За яслата

  • 3 344
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 897
Учудва ме това, което споделяш, Бо.
Аз също не мога да повярвам, че някой би успял да държи 25 деца целодневно мирни и седнали на столчетата им.
По принцип преди обяд децата би трябвало да имат тематични занимания, съобразени с възрастта им, а след следобедния сън-свободни игри.
Моят син е много буен и неспокоен, у дома не се спира и за миг. Въпреки това отскоро се включва в игрите на останалите деца в яслата, сестрите в групата със задоволство ни съобщиха за това. До преди това сутрин още с влизането си сядаше на някое столче, а вечер като отивахме да го прибираме го намирахме пак седнал мирно икротко да наблюдава игрите на другите деца.Този период продължи около 6 месеца.
Та мислех си дали пък не е възможно ако детето ти ходи на ясла сравнително отскоро да не е успяло още да отпусне съвсем душицата си.

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 21:47 от Ulia

# 16
  • Мнения: 2 018
Ulia Ванко е много контактно дете. И аз не съм го виждала само той да стои на столче - не бих ви занимавала тогава!
Не твърдя, че това е целодневно, а питам дали е целодневно - за вашите наблюдения и мнения!
Но за тези неща писах по-нагоре!

# 17
  • Мнения: 1 897
Не, със сигурност не е целодневно така.Не се тревожи.
Майка ми и свекърва ми работят в детски заведения. От тях знам, че всеки ден децата се занимават със съобразени с възрастта им тематични игри, учат песнички, риусват или апликират, спортуват... като тези им занимания се описват в специален дневник.
Възможно е, разбра се,  сестрите да избягват да позволяват на децата да щуреят и да лудуват често, за да не се наранят.

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 19:10 от Ulia

# 18
  • София
  • Мнения: 3 390
Не е целодневно.При нас сутрин е така и следобяд веднага след закуската за около 10мин.

# 19
  • Мнения: 593
Оф, не знам и аз имам чувството че е целодневно това стоене по столовете Thinking. Моя син отскоро ходи на ясла, засега го водя и вземам по различно време и все  е гробна тишина. А играчките като че ли въобще не се вадят, че няма кой да ги прибира. Вие как мислите?

# 20
  • Мнения: 959
Бо_ , mamayani това което казвате ми се струва като виц /със съвсем добри чуства// Grinning
Не мога, да си представя 20 и кусур деца, цял ден да стоят мирни на столчета, а и как биха го постигнали г- те?  Simple Smile

Когато синът ми, ходеше на ясла, сутрин от вратата сядаше на масата, и веднага му даваха закуска. Такава е практиката...първо ядене, после занимания. И другите деца стояха мирни.
След обяд, когато ходех да го взимам, си беше абсолютна лудница. Смях, тичане, каране на коли и т.н. Crazy

Сега в градината, е малко по различно. Като влезне, първо започва да играе, докато се съберат всички деца, след това закусват и после занимания...

Бо_ , не се тревожи, не мисля, че някой може, да накара толкова дечица, да стоят мирни на столчета цял ден. Simple Smile


# 21
  • Мнения: 3 611
Майка ми работи в ясла, имам впеЧатления как е по групите.
Не, не стоят постоянно по столЧетата, но е и доста по_ строго, отколкото в немските ясли и градини. Има си правила _ сега ядем, сега рисуваме, сега играем и т.н. и всиЧки ТОВА правят. Няма друг вариант.
Спомням си, Че имаШе едно момЧенце, което не раzбираШе от дума и правеШе всиЧко напук, освен редовните му бели. Ми да, то стоеШе накаzано доста Често на едно столЧе отстрани и гледаШе как другите си играят. Това в ДЕ го няма.
СьЩо след обяда всиЧки дружно отиват да спят, искаШ, не искаШ_ това е. ЛягаШ в леглото и мируваШ 2 Часа.
В ДЕ спиШ само ако искаШ, никой не те zадьлжава. ВсиЧко е един вид на добро желание.
Което сьЩо не ми харесва, ама това е друга тема.....

# 22
  • Мнения: 2 018
Оф, не знам и аз имам чувството че е целодневно това стоене по столовете Thinking. Моя син отскоро ходи на ясла, засега го водя и вземам по различно време и все  е гробна тишина. А играчките като че ли въобще не се вадят, че няма кой да ги прибира. Вие как мислите?

Точно това вече започвам да си мисля! Като гледам си от Варна  Thinking

# 23
  • Мнения: 2 211
Не ми се вярва, няма начин да удържат толкова малки деца по столчетата цял ден. А ти правила ли си внезапни проверки, да речем в 11 сутринта?

# 24
  • Мнения: 2 018
Когато все още свиквахме, го взимах някъде около 12ч. и да ви кажа честно, тогава не обръщах никакво внимание, дали играят децата или не. Просто моят плачеше винаги и аз мислих единствено за това.
Само, един единствен път си спомням, че чух музика от вътре и тогава си помислих, че Ванко сигурно се клатушка в такт с музиката /обича музика/. И така  Thinking

Хайде, дано не съм права и това се окажат само някакви си майчини притеснения!  Hug

# 25
  • Мнения: 9 052
А на родителската среща zащо не попиташ колко родители са съгласни децата да се иzвеждат навън да си иzраzходват енергията и да тичАт и играят? Там най добре се иzраzходва енергия и е найъzдравословно. За съжаление са еденици родителите, които го схващт. Но детата според тях трябва да търчАт иz една стая. И колко от родителите след като вzемат децата си ги раzхождат и ходят до детски площадки или от градината ги мяткат в къщи и искат те да мируват , та да има време zа домакиството. горките деца  Sad

# 26
  • Мнения: 2 211
Хайде, дано не съм права и това се окажат само някакви си майчини притеснения!  Hug

Всички се притесняваме - майки сме!
Нищо не ти коства да заформиш една внезапна проверка, за да се успокоиш. Навремето битуваше фразата: "Проверката е висша форма на доверие!" Mr. Green

# 27
  • Мнения: 9 052
Хайде, дано не съм права и това се окажат само някакви си майчини притеснения!  Hug

Всички се притесняваме - майки сме!
Нищо не ти коства да заформиш една внезапна проверка, за да се успокоиш. Навремето битуваше фразата: "Проверката е висша форма на доверие!" Mr. Green

и на проверката какво ще иzлеzе? че децата , когато са в стаята се zанимават , както в стая? пишат ,рисуват ... Ако искат да беснеят и играят , трябва да се иzведат навън,  на площадката, но родителите са против ...  newsm78

# 28
  • Мнения: 2 018
А на родителската среща zащо не попиташ колко родители са съгласни децата да се иzвеждат навън да си иzраzходват енергията и да тичАт и играят? Там най добре се иzраzходва енергия и е найъzдравословно. За съжаление са еденици родителите, които го схващт. Но детата според тях трябва да търчАт иz една стая. И колко от родителите след като вzемат децата си ги раzхождат и ходят до детски площадки или от градината ги мяткат в къщи и искат те да мируват , та да има време zа домакиството. горките деца  Sad

До сега е нямало родителска среща, но ме съмняват думите ти, че ще има родители, които не са съгласни да се извежда детето!
Относно разходките след ясла - права си, нямам време да го разхождам. Ако го разходя, това означава, че /най-малкото/ няма да вечеряме после  Tired - а, аз имам и други две деца и работното ми време е 10 часа! И това дали го разхождам или не, няма никакво значение, ако се държат децата цял ден по столчетата /принудени да разговарят тихо - иначе наказание- както прочетох в една друга тема тук за детската градина/! Една следобедна разходка, не може да компенсира загубата на цял един ден!  

# 29
  • Мнения: 9 052
да , но детето трябва да има поне иzвествно време с майката  Wink а ако наистина родителите не са против, zащо не направите родителска среща и не искате да се иzвеждат децата да играят навън сутри и следобед , пък в стявта нека се zанимават с рисуване и прикаzки? Но се съмнявам, чЕ родителите няма да писнат, чЕ им раzболяват нарочно децата, като ги водят вън.

Общи условия

Активация на акаунт