Мисля, че приятелката ми е бременна

  • 3 386
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте!
Мисля, че приятелката ми е бременна и много се радвам ако е така. Тестът който направи е положителен /с две чертички/ EFP ,
втория който направи е също  EFP , третия който направи е също  EFP и ние смятаме, че можем вече да се радваме, така ли е? Тестовете се Шуър чек, надявам се, че са показали верно. Цикъла и закъснява и днес е 33 ден, което също ме кара да си мисля, че е. Искам да попитам от кой ден може да се вижда бебенцето на видеозон и да се констатира сто процента бременността. Ако вие се сещате нещо да ме посъветвате приемам съвети - нали ще ставам баща пък нямам много опит Simple Smile. Благодаря предварително на всички Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 395
Първо честито  bouquet

Относно въпроса, на кой ден се вижда бебето на видеозон, ами не си спомням точно Embarassed, но в библиотеката можеш да намериш инфо или да питаш гугъл.  И да се похвалите, че всичко е ОК

# 2
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Честито и от мен  bouquet Hug

За да се види плода, приятелката ти трябва да отиде на лекар 10 дена след закъснението Peace
Щом има 3 положителни теста бременноста е на 100 % Hug

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Честито   bouquet Тя май работата е сигурна - 3 положителни теста, 33 дни закъснение  Simple Smile Щом й закъснява повече от месец, вече може да отидете да установят бремеността.Аз отидох на 10 или 12 ден, не си спомням точно

# 4
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Честито и от мен!
Много е приятно да видиш един щастлив бъдещ татко.

За теста-според мен я ясно...вариант приятелката ти да не е бременна, а да има две чертички е почти нулев.Видимо тестовете отчитат повишен ЧХГ, който е симптом за бременност.
За да искаш все пак 100% точен резултат...може да си направи и кръвен тест...
А бебето  може да се види към 4-5 гестационна седмица т.е когато вече е имплантирано в матката.Зависи много от лекаря все пак. Моето бебе го видяха в 6 г.с

П.С. аз защо си мисля, че закъснението е около седмица....

# 5
  • Мнения: 9 973
  bouquet изчакайте 2 седмици и бягайте на лекар

# 6
  • София
  • Мнения: 7 102
Честито! Кажи на приятелката си да започне да пие фолиева киселина.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 094
Сега само може да се види околоплодното сакче.
В 7-ма седмица, броено от първия ден на последната менструация вече се вижда и ембриончето в плодното сакче. Макар че по-добрите ехографи го виждат и в 6-та седмица. Към 8-ма се установява и сърдечна дейност на плода.
Стискам ви палци всичко да е наред и честито!!!  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 243
Честито и от мен  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 522
ЧЕСТИТО НА ЩАСТЛИВИЯ ТАТКО! ПОЖЕЛАВАМ ВИ ЖИВО И ЗДРАВО БЕБЧЕ И МНОГО ДА ВИ РАДВА! И МНОГО ВАЖНО - ПРИЯТЕЛКАТА ТИ ДА ПИЕ ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА ДО ТРЕТИЯ МЕСЕЦ, АКО ВЕЧЕ НЕ СТЕ Я ЗАПОЧНАЛИ.


# 10
  • Мнения: 422
аз ходих мисля че беше на месец от както съм била бременна т,е на няколко дни откакто ми закъсня и видяха бебка ,, една малка точка
Simple Smile но има време ще го гледате   то най- важното станало  Crazy честито да сте живи и здрави да е лека бременността

# 11
  • Мнения: 686
Честито!

Щом теста е показал,пък и 33 дни закъснение,значи ще има бебче.Отивайте спокойно на лекар.Ще видите плодното сакче.
Много е важно приятелката ти да почне да пие фолиева киселина

# 12
  • Мнения: 1 091
Честито и от мен  bouquet Hug

За да се види плода, приятелката ти трябва да отиде на лекар 10 дена след закъснението Peace
Щом има 3 положителни теста бременноста е на 100 % Hug

На 100% е така.Поздравления!  bouquetПожелавам и да кара много лека бременност.А за ехографа-може да се види още 10 дена след закъснението на менструацията.  bouquet

# 13
  • Мнения: 7 201
Честито и от мен  bouquet Hug

За да се види плода, приятелката ти трябва да отиде на лекар 10 дена след закъснението Peace
Щом има 3 положителни теста бременноста е на 100 % Hug
PeaceИ от мен Честито!  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 4 590
Честито и от мен!  bouquet Лека и безпроблемна бременност на приятелката ти!
Мисля, че вече може да се види полодът на видеозон. Simple Smile

# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е честито значи  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 262
Първо честито и да се пази твоето момиче. А иначе аз лично си направих теста на 1-я ден след закъснението, а на 5-тия на ехограф за потвърждаване.

# 17
  • Мнения: 79
Честито и от мен ! Аз за първи път отидох на лекар в 5 г.с  и много ясно се виждаше плодния сак.

# 18
  • Мнения: 953
Честито,
след  около две седмици закъснение на видеозон може да се види плодното сакче и точицата вътре.

# 19
  • София
  • Мнения: 276
Честото!  bouquet

След седмица, можете да идете на лекар за установяване, но както са казали момичетата, ще видите само"плодно сакче"-една точица.
Бебчето ще видите в цяли ръст и най- добре в 12 седмица, тъкмо ще се е оформило вече, но без да е станало достатъчно голямо( тогава апаратурата хваща само части от тялото).

И аз да кажа- да почва да пие Фолиева киселина, разгледай форума,за да видиш колко е важна!

# 20
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Честито и от мен на бъдещият татко.Няма да повтарям момичетата те са обяснили всичко точно.

# 21
  • Мнения: 339
Честито!
Записвайте си час при лекар   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 958
Аз теста си го направих ден след закъснението, а на следващия бях на лекар. Видяхме плодното сакче на вагинален ехограф тогава.
Честито татенце!

# 23
  • София
  • Мнения: 39 836
Честито Simple Smile
С вагинален ехограф ще се види плодно сакче. С коремен в 8ма седмица може да се види сърдечна дейност.

# 24
  • Мнения: 1 931
Честито. Фолиева киселина задължително да започне да пие.
Иначе добър лекар и ехограв и в 4 седмица може да се види дали има бременност, първият път ми ведяха детенцето в 4 г.с. Направо да си запише час и да ходи на лекар.

# 25
  • Мнения: 353
Голямо ЧЕСТИТО и от мен   bouquet! Предстоят ви прекрасни моменти!

Аз отидох на лекар в 4 г.с. за установяване на бременността, но първия коремен видеозон ми направиха в 8-мата или 9-тата г.с. Тогава видях цялото бебче, беше легнало по гръб и мърдаше с ръчички и краченца. Незабравим момент!
Според мен отидете на лекар още сега, за да ви информират за прегледите оттук нататък, за вариантите на абонамент и т.н., пък и ще имате време да си изберете лекар, ако още не сте го направили.

# 26
  • Мнения: 4 784
Честито!   bouquet
Радвам се много, когато татковци се присъединяват в нашите теми, интересуват се, търсят, питат...!
Моят съвет е, когато станат 10 дни откакто на приятелката ти е трябвало да и дойде МЦ, отидете на гинеколог да я прегледа, да даде съвети за необходимите изследвания, които трябва да си направи/те. Тогава не очаквайте да видите мъничко бебче, пърхащо с очички и крачета. На този етап все още се вижда само околоплоден сак, но пак е много вълнуващо.

# 27
  • Мнения: 9 814
Честито!
Дано продължиш с този ентусиазъм и напред! Съвети много, прочети темите във форума и питай за нещо конкретно!
Още един път много се радвам на татковци като теб! Hug

# 28
  • Мнения: 3 456
Честито- вече са ти писали за фолиевата киселина.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 302
Поздравления! И дай Боже повече такива татковци! Обичайте се с приятелката ти и се радвайте на прекрасните 9 месеца, които предстоят! Живот и здраве, после и на най-хубавото бебе!

# 30
  • София
  • Мнения: 44 245
ами, аз истински се зарадвах чак като видях точицата, отидох на около 10-12 ден от закъснението....

# 31
  • Мнения: 1 440
Честито!  bouquet
Браво на такива татковци! Simple Smile
Леко бременеене и най-прекрасното бебче да си родите!

# 32
  • Мнения: 14 133
Честито и от мен!!!   bouquet
Лека бременост на приятелката ти и само приятни емоции!!!!

# 33
  • Мнения: 196
 HugЧЕСТИТО!!! Hug
  Според мен на три положителни теста-няма как да не е бременна.А за видеозон е малко рано според мен.Когато аз видях двете чертички,нямах търпение и лекар да го потвърди,затова отидох още на другия ден,но...в самото начало се вижда само жълтото тяло.Най-добре е да отидете 2-3 седмици след закъснението на цикъла,за да могат категорично да ви потвърдят наличието на бременност.Успех!

# 34
  • Мнения: 165
Щом тестовете са положителни, значи със сигурност е бременна. Честито!  bouquetЗа да е по-сигурно , след около 10 дни отидете на лекар, така бебока ще се види по-ясно. Всичко най-хубаво! Simple Smile

# 35
  • Мнения: 472
Честито   bouquet
Три положителни теста са сигурен знак за бременност.
Прочетох, че е с 33 дни закъснение, така че според мен може да отидете на лекар вече  Wink

# 36
  • Мнения: 770
Честито!  Party

# 37
  • Мнения: 2 825
Честито ! Лека бременност и леко раждане   bouquet
При 10 дневно закъснение би трябвало да се види бебето  Peace

# 38
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Честито и от мен на развълнувания татко!
Лека бременност на бъдещата мама!

# 39
  • Мнения: 4 335
4естито,определено след три положителни теста е сигурно Peace

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Честито   bouquet

# 41
  • гр.София
  • Мнения: 250
Честито и от мен   bouquet Момичетата са ти описали подробно кога може да отидете на лекар и какво трябва да пие. Моята бременност я потвърдиха след 10 дена закъснение и бях в 5 г.с. Пази добре приятелката си и мъничето в нея и се грижи за тях  Hug

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 271
Честито и от мен! Лека бременност на дамата до теб и прекрасни мигове ви желая!!!

# 43
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Хай честито и от мен  Hug  bouquet

Леко бременеене на жената до теб и мн. усмивки   bouquet

# 44
  • Мнения: 274
Честито и лека бременност на половинката ти.   Peace

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Честито!

Щом теста е показал,пък и 33 дни закъснение,значи ще има бебче.Отивайте спокойно на лекар.Ще видите плодното сакче.
Много е важно приятелката ти да почне да пие фолиева киселина
Peace
Честито и от мен!!!  bouquet
Фолиевата киселина е мнооого важна,затова да я почва без да се бави,защото със сигурност е бременна!

# 46
  • Мнения: 403
и от мен  bouquet

# 47
  • Мнения: 961
Честито и от мен!!!  bouquet
Фолиевата киселина е мнооого важна, затова да я почва без да се бави,защото със сигурност е бременна!
Peace

# 48
  • Мнения: 728
Честито и от мен
както са казали момичетата да почва фолиевата киселина.
Аз отидох някъде между 10 и 15 ден от закъснението и вече се виждаше ембриончето. Така че след 2-3 дена хващай я за ръка и идете на доктор.
Честито на теб
Леко бременеене на нея  bouquet

# 49
  • Мнения: 3 929
Имате типичните "симптоми" на бременност. Честито, ако е така! На видеозон не знам, кога точно се вижда бебето, но може да се установи наличието на бременност още в 6-та гестационна седмица, поне при мен беше така.

# 50
  • Мнения: 118
4естито и от мен, лека бременност на половинката ти   bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 2 808
Каква прекрасна новина! Като си спомня какво изпитах аз като разбрах, че съм бременна... Бъди сигурен, че положителните тестове не лъжат. Изчакайте още няколко дена и отидете на гинеколог, за да видите с очите си малкото създание. Пожелавам ви много щастливи мигове  Hug

# 52
  • Мнения: 1 322
ЧЕСТИТО!!!  bouquet

# 53
  • Мнения: 91
хайде честито И ДА БЪДЕШ ДОБЪР БАЩА ЗАЩОТОООООООО С ПОДФОРУМКИТЕ ЩЕ ТИ ПРАВИМ  fight
и да черпиш след 9 месеца   bigdance2

# 54
  • Мнения: 2 479
При мен на 6-ти ден закъснение се видя на видеозон бременност, но колкото повече е закъснението, толкова по - сигурно е , че ще се види!
Честито! Wink

# 55
  • Мнения: 523
Какъв млад и ентусиазиран татко - браво и ЧЕСТИТО !!!
хайде честито И ДА БЪДЕШ ДОБЪР БАЩА ЗАЩОТОООООООО С ПОДФОРУМКИТЕ ЩЕ ТИ ПРАВИМ  fight
и да черпиш след 9 месеца   bigdance2
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 56
  • Монтана
  • Мнения: 220
A честито и от мен.Лека бременност пожелавам на твоето момиче,грижи се добре за нея.  newsm10

# 57
  • Варна
  • Мнения: 915
така се развълнувах докато четях какво си писал, така емоционално си ни разказал  Grinning
лека бременност (и на двама ви, че то и на мъжа се отразява, ако си си мислил, че цялата тежест е върху жената - лъжеш се Wink )
честито   bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 17 592
На другата седмица след закъснението го видяха.

# 59
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Честито! Кажи на приятелката си да започне да пие фолиева киселина.
  bouquet

# 60
  • Мнения: 4 621
Честито   bouquet
Лека бременност на приятелката ти Hug

# 61
  • Мнения: 122
Честито на бъдещата мама,няма съмнение   bouquet Hug

# 62
  • Мнения: 681
Честито,то с тия 3 положителни теста си е сигурна работа.Изчакайте 1 седмица и идете на лекар.Ама преди прегледа да пие мн.течности за да и е пълен мехъра да се види по-добре.Успах!

# 63
  • Мнения: 3 695
Честито! Кажи на приятелката си да започне да пие фолиева киселина.
Peace

# 64
  • Мнения: 188
честито и от мен

Общи условия

Активация на акаунт