Да се оплача и да попитам?

  • 4 234
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 581
По ринцип и на нас вечерите са ни критични при болест - тогава се влошава, вдига температура  Sad Пили сме веднъж Аугментин, гаден е, но щом трябва  Confused Ползвах и драстични методи - хващам здраво, отварям устата и пръскам със спринцовката и затварям устата. Гадно е, обаче трае съвсем кратко, не успява да се развика и вече е свършено  Embarassed А с доброволното изпиване на лекарството - забрави  ooooh!
Виктор като е болен, кара само на мляко и сок, важното е да приема течности, така че не се притеснявай, че не иска друго.
И Т сваляме с Нурофен, и на мене ми се струва по-ефикасен от Панадола. И баня с малко по-хладка вода.
Дано да се оправи бързо!  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 3 562
Сега се връщаме от посещение при друг лекар - казаха ни да сменим АБ от Аугментин на Оспамокс   33uu идеята на докторката е, че Ради има разстройство заради киселината в Аугментина, а нали Оспамокса е същото, но без въпросната киселина Sad Говорих с нашия си лекар - той пък каза да не сменяма АБ, а само на диета- да не насилвам Ради да яде. Взехме свещички за Т - Ефералган и Ентерол, ако продължи с разтройството  Sad
Мнението на нашия си лекар е че въобще не е бил нужен АБ, ама е на почивка и не може да се ангажира да ни лекува по телефона, като нареди да слушаме дежурния лекар  ooooh! и ние колко слушаме, колко не  Embarassed ще видим сега до къде ще я докараме  ooooh!
Продължаваме на Аугментин, въпреки че според мен не ни трябва АБ, но сме почнали и ще гледаме да го изпием  Confused

# 17
  • Мнения: 542
варианта с нурофен е добър, защото  е на базата на ибупрофен и при нас имаше добър ефект, освен това може да го редуваш с панадола. Т свалям и с мокри кърпи - изварата, както казва "дебеланата" също е добра - да се слага на кърпа на "магистралите" - свивките на ръчичките и крачетата - там кръвоносните съдове са най-близо до повърхността и така кръвта се охлажда по-бързо...
Една приятелка е пробвала и разгазирана кока кола, по съвет на педиатър, и то с добър ефект, но аз още не съм стигала до това средство.
Внимавай с течния аналгин - той е много силен и е предимно за много високи Т - за предпазване от гърч...
Не ви ли действат свещичките? Те са доста бързи като действие.
Не се притеснявай от повторното покачване на Т - дори при по-продължително лечение, понякога се появява т.нар."реактивна" Т, но може и да е от неправилно лечение... непременно питай педиатъра.

# 18
  • Мнения: 3 562
Нурофена го повръща всеки път като опитам да и дам и сега просто не ми се иска да пробвам.
А иначе преди да заспи сложих една свещичка Ефералган, но като я пипам е топла (не много, но все пак топла). Сега чета, че Ефералган 150 е за деца от 8 до 12 кг, а ние сме 13.500кг., също и че е за деца до 2 години, а на тази в аптеката 3 пъти и повторих, че сме на 2г и 5 месеца  newsm78
Вече искам да се оправяме  ooooh!

# 19
  • Мнения: 4 244
Сега се връщаме от посещение при друг лекар - казаха ни да сменим АБ от Аугментин на Оспамокс   33uu идеята на докторката е, че Ради има разстройство заради киселината в Аугментина, а нали Оспамокса е същото, но без въпросната киселина Sad  
Oтносно разстройството от антибиотик - с или без някаква кислеина винаги ще го има, защото самия антибиотик разрушава естествената флора на червата и позволява да се развият гъбички. Те от своя страна предизвикват това разстройство. Затова и често при жените например се появява бяло течение (или се усилва) при прием на антибиотик.
При децата може да се появи млечница, афти или това загубено разстройство.
Питала съм изрично затова детския ни лекар - това ми обясни той.
При спиране на антибиотика се възстановява с здравословна храна доста бързо нормалната флора и няма нужда от лечение с антимикотици
Рошалче - не знам наистина защо го даваш тоя антибиотик Даваш ли си сметка че ще тъпчеш детето с боклук в продължение на 10 дена. По малко води само да хронифициране на заболяването и после говорите за слаб антибиотик а те бубите развиват просто резистентност към АБ

# 20
  • Мнения: 3 562
Рошалче - не знам наистина защо го даваш тоя антибиотик Даваш ли си сметка че ще тъпчеш детето с боклук в продължение на 10 дена....
Давам си сметка, обаче колкото ме е страх от АБ, три пъти повече ме е страх да го спра - и да стане някоя по-голяма беля (особено когато и нашия доктор го няма) ooooh!

# 21
  • Мнения: 8 585
Аз чак сега ти видях темата
Колко време е с температура че му предписаха веднага антибиотик?
Най малко 48 ч трябва да е с температура над 38,5 за да се предпише антибиотик
Виж тук
Това не е точно. Всичко зависи от диагнозата и от намерените патологични белези в момента на прегледа. Нито колко е висока температурата, нито от колко време е, са определящи за предписването на АБ.

# 22
  • Мнения: 2 792
Това не е точно. Всичко зависи от диагнозата и от намерените патологични белези в момента на прегледа. Нито колко е висока температурата, нито от колко време е, са определящи за предписването на АБ.
  Не мога да се съглася с това твърдение, не съм лекар, но имам близък роднина хематолог и в този случай, ако има съмнение за за бактериална инфекция, веднага трябва да се назначи, поне кръвна картина, на око антибиотик е абсурдно да се предписва.
 Съгласна съм с Дебеланата, че при едно продължително вдигане на температурата, без съпъстващи оплаквания и без повлияване от други медикаменти, вече може да се търси прилагане на антибитиок.

# 23
  • Мнения: 2 452
Това не е точно. Всичко зависи от диагнозата и от намерените патологични белези в момента на прегледа. Нито колко е висока температурата, нито от колко време е, са определящи за предписването на АБ.
  Не мога да се съглася с това твърдение, не съм лекар, но имам близък роднина хематолог и в този случай, ако има съмнение за за бактериална инфекция, веднага трябва да се назначи, поне кръвна картина, на око антибиотик е абсурдно да се предписва.
 Съгласна съм с Дебеланата, че при едно продължително вдигане на температурата, без съпъстващи оплаквания и без повлияване от други медикаменти, вече може да се търси прилагане на антибитиок.

Birdie е абсолютно прав. Има случаи, когато назначаването на антибиотик не зависи от нищо; просто няма друга алтернатива и се дава веднага (пример - съмнение за бактериален менингит). Не казвам, че в гореизложения случай ситуацията е такава; просто по принцип има случаи, когато не се чака и не се мисли. За протокола - и аз съм лекар.

# 24
  • Мнения: 3 562
Ради днес нама Т, но това разтройство ще ни довърши  Sad
Вчера е изяла един варен картоф, днес също  ooooh!
Малко това, ами  сутринта в 5 часа след като я събудихме за поредната доза АБ просто отказа да спи  Crazy та чак в 12.30 заспа  ooooh!
С голям зор я накарахме да изпие едно прахче ентерол - надявам се да помогне  Praynig
Иначе "умори" половин литър чай от шипки  Laughing
Искам вече да оздравява, че вече се уморих  Confused

# 25
  • Мнения: 2 792
 Roshalche Айде стискаме палци да се оправите Praynig
Birdie е абсолютно прав. Има случаи, когато назначаването на антибиотик не зависи от нищо; просто няма друга алтернатива и се дава веднага (пример - съмнение за бактериален менингит). Не казвам, че в гореизложения случай ситуацията е такава; просто по принцип има случаи, когато не се чака и не се мисли. За протокола - и аз съм лекар.

 Ох, снощи много ми се спеше и сега видях, какво силно изказване съм направила, с неясни вметки за роднини  Embarassed, не исках да прозвучи така  Peace
 

# 26
  • София
  • Мнения: 1 546
Какво да кажем ние когато в момента допиваме втория антибиотик??!! Whistling
Това, което научих от многото консултации с компетентни лица докато Алекс беше болен мин.седмица е че:
1. Кръвно изследване не може да покаже дали е вирусна или бактериална инфекция. Левкоцитите са повишени и в двата случая.
2. Повечето вирусни инфекции при малките деца има опасност да прерастнат в бактериални, затова превантивно се вземат мерки с антибиотика.
3. Антибиотик почне ли се се пие задължително поне 3 дена. Едва след това се сменя ако се налага или се спира.И както вече казаха той не сваля Т, а овладява инфекцията. Неговото действие е едва след 3-4 прием.
Друго да помисля  Thinking а ние си изкарахме втора гнойна ангина след една тежка вирусна инфекция. Сега си допиваме Цевзил-а. Иначе беше  7 дена (плътно) с Т над и около 380. Включихме накрая и аналгин. А да..сетих се. Панадол-а не е ефективен при Т над 38.
Ами това е от мен. Бързо оздравяване. Ние също много се измъчихме докато се оправи детенце. Sick

# 27
  • Мнения: 3 562
Днес пак бяхме на  лекар (при нашия си педиатър) казах му, че сме спрели АБ - снощи вече не издържахме с половинката и се отказахме  Rolling Eyes док каза добре  Rolling Eyes май излишно тормозихме детето с този АБ, ама ...  #Cussing out сега два дни ще я наблюдаваме и ще чакаме да спре разтройството и дано да започне да се храни, че съвсем ще се загубим  Sad
Лошото е че тази вечер ми се стори леко топла (дано да съм сгрешила  Praynig)
В града "ходи" вирус с разтройство и висока Т, ужасно много деца са болни  Sad

# 28
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Обтрий цялото тяло със сапун-действа

# 29
  • Мнения: 542
не се притеснявай, ще се оправите - разстройството може да е било поддържано и от антибиотика - може да реагира детето по-чувствително и да му дразни червата, а от там и неразположението и повръщането. Не мога да съм сигурна, но понякога се случват и такива реакции към антибиотика. Всичко ще е наред..., но когато мислиш, че е "топла", не се притеснявай излишно, а й измери температурата, за да си сигурна.
като свърши всичко все пак виж дали не е изязъл и някой "геройски"зъб? нали уж оттам започна всичко...  Wink

Общи условия

Активация на акаунт