Остана ли привързаността между вас след раздялата?

  • 4 881
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
А и забравих да кажа,че тези  за промяната сме ги чували много ...Той единствено към по-лошо се променя  #2gunfire  Да е жив и здрав  щото децата го мислят,но при мен омразата се надига при всеки наш контакт  Sick

# 16
  • София
  • Мнения: 17 300
МОже да ми е наивен въпроса. Ама къде ги намират толкова бързо тия каки ????

Те каките в общия случай са си били от преди  Confused

# 17
  • Мнения: 651
По-скоро бих казала че се възстанови ( винаги разбира се стои въпросът-докога??). Първите 6 месеца бяха много мъчителни отношенията ни. Още тлееше обидата, болката, гордостта, объркването....най-вече в него, което правеше комуникацията ни адски трудна и непоследователна. Той не беше наясно със себе си след като се разделихме и това водеше до кретенско и абсурдно поведение, което нямаше как да е предпоставка за добри отношения, камо ли за привързаност. С времето обаче взе да проявява разум...и чувства...към детето си и нещата лека-полека взеха да се наместват. Колко компромиси и нерви ми костваше тоз успех, аз си знам, ама не съжалявам. Копах много за този момент заради детето си, преглътнах много обиди и гордост. Всъщност аз бързо след раздялата ни се освободих от всякакви чувства към него, та не съм приемала като лична обида нищо от последващите му изстъпления. Просто съм ги тълкувала като реакции на един объркан и озлобен човек и...просто изчаквах да си изживее всички периоди и фази. Но почти никога не се предадох и настоявах по всевъзможни начини да си поеме адекватно отговорността за отношения с малкия. В крайна сметка-сработи.
Сега ( последните 2 месеца) се чуваме много често, говорим си спокойно както много отдавна, освен за детето и за нас самите. Опитваме да правим дребни неща заедно заради малкия ( например правя вечеря за тримата винаги като идва да го вижда, сядаме заедно, говорим си, въвличаме дребния в разговори да свиква че майка му и баща му дори да не живеят заедно, са едно като негови родители) , като в същото време правилата на играта са ясно дефинирани и малкия е наясно, че тати идва и си отива и че го обича и че идва да го вижда и да си играят и да ходят на разходка.... ПОмага ми, като имам нужда и го помоля. Аз му помагам щото съзнавам че само с добро мога да му въздействам положително. Правим си лични дребни услуги, без да си натякваме "ако не бях аз...".Случва се е да гледа малкия докато съм заета ( даже сега последната Събота-цял ден) и занапред ще ми се налага да го моля затова, та полагам усилия да поддържаме такъв тип нормални отношения. Даже в един скорошен разговор прояви ревност, което ме изуми. Правил ми е намеци " ако сега...какво би било...". Разбрали сме се че така сме си най-добре и това което е добре сега, не би било същото ако пак сме под един покрив....и така.
Мисля че се вразуми, но никога не се знае как ще се развие ако се появи някоя сериозна "кака", тогава съм почти сигурна че пак ще има сътресения, ако не и генерален завой в поведението... newsm78  
Просто 99,99% от мъжете са такива. Пък моя "екс" едва ли ще е в нищожния процент.

# 18
  • Мнения: 93
Прекалено много обида и предателство е застанало между мен и БНД, за да кажа, че има привързаност! По-скоро отношенията са длъжник-кредитор! Понеже той ми дължи доволно много финанси през времето, което сме били заедно
Но в никакъв случай на мога да го чувствам чак близък....Или както се пееше:
"....Искаш със теб да останем добри познати как да разбирам това....
Бяхме най-близки затуй от сега нататък ще сме най-чужди в света...."
Нашите отношения са подобни вече дори не икам да го виждам искам само да се разчерем за издръжка на малката и дотам.Но знам че неможе така тя иска да го вижда и има право на това някой като порасне може вече да не го иска но дотогава ще го понасям някак си. Sick

# 19
  • Мнения: 93
Прекалено много обида и предателство е застанало между мен и БНД, за да кажа, че има привързаност! По-скоро отношенията са длъжник-кредитор! Понеже той ми дължи доволно много финанси през времето, което сме били заедно, Но в никакъв случай на мога да го чувствам чак близък....Или както се пееше:
"....Искаш със теб да останем добри познати как да разбирам това....
Бяхме най-близки затуй от сега нататък ще сме най-чужди в света...."
нашите отношения са подобни.Ако мога да го изтрия от моя и на дебка живота ще съ доволна.Единственото което искав от него е да се разберем като нормални хора извън съда за издръжка.Стискайте палци.

# 20
  • Мнения: 2 863
Ами не знам дали е привъразност,  но  си помагаме, ходим заедно на море, имаме общи имоти... когато идва при нас  с децата аз му гладя дрехите, а той купува моите Joy
Май като се замисля никога не сме  искали или решавали да се развеждаме... просто свикнахме да живеем така, някой път има трусове, но е по- скоро рядко.....

# 21
  • Мнения: 446
Прекалено много обида и предателство е застанало между мен и БНД, за да кажа, че има привързаност! По-скоро отношенията са длъжник-кредитор! Понеже той ми дължи доволно много финанси през времето, което сме били заедно, Но в никакъв случай на мога да го чувствам чак близък....Или както се пееше:
"....Искаш със теб да останем добри познати как да разбирам това....
Бяхме най-близки затуй от сега нататък ще сме най-чужди в света...."
нашите отношения са подобни.Ако мога да го изтрия от моя и на дебка живота ще съ доволна.Единственото което искав от него е да се разберем като нормални хора извън съда за издръжка.Стискайте палци.
Ще стискаме Маги, ама като знам мойто БНД как дава пари за детето  Rolling Eyes, доста ще трябва да стискам  Mr. Green Желая ти успех Hug

# 22
  • Мнения: 671
Не се виждаме,не се чуваме.....
След раздялата изпитах единствено облекчение,никаква привързаност....

# 23
МОже да ми е наивен въпроса. Ама къде ги намират толкова бързо тия каки ????
Хмм ...абе и аз това се питам  newsm78  аз ли съм назад с инфото ,но си мислих,че не това е причината да се разделим.Обаче, като помисля още малко и се сещам как  милия ми опакова нещата  сам то ми се струва ,че е имало някакви зародиши  Thinking

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 15:38 от Stun

# 24
Здравейте.Пише Ви една  мама ,която е също разведена.Всъщност съм разведена от 1989г. И тук за привързаност при мен и дума не може да става. Развода  ми дойде като балсам от всичко преживяно.Днес  само  синовете му го търсят  и  то само ако имат нужда.Но има нещо за което  на моя  бивш  му свалям  шапка.След развода  винаги  се е интересувал за тях  ,и винаги е помагал с каквото може.Например  за абитуриенската  на големия ни син  даде  парична сума  за закупуването  на костюма  ,обувки и всичко необходимо за масата.Тази година  същото го направи за малкия ни син.От доста  години  той е женен повторно и от втората си жена  има отново син.Ето защо казвам че,привързаност  няма.

# 25
# 26
  • Мнения: 2 723
В момента никаква. Всяка среща е една драма. Доста тежко положение.
Надявам се с времето нещата да се поуталожат.
Незнам как ще се развие животът ни от сега нататък...
Но пък хора, които са взели съзнателно решение да не живеят заедно няма нужда да са привързани един към друг.

# 27
  • Мнения: 2 336
Привързаност няма. Това, което легално ни свързваше - брака и него го няма. Само децата са причината още да му виждам тъпата физиономия.

# 28
  • София
  • Мнения: 433
МОже да ми е наивен въпроса. Ама къде ги намират толкова бързо тия каки ????

Те каките в общия случай са си били от преди  Confused

Абсолютно! В нашия случай даже не е кака, аз съм й кака на нея  Joy Joy Joy Joy Еееее, доживях да съм кака и на друга, не само на сестра ми  Joy

А колкото до това къде ги намират, моят май по нощните барове.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 300
Е, Лили, аз на нашата също й бях кака - на 19 беше момето. Ама вашия рекорд още май никой не го е бил  Joy
Кака и Кифла са състояние на духа, не възраст и набухватели  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт