вкус (гумени някакви), ще трябва да се почака.  Sad
Аз купувах няколко пъти гръцки ягоди тази година. Много са вкусни и изглеждат добре като тези на снимката.

# 29
  • Мнения: 592
И аz имах проблем с раzбиването на белтъците  Crossing Arms , докато не ми каzаха да ги раzбивам във висок и охладен съд, а zахарта ако има такава се довавя накрая и на тънка струя.

Да те питам Ася, нама ли никакво браШно в блата?

Общи условия

Активация на акаунт