Ишлемета (дрехи, обувки, други) - магазини и адреси

  • 93 519
  • 314
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 426
За магазничето в ТЦ Кондорр Младост 3 в София  мога само да кажа , че има великолепни дрешки. Качеството е непоклатимо, моделите и цветовете са модерни и оригинални.
От както се е родила дъщеря ми т.е 2,5 години доста дрешки съм изкупила от там, но цените им съвсем не са за ишлемета т.е далеч от общото възприятие за изгодни. Пред самото магазинче на малко щендерче изваждат окачени на закачалчици намалени блузки, полички и т.н.  Всичко останало е моного красиво, качествено и скъпо.  Heart Eyes

но за съжаление 90% от нещата са за момичета

# 91
  • София
  • Мнения: 1 320
Доста от магазините, който сте посочили, не са никакви ишлемета, ами чиста проба маркови дрехи (или поне с претенциите за такива), редовен внос ........
"Ишлемета от Китай" просто не са тези ишлемета, за които иде реч в темата.
А и етикета на дадена марка въобще не е гаранция, че дрехата е точно "маркова"

Не съм съвсем съгласна! Да повечето са внос от Китай и Турция. А някой дори имат практика да купуват една оргинална дреха и по нея някой шивашки цех в БГ да ушие цяла серия (това е практика на един доста известен такъв магазин в София). Аз самата се занимавам с ишлемета и мацката, която ме зарежда мен, зарежда и доста магазини в София и Варна наистина с ишлемета. Факт е обаче, с което съм съгласна с теб, че доста магазините злоупотребяват с това!

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
Доста от магазините, който сте посочили, не са никакви ишлемета, ами чиста проба маркови дрехи (или поне с претенциите за такива), редовен внос ........
"Ишлемета от Китай" просто не са тези ишлемета, за които иде реч в темата.
А и етикета на дадена марка въобще не е гаранция, че дрехата е точно "маркова"

Не съм съвсем съгласна! Да повечето са внос от Китай и Турция. А някой дори имат практика да купуват една оргинална дреха и по нея някой шивашки цех в БГ да ушие цяла серия (това е практика на един доста известен такъв магазин в София). Аз самата се занимавам с ишлемета и мацката, която ме зарежда мен, зарежда и доста магазини в София и Варна наистина с ишлемета. Факт е обаче, с което съм съгласна с теб, че доста магазините злоупотребяват с това!
Напълно съгласна съм,че това са абсолютни ментета,а не ишлемета.хора май не правите разлика и като купувате китайските боклуци си мислите,че носите нещо фирмено ooooh!
Незнам кой от къде те зарежда с ишлемета.Дори думата зарежда е супер неподходяща.Може да те зареждат с ментета,както и много магазини в центъра на София.Ишлеметата са по-поръчка на клиента и се следи количеството,няма как цяла Бг да се зарежда с тях Mr. Green

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
Преди малко бях в един магазин на " Красна поляна " в София. На малката взех дънки Replay  за 35лв и блузка на Lego за 19 лв.Не знам дали е скъпо или евтино, но там имаше и на много други марки. Магазина е точно след пазарчето, на спирката на рейсовете в посока "Овча купел". Няма кака да не го видите.
Дънките гаранция са ментета,защото срещу 35лв с дънки Replay единствено можеш да се снимаш.В действителност струват около 300-350лв.А за ментета са скъпи

# 94
  • Варна
  • Мнения: 2 052
Да попитам мамите от Варна, този магазин "Рая" на "цар Освободител" къде по-точно се намира?

# 95
  • София
  • Мнения: 2 438
Преди малко бях в един магазин на " Красна поляна " в София. На малката взех дънки Replay  за 35лв и блузка на Lego за 19 лв.Не знам дали е скъпо или евтино, но там имаше и на много други марки. Магазина е точно след пазарчето, на спирката на рейсовете в посока "Овча купел". Няма кака да не го видите.
Дънките гаранция са ментета,защото срещу 35лв с дънки Replay единствено можеш да се снимаш.В действителност струват около 300-350лв.А за ментета са скъпи

100 % е така. Аз внасям детските миналогодишни колекции на Replay директно от италианците със специални отстъпки и пак ми се връзват по 80-100лв да ги продавам. Няма качествени или оригинални дрехи на такива цени.

# 96
  • Мнения: 56
На Красно село в търговския център до пазара има щанд за пижами. Там от време на време пускат единични бройки пижами на Victoria's Secret. Пижамите са внос от Турция, но съм сигурна, че са оригинални 1. Защото тези , които аз съм си взимала от там, ги има и на сайта на Victoria's Secret и 2.Имам  доста неща поръчани от сайта и със сигурност знам, че една от държавите, в които се шие за тази марка е Турция.

# 97
  • Мнения: 686
Извинявайте, не мога да изчета цялата тема, но искам да се включа все пак с актуална информация - в момента (до 20 април) на "Произведено в България" има два щанда с детски ишлемета. Единият е на полуетаж (като влезеш в НДК, тръгваш надясно и се качваш на първите стълби за полуетаж, щандът е, мисля, вляво). Другият е точно над него (по стълбичките и веднага вляво). И да доуточня, че при втория, който е по-малък, има по-хубави неща и по-евтини са - една и съща блузка на Zara е 6 лв там срещу 8 на долния щанд.
 Peace

# 98
  • Мнения: 1 952
1. Adidas, Nike, Puma, Zara, Benetton и тн. и тн. си имат собствени заводи, защото са достатъчно могъщи компании.
2. В България не е особено изгодно да се шие, в страни като Индия и Бангладеш работната седмица е около 100 часа, а заплащането не месец е колкото в България на ден.
Иначе поръчки за ишлемета може да даде всеки, на която си пожелае марка.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 320
Адидас и Найк за износ в Румъния и Хърватска се шие в България.

# 100
  • Мнения: 97
Аз само да вметна ,че взех на малката блузка на Пума от Ларедут и на нея имаше етикет произведена  в България. Тези дни и взех блузка на Есприт от Пловдив  за 4 лв. от едно малко магазинче на Гладстоун.

# 101
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Аз само да вметна ,че взех на малката блузка на Пума от Ларедут и на нея имаше етикет произведена  в България. Тези дни и взех блузка на Есприт от Пловдив  за 4 лв. от едно малко магазинче на Гладстоун.
Едно време Пума се шиеше в един цех в Овча Купел.Сега не знам.
Общо взето не ме интересува дали е ишлиме и от къде е дошло.
Важното за мен е да ми хареса като материя и цветове.
 Peace

# 102
  • Мнения: 1 952
Аз само да вметна ,че взех на малката блузка на Пума от Ларедут и на нея имаше етикет произведена  в България. Тези дни и взех блузка на Есприт от Пловдив  за 4 лв. от едно малко магазинче на Гладстоун.
Едно време Пума се шиеше в един цех в Овча Купел.Сега не знам.
Общо взето не ме интересува дали е ишлиме и от къде е дошло.
Важното за мен е да ми хареса като материя и цветове.
 Peace

Шиеше се, да, само не ми стана ясно защо тези, дето ги шиеха тука и нещата, които съм виждала в Лондон например, нямаха нищо общо.

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
Шиеше се, да, само не ми стана ясно защо тези, дето ги шиеха тука и нещата, които съм виждала в Лондон например, нямаха нищо общо.
няма как да стане Laughing Тази Пума няма нищо общо с другата Пума.Тя и сега се шие тук,в Мрамор и е на цена 10-25лв зависи от кой магазин ще я купиш.Имат и фирмен магазин пред фабриката,където е по-евтино.Нито етикетите,нито моделите са еднакви с другата Пума Peace

# 104
  • Мнения: 1 745
...Тази Пума няма нищо общо с другата Пума.Тя и сега се шие тук,в Мрамор и е на цена 10-25лв зависи от кой магазин ще я купиш.Имат и фирмен магазин пред фабриката,където е по-евтино.Нито етикетите,нито моделите са еднакви с другата Пума Peace

Аз преди време купих на малката фанелка и къси гащи Пума точно от там-двете за 15 лв. ако не ме лъже паметта.Много са сладки!  Peace

И недейте да спорите-кое марково,кое-не...Не това е целта на темата.Който иска маркови дрехи,да си ги купи от фирмените магазини или от където прецени,че са достатъчно "оригинални".  Hug

Общи условия

Активация на акаунт