Могат ли да се оправят свити дрехи от сушилня

  • 6 934
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 966
Да като купиш нови. Според мен няма да стане това с препирането, поне при мен не се получи, но може да зависи и от материята  newsm78 newsm78 newsm78.

# 16
  • Мнения: 953
Няма да се оправят, а ако ги пуснеш на още по-висока температура ще се свият още повече.

 Peace

Точно така, памук не се пере при високи градуси - максимум 60 градуса.
Намокри ги и ги изглади с  ютията - плата ще се разтегне. Всички памучни бодита на детето ги слагам в сушилнята, не съм имала проблеми с малко вода и ютия ги изпъвам.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Няма да се оправят

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 891
По горе някой писа да ги изпереш с хладка вода,дано малко се отпуснат.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Забрави ги. Няма оправяне.

# 20
  • Мнения: 752
Аз пък съм си отпускала свити дрехи. Незнам дали твоите бодита ще се оправят, но пък нищо не губиш да пробваш. Аз имам една програма за вълна и деликатни материи, която май е без центрофуга. На 30 градуса и ми се отпуснаха не една и две свити дрехи. после не ги пускай на сушилнята и дано успееш!

# 21
  • София
  • Мнения: 8 283
Виж какво пише на етикета и ако има знак за сушилня - връщай ги.
Пробвай преди това да ги изпереш пак, лека центрофуга или без (да са мокри) и на простора да видиш дали няма да се удължат.
 

# 22
  • Мнения: 728
Каквото и да ги правиш няма да се отпуснат

# 23
  • Мнения: 3 500
Няма връщане назад свие ли се дреха. И аз така си съсипах един страхотен пуловер. Подари ги на някое малко бебче.

# 24
  • Мнения: 22 908
Няма да се оправят, а ако ги пуснеш на още по-висока температура ще се свият още повече.
Peace Памучните дрехи се свиват от пералнята,особено ако са пуснати на високаи градуси на сушене.Имай го в предвид за в бъдеще и купувай по-големички.Аз и досега правя така с дерхите на сина ми,защото суша всичко в сушилнята.Прането или сушенето на високи градуси свива тъканите.Това прави и силната центрогуга/гледай и това на етикетите или преценявай ,спрямо дрехата/

# 25
  • Мнения: 780
Изглади ги, като леко ги разпъваш.Парата и разпъването дават резултат, но не очаквай да станат такива, каквито си ги купила.

Общи условия

Активация на акаунт