Какво готвят децата ни?

  • 2 210
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Анда, ама тя готов индустриалец. Купете му бутилираща линия на това дете Laughing

# 16
  • Мнения: 5 877
Нямаш идея колко е горда. А айрана ми го донесе в купичка за супа.

Иначе помага за разни работи, но като не й давам да реже и да ползва печката, не знам как ще наготви сама нещо голямо.

# 17
  • Мнения: 9 052
на 2 г. е. Стои до мен на високо столче и слага сол, пипер и подправки с лъжичката, чупи яйцата , бърка, наблюдава  Wink В яслата правят понякога с децата сладкиши и ни чЕрпят , като ги вzимаме  Wink има интерес да вади и слага във фурната , но там само символично zа сега се включра. За сега не му давам да рже с ножа , не може още.

# 18
  • Мнения: 3 929
Моят син е на 2 год. и 5 мес., а може да прави зелена салата - реже си с един трион от детските и то много добре я нарязва. Освен това може да прави баница, само че някой трябва да му е приготвил предварително сместа, плънката. Съвсем сериозно говоря.
Много обича да ми помага, когато готвя и като види, какви продукти съм извадила, вече знае, какво ще готвя.

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Хехе, преди време в готварския беше пусната подобна тема с анкета, май от дете, Обичат ли децата ви да готват??. Тогава "начетени" форумски майки го захапаха за правописа и темата замря  Crazy
Моите и двамата са фенове на готвенето. Имаме си изпитани рецепти с баткото, снабдила съм го с детска готварска книга, а малката основно ми асистира  Laughing

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 19:46 от м_е_р_и

# 20
  • Мнения: 9 814
Кати прави торта с обикновени бисквити- нарежда ги в тавата и после с моя помощ изсипва крема от горе, сладки с формички, сгъва банички от бутер тесто, реди кори за баница и слага плънката, чисти ориз и леща.

# 21
  • Мнения: 1 032
Много ми е малко момченцето / 3г. 10 м./, но има интерес към готвенето. Винаги си дръпва столчето, качва се и ме наблюдава като готвя. Даже дава и акъл, сложи това, не слагай онова...
Може да намаже криво - ляво филийка и да сложи колбас отгоре  - сандвич. Също прави и чай. "Меси" тесто. Давам му да побърка кекса. Подрежда луканка.

Същото, само дето мойта дъщеря е маалко по- малка още. Но определено проявява истински интерес към готвенето. Много обича да бърка кексове, а вчера ми беше неоценима помощничка при направата на едни турски сладки. Понеже бях оклепана цялата в тесто, тя ми сипваше от орехите с канела с лъжичка. Много ми помогна детето и разсипа по- малко от 1/4 от общото количество плънка.

# 22
  • Мнения: 2 439
Наистина ми беше много интересно да прочета как се справят децата в кухнята. Едновременно с това си "сверих часовника" за моите `убавци.
Сега да видим за Великден как ще се включат в боядисването на яйцата, украсите за маса и т.н. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 6 258
Добре, че се зачетох и аз в темата, май ще е добре да оставя моя мъник да помага повечко. Много обича като готвя да придърпва стола и да гледа какво има на котлона, пък мен все ме е страх да не се изгори. Embarassed Почти на 3 г. е, като омеся тесто за сладки му отделям и той си точи и реже с формички, опитва се да си намаже масло на филийката.

# 24
  • Мнения: 8 999
Засега са само  чираци - не им давам да правят нещо без мое наблюдение и обикновено е свързано с подадени от мен команди от рода на: "подай ми", "донеси ми", "изхвърли в кофата", "сложи в миялната" и т.н.
Още много вода има да изтече, докато ги повиша в калфи, а за майсторска степен ще има да почакат.
Просто нямам достатъчно свободно време, за да потушавам погроми в кухнята.

# 25
  • Мнения: 2 439
То и моите така почнаха, ама синковеца показа талант и вече е младши готвач. Даже искаше от Метро да му купувам такава шапка, пък съм му обещала ако продължи с ентусиазма да му купя направо шапка на майстор-готвач.

# 26
  • Мнения: 2 090
Добре, че се зачетох и аз в темата, май ще е добре да оставя моя мъник да помага повечко. Много обича като готвя да придърпва стола и да гледа какво има на котлона, пък мен все ме е страх да не се изгори. Embarassed Почти на 3 г. е, като омеся тесто за сладки му отделям и той си точи и реже с формички, опитва се да си намаже масло на филийката.

И със сина ми положението е същото,с единствената разлика че е на 2 годинки newsm64,е масло още не може да си маже на филийката Crazy,той овкусява ястията с подправките обаче,и много обича да подрежда масата smile3501  love001

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Установих, че бабите са безценни учители по готварство и други подобни дейности (включително и отглеждане на цветя). Жалко, че моите се виждат  с тях само през ваканцията. Бабите имат търпението, което ние нямаме - те ще покажат, ще се пошегуват, ще изчистят разсипаното без да мрънкат и т.н.

# 28
  • Мнения: 9 052
Моят син е на 2 год. и 5 мес., а може да прави зелена салата - реже си с един трион от детските и то много добре я нарязва. Освен това може да прави баница, само че някой трябва да му е приготвил предварително сместа, плънката. Съвсем сериозно говоря.
Много обича да ми помага, когато готвя и като види, какви продукти съм извадила, вече знае, какво ще готвя.

можеш ли да ми кажеш какъв е тоzи трион да вzема и аz един. Благодаря. Ние имаме само един пластмасов, който не става zа ряzане  Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 6 258
След тази тема реших, че е щом има желание детето трябва да му давам да се включва. Снощи му показах как да нареже краставицата за салатата (с малък нож на дъската) и се справи чудесно! В началото ми трябваше малко търпение докато хване правилно ножа и да ги реже по-тънки, но бързо му хвана цаката. А и имаше полза - реже и слага в устата (че напоследък не тачи много суровите зеленчуци).

Сетих се и за още нещо, което прави - когато готвя супа топчета, овалва топченцата в брашно. Вярно доста брашно обирам после от масата и пода, но върши едно от досадните за мен неща, а и супата става по-бързо. Wink

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 13:22 от Аня ;)

Общи условия

Активация на акаунт