Могат ли бременни да боядистват яйца?!

  • 17 840
  • 180
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 195
Не съм чувала такова нещо. Naughty  Миналата година, докато бях бременна боядисвах яйца за Великден Mr. Green
Аман от бабини деветини  hahaha

# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз също съм боядисвала яйца по време на бременност.

# 17
  • Мнения: 2 090
Май само аз съм била будала Mr. Green -да не боядисвам hahaha

# 18
  • Мнения: 1 666
Да си призная аз уж не съм суеверна,а като разбрах вече не помня откъде,и не боядисвах Embarassed doh

И какво е "обяснението", защо не трябва да се боядисват, какво ти казаха на тебе?

# 19
  • Мнения: 817
Аз за първи път чувам подобно нещо. Ако е пак някоя бабина глупост ми е все тая, а ако някой казва, че боята може да навреди те лъжа, защото тази боя (поне повечето) се ползва и при приготвянето за сладкиши и директно си се яде. Не виждам къде може да е проблемът...

# 20
  • Мнения: 331
И аз боядисвах... за първи път го чувам това... Да не би да е понеже боята може да е отровна? Ама няма логика пък да е това, понеже едно време са боядисвали с натурнални оцветители, а не вярвам това вярване да датира от скоро...

Наистина, какво е обяснението за това?

# 21
  • Мнения: 65
Не съм чувала подобно нещо, аз като бях бременна боядисвах яйца 

# 22
  • Мнения: 1 254
еее, хайде де. боята е абсолютно безвредна. по тази логика бременната и не трябва да яде от великденските яйца, защото може боята да премине през черупката... Hug
аз докато бях бременна боядисвах даже два пъти-веднъж със свеки и веднъж с майка. нищо не ми стана Hug
не се втелявайте и леко бременеене Hug

# 23
  • Мнения: 1 666
....защото тази боя (поне повечето) се ползва и при приготвянето за сладкиши и директно си се яде. Не виждам къде може да е проблемът...

И аз затова питам. Предполагам е нещо от сорта "не се подстригвай, че ще му отрежеш пишката".

# 24
  • Мнения: 2 090
els ,не се сещам,някакво поверие такова свързано с кръвта на майката и бебето... Thinking(нямащо нищо общо с вредността на боите),както вече споменах-не помня...и затова си се чудя на акъла как съм се вързала ooooh!
Моля не ми се смейте Wink Hug

# 25
  • Мнения: 1 666
Не ти се смеем, споко! Peace То на бременните са им простени разни лудости дето ги обхващат... Wink

# 26
  • Мнения: 817
....защото тази боя (поне повечето) се ползва и при приготвянето за сладкиши и директно си се яде. Не виждам къде може да е проблемът...

И аз затова питам. Предполагам е нещо от сорта "не се подстригвай, че ще му отрежеш пишката".

Това ми е от любимите  tooth

# 27
  • Мнения: 2 090
Не ти се смеем, споко! Peace То на бременните са им простени разни лудости дето ги обхващат... Wink
Да,благодаря Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 7 043
Аз боядисвах яйца като бях бременна.

# 29
  • Мнения: 4 668
Защо да не могат  Rolling Eyes
Аз си боядисвах  Laughing Великден се падна две седмици преди да се роди синът ми 2005 г.

Общи условия

Активация на акаунт