Взимате ли магнезий по време на бременност?

  • 61 925
  • 140
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 660
На два пъти ми предписваха магнезий. Веднъж заради някакъв дискомфорт - не съм убедена, че бяха контракции, по-скоро фаза на разтеж на матката и усещането е било от разтягането на връзките. Пих го два дни и спрях.
Втория път ми го предписаха просто така - без контракции. Нямам намерение да го пия.

Като цяло се стремя да огранича максимално лекарствата, от които няма нужда. Но като гледам как масово се предписва този магнезий, ми е интересно какъв ще е резултатът от този експеримент. Както винаги ще се разбере следварително и може би ще влезем в учебниците по медицина.

# 106
  • Мнения: 4 753
Пиех Центрум Матерна и нищо друго... Ако там има значи съм взимала, ако няма - значи не съм...  Laughing

# 107
  • Мнения: 101
На два пъти ми предписваха магнезий. Веднъж заради някакъв дискомфорт - не съм убедена, че бяха контракции, по-скоро фаза на разтеж на матката и усещането е било от разтягането на връзките. Пих го два дни и спрях.
Втория път ми го предписаха просто така - без контракции. Нямам намерение да го пия.


Искам да се обърна към авторката относно този дискомфорт който е изпитвала!!! Аз също имам подобен и все си мисля,че това са контракции,,много е странно усещането,,,по предписание на лекарката ми съм постоянно в леглото и пия Магнерот 3 по 2.. Доста съм уплашена и от болките които получавам. Този магнезий впрочем за какво ни го изписват? Аз не усещам някаква промяна!!Попринци знам,че е заради контракциите,,ама аз пак си ги получавам????Чудна работа?? newsm12

# 108
  • Мнения: 91
и аз пия магнезий от средата на4-ти месец и ми казаха да не го спирам в началото докато имах болки 3х1, като стихнаха болките 2х1/болки в таза и ниско в корема/.  Rolling Eyes

# 109
  • Мнения: 1 488
Пия витамини за бременни в които има магнезий
Много го предписват този магнезий в Б-я  newsm78 за щяло и нещяло
Тук където живея не съм чувала някой да взима магнезий, но пък взимат комбинираните витамини

# 110
  • София
  • Мнения: 408
Имах някакви много леки болки като при менструация и ми изписаха Диаспорал (магнезиев препарат) и нямах проблеми

# 111
  • Мнения: 83
Пих магнезии 4 и 5 месец. Много ми се схващаха прасците, малко след като почнах да го пия престанаха. След като го спрях не съм имала никакви проблеми.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Да, пих магнезий от 5-ия месец до края на бременността.

# 113
  • Мнения: 6 444
Не,единственото което съм пила беше фолиева киселина.  Peace

# 114
  • Мнения: 528
По време на първата бременност не съм пила, защото нямах никакви проблеми. На втората пих Магнерот от 5-ти месец до края на бременноста, защото имах непрекъснати контракции. В средата на 6-ти месец получих контрацкии на 10 минути и лежах за задържане, при което ми наляха венозно магнезий. Слава на Бога, имам си прекрасна девойка  Heart Eyes

# 115
  • Мнения: 640
От 5тия месец до края- Магнерот 2х1. И плодът беше така спокоен

# 116
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не,единственото което съм пила беше фолиева киселина.  Peace

и аз така
  Peace

# 117
  • Мнения: 2 660
Искам да се обърна към авторката относно този дискомфорт който е изпитвала!!! Аз също имам подобен и все си мисля,че това са контракции,,много е странно усещането,,,по предписание на лекарката ми съм постоянно в леглото и пия Магнерот 3 по 2.. Доста съм уплашена и от болките които получавам. Този магнезий впрочем за какво ни го изписват? Аз не усещам някаква промяна!!Попринци знам,че е заради контракциите,,ама аз пак си ги получавам????Чудна работа?? newsm12

Liddich, не съм аз авторката, но понеже си цитирала мен, да ти кажа - контракциите са свивания на мускулите на матката, коремът щръква като топка напред. Подготвителните не болят, истинските родилни контракции са болезнени. До тук теорията.

Ако се притесняваш, че лекарката ти не ти е назначила правилно лечение, отиди на друг специалист. Със запис могат да установят със сигурност дали са контракции или не - вижда се на монитора.

Като цяло не бих си правила експерименти на твое място. Използвай енергията си да уточниш какво ти има чрез допълнително лекарско мнение, но не се самолекувай, за да не съжаляваш после. Вярно е, че през бременността рано или късно ставаме почти експерти и можем реално да преценим кое лечение да откажем, но това са нюанси и всеки преценя отговоността сам.

Не се шашкай, лежане му е майката.

# 118
  • Мнения: 101
Благодаря на Patishonka. Явно ще си откарам в леглото цялата бременност. Лошото е,че вече всичко ми се схваща от това лежане,ама няма начин. Ако се наложи и болница ще вляза само бебчо да е добре!!!!!!!!!!

# 119
  • Мнения: 2 960
От 5тия месец до края- Магнерот 2х1. И плодът беше така спокоен

и аз така ,само че освен Магнерот пиех и два пъти на ден но-шпа... Peace

Общи условия

Активация на акаунт